IMT

Zetor 5011 ima 45 konja i gume 14.9 ali je 1000 puta sposobniji nego imt 549 ja mislim da bi 549 bio samo slabiji sa tim gumama....nemojte mi zamjerit ja sam samo reko svoje mišljenje

Zato je 549 u drugim stvarima sposobniji i bolji a najviše u transportu.
Dok je ovaj spor ko puž.
Svaki ima svoje prednosti.
 
Razmisljam na neki nacin ugradit grejanje na 577 i razmislajm ovako nesto spojit http://www.ebay.de/itm/Heizlufter-1...983348?hash=item4b0a1963f4:g:5VgAAOSwPCVX9iow
Pretpostavljam da na ova dva prikljucka treba dovest vodu iz hladnjaka ali koliko mi se cini na vodenoj pumpi ima samo jedan sraf gde se moze nakacit crevo gde sad drugo crevo spojit?
Takodje mi temperatura ne prelazi 60 stepeni pa bi i termostat trebao zamenit jer neverujem da ce dobro grejat na ovoj temperaturi.
 
Razmisljam na neki nacin ugradit grejanje na 577 i razmislajm ovako nesto spojit http://www.ebay.de/itm/Heizlufter-1...983348?hash=item4b0a1963f4:g:5VgAAOSwPCVX9iow
Pretpostavljam da na ova dva prikljucka treba dovest vodu iz hladnjaka ali koliko mi se cini na vodenoj pumpi ima samo jedan sraf gde se moze nakacit crevo gde sad drugo crevo spojit?
Takodje mi temperatura ne prelazi 60 stepeni pa bi i termostat trebao zamenit jer neverujem da ce dobro grejat na ovoj temperaturi.
jedno crevo ide na vodenu pumpu to je za dovod vode a drugo crevo se kaci na termostat i tamo imas sa strane rupu i to je za vracanje vode iz tog malog hladnjaka za grejanje

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Ljudi koliko je para kompresor za imt 560? Da li moze od rakovice 65?

Nisam 100% siguran ali trebalo bi da je isti na svim M33 i M34 i DM33 i DM34 motorima, dakle imt 539,540,542,549,558,560,565 kao i na Rakovici 47,60,65. Boce i cevi se naravno razlikuju. Rišlang ventil može bilo koji traktorski(otvara na 5-6 bara, kamionski otvara na 8-9 ali mozda moze da se nasteluje)

Bobo znaš li možda da li su ti izvozni 549 sa 14.9 gumama nosili iste felne kao i domaći ? Pošto ako se dobro sećam 549 ima iste felne kao i 539.
 
Poslednja izmena:
Evo prekosutra bi trebali ići gledat 560 novi tip s onom jačom kabinom .
E sad imam podosta iskustva na što još posebno obratiti pažnju.
 
Da, bez prepravki. Mozes i na felne od 558 da nabacis tegove koji se uglavnom vidjaju na 5100-5136. Trebaju ti fabricki brezoni koji idu umesto srafova koji spajaju prvo i drugo srce. E sad, jel 560 novi tip ili je novi tip zadnje felne? U svakom slucaju pasuju sve kombinacije.
 
Nazad
Vrh