IMT

Uradjena glava prosle godine, kazes? Da pogodim da nije na 100-200 radnih sati glava ponovno dotezana? Vrlo lako moze biti da je i dihtung glave prosvirao.
 
Naj gore od svega sto jeste dotezana...bar tako kaze majstor...Ne znam odakle da krenem da skidam glavu sta drugo?

Ne znam, 99% majstora koji rade generalne na IMT pricaju da na 539 dotegnu glavu na "10 kila" i da nema problema s time nikad. Kad je nas 539 dosao s generalne, odradio je 200 radnih sati u laganim poslovima i jedan po jedan, oznacim dokle je bio dotegnut, otegnem, ocistim, podmazem i ponovno dotezao na "8 kila". SVAKI saraf se dotegao najmanje jos cetvrtinu kruga.

Zato mi je palo na pamet da nije dotezana drugi put a radjena samo gleva, niej bilo razradjivanja, odmah motor u teret dok jos brtva niej "sjela" pa da je do toga.
 
Sve je probao i pun da sipa i malo iznad saca,i desava mu se kad ga ugasi cuje se u motoru brbocanje kad otvori cep kao da povuce vodu.
Isti problem imam i ja na 560,temperatura gura 85-90 i nema termostat,kad stanem nekad se cuje to brbocanje u hladnjaku,kad skinem cep voda je mirna i znaci da je dihtung dobar ne duva u hladnjak,voda mora da nestaje jer na 90 stepeni voda isparava,Kod mene nestane mnogo manje vode,u oranju na hektar mozda nestane pola litre vode,povremeno dolijem a curi mi i vodena pumpa kad je hladan.Sve se to desavalo i pre nego sto sam radio-osvezavao motor,glavu sam uradio komplet i ravnanje.
Pitanje je koliko kod vas ima radnu temperaturu 560,kod mene nizbrdo temperatura pada ali uzbrdo kad zapinje gori motor kao licna,mora gasa.
I jos nesto kod 560 ispred hladnjaka kod mene akumulatori,filter vazduha,farovi....jako mali prostor za protok vazduha.
 
577,nista ja tebe nisam razumeo:sta:

Kako nemoš razumiti dođe s 533 i čudi se kako 39 pali i to je to 33 neće nikad kako treba da pali.

- - - - - - - - - -

U kratko: Ima naj bolji traktor na svijetu kakav nitko nema i svi mu se zivi cude...

Pali super, samo da jos na tom traktoru ima onu "pumpicu za lakse paljenje" kao na 577, gdje bi mu bio kraj.

Da mi je bar tvoja pamet pa da ovuda svima solim pamet :haha:
 
Kod mene jako brzo podize temperaturu,cim upalim i malo odradi temperatura 60 a kad pocnem orati 80 do 90-95 zavisi koliko je hladno napolju.U tanjiranju 90-95 stalno,i drzi tu temperaturu kao da ima termostat:osmeh:
Malo mi cudno,navikao sam na 540 on ne prezali 60 a 70 je kad je napolju 40 stepeni i tanjira.Dok sam imao rakovicu 65 temperatura nije prelazila 70-75.
 
Kod mene sa starim termostatom na IMT 560 temperatura oko 77-78 u normalnim uslovima kad nije jako vruće, kad ga upregnem 85-88 kad je toplije. E sad kako sam stavio novi termostat u mestu i prazan vozikanje 82-83 cim krene oranje ili spremanje odma 89-93 po meni malo visoka temperatura.Mislim da ce ici drugi tj kupio sam ga i otvara na 74c i da ga po maksimalnom opterecenju drzi od 80-90c.
 
Ja imam isti problem sa 560 pisao sam vec o tome u ovoj temi,menjao sam hladnjak,vodenu pumpu,dihting glave,glavu nosio da je ravnaju i rade hidrotest,menjao termostate,vozio bez termostata,ispirao ceo sistem vise puta,menjao termodavace,satove za temperaturu,mislili smo da paljenje nije dobro podeseno pomerali pumpu ali sve bezuspesno traktor se i dalje greje jos nisam resio problem...
 
Ljudi kolegin 560 konstantno izbacuje vodu na cev tj odusak hladnjaka mora stalno da doliva,generalna uradjena prosle godine glava uradjena kao i hidro test,blok bio na ravnanju,hladnjak odlican,vodena pumpa odlicna motor se ne greje cep na hladnjaku nov,ulje ne trosi,niti pusta vodu u karter,termostat nema.U oranju mora stalno da doliva npr juce na dva jutra oranja 3l vode???Sta mislite?
Ugradi mu na povratu - odušku posudu od auta i on će vraćati i uzimati iz nje.Podigni je u visinu gornjeg djela hladnjaka.Tako je uradio moj kolega i godinama služi. Mislim kao i vas većina da on drži nivo u visini cjevi od motora što dolazi sve preko toga izbacuje kad se ugrije.Bar tako je kod mene a može biti i da je pomjereno palenje pa se više grije sve preko 90 stepeni nije normalno.
 
Kod mene na IMT577 od kad sam ga ja kupio pre dve godine sam stavio termostat od tamića koji otvara na 88 stepeni. Sipan je antifriz istog dana i da tada ništa nije dolivano tečnosti. Temperatura se u radu kreće u rasponu od 88 do 93 stepena. Ako navuče nekog krša na prednju stranu hladnjaka malo poraste, ali onda se očisti ili izduvaju rebra. Po meni je bolje da ga vozim sa termostatom nego kao prethodni vlasnik bez termostata i da mu tada radna temperatura bude 60 stepeni kako mi je on rekao.
 
Nazad
Vrh