IMT

Problem je sto ovdje kao i na klatecoj poteznici sav teret prikolice nose 4 sarafa dolje u kucistu diferencijala. Kod poluautomatske kuke je sav teret na onim kosnicima sto spajaju kriz i kuku te na samom krizu. Sarafi u kucistu diferencijala samo trpe kad se krece s mjesta ili kad se zaustavlja, kosnici cak podnose i dio bocnih sila.

Automatska kuka moze posluziti ali za neke velike terete i pretovare nije naj sretnije rjesenje.


Da se razumijemo, pricam o IMT automatskoj kuki. Ova sa snimka ima drugacije brave i teret je rasporedjen i na sarafe koji spajaju trube s kucistem diferencijala, mnogo jace rjesenje od IMT automatske kuke.
Meni se takodje vise svidja od standardne imt ove zato sto su slobodne poteznice.Da li ima negde da se kupi?
 
U utorak ide na mašinsku obradu
7b651e5e2b5666db35ff108d365f78f8.jpg
 
onda zadnji dekli ne odgovara od 539 na 533 da se namesti anaser od539 na 533 a da se ne karabuđi nešto pisalo se nešto ovde kako da se prepravi ali ne radim mi se to nece niko da prihvati to da uradi
 
Imt 533 su svi modeli imali spori alnaser onaj sto ide na selne,osim onih modela s fiat motorom.Predpostavljam da su dolazili u originalu s alnaserom na sebi.Za 539 gresis Zeljko,ima modela s sporim alnaserom,modeli kao sto su na imt558 i r60.Jako su retki al ih ima,verovatno su na prvim serijama 539 ugradjivani.
 
Neznam za prve serije 539, moguce je da su imali spor alnaser ali nisam nikada video, kod mene ima bar 100imt539 ali na svakom je brz alnaser.
 
Treba mi razvodnik sa dve rucke, pomocne hidrulike od IMT-a fabricki, da li neko zna gde bih to mogao nabaviti?
 
nije dobar anaser izmenjo majstora mnogo cak su ga i ubrzavali radi neko vreme i kraj ,prvo paljenje mu je problem kad upali na pola kljuca pali ceo dan .ili majstori ne valjaju .....
 
Za prvo palenje koristi grijač borim se s 533 već 36 godina jednostavno je takav na palenju
misliš kolega da ga ne koristim grejac i to mnogo kristim jer sam odvojio grejac od brave da ga koristim da radi dok vergla ostalo tako kad se brava pokvarila namestio na tastere pa me sad mrzi da vracam na bravu i ovaki radi a znam da je takav na paljenju borim se ja sa njim isto dugo ob 89 kada je kupljen polovan naravno kada je ubrzan anaser lepo palio ali kratko mu je to bilo ubrzanje i dok ga drugi majstor nije dohvatio u ruke
 
Trebaš pravog majstora da ti kaže u čemu je problem dali vrijedi remontovati ili novi.Može biti problem i na boš pumpi ugao palenja nepodešen.Meni je jednom majstor podesio palenje što kažu pali na čvoku kad je hladan. Al onda je imao drugi problem grije se i nema snage.Opet je vraćen na normalu al teže pali kad je hladno.
 
Koliko vremena vergla pre nego sastavi po
ovakvom vremenu....
ponekad i neupali uopšte isprazn akumulator,pomeran ugao paljenja kolega svašta probano

- - - - - - - - - -

a sad nije ni proban rasturen anaser kod majstora je od pocetka zime a paljen pre 2 dana na vucu i upalio na 1m vuce sa malo mlake vode koliko da razmrzne slavine da može da se zaviju
 
Nebi da pametujem al imam 533 i standardni alnaser.Do 5 u minusu pali za 20 sekundi....Kad ga palim,okrenem grijac,odbrojim do 20 i startam motor samo da 3 do 4 puta okrene i ponovo grijem...Tad kresne ko od sale....Stric ima takode 533 i njegov malo bolje pali od moga.....On je na svom mijenjao lanac i spaner sto bih vjerovatno i ja trebao uradit.
Hocu rec da mozda nije do alnasera...
 
jel netko ugrađivao turbo na 577????

od čega odgovara????

Ja sam to hteo dugo da uradim ali od kad sam kupio Claasa, sve je ostalo na cekanju. U sustini, moze da se uklopi od cega god hoces da je priblizne radne zapremine i obrtaja motora. Poenta price da nije samo ugraditi turbo i terati. Razlikuju se ventili, klipovi, stubline, klipnjace, dizne, pumpa i jos svasta nesto..
 
Nazad
Vrh