IMT

Koliko bi prosečno trebao da troši Imt 533 na 100 km, vožnja na pola gasa, ne divljanje????

To još nisam merio. Sad kad krenemo za bg na proteste, izmeriću :osmeh:

Zavisi dali pod opterećenjem ili bez. Orijentaciono troši oko 3l/rč. Ako tih 100 km pređeš sa prosečnom brzinom od 20km/h, to je 5 sati ili ~15 lit
 
Poslednja izmena:
Koliko bi prosečno trebao da troši Imt 533 na 100 km, vožnja na pola gasa, ne divljanje????

Zetor 4718 kad smo isli 2x90 i 2x45, znaci za par dana ~270 km, potrosio je ~55 litara goriva (obrtaji motora 1800-1900, u jednom pravcu 2 prazne prikolice, u dugom pravcu 2 pune prikolice, doduse nismo vukli sljunak, znaci svega par tona tereta na prikolicama). To je ~20 litara/100 km, mozda malko vise.
Evo, ovako orientaciono - i ovaj traktor ima 3 cilindra, i slicna je zapremina motora kao na 533...
 
Ako ide potpuno prazan mozda ce i biti malkice manje :osmeh:

Salu na stranu, od prvog 90 km, za 1/2 h je vise "kostao" put (onih drugih 90 km) kad su bile prikolice natovarene, isti vozac, isti obrtaji (po satu i po "sluhu"), ali je traktor malo gubio obrtaje na prelazima, mostovima (t.j. na nagibima), a i ne moze tako brzo skretati, i ubrzavati tako kao praznim vozom.
Znaci ako racunate 20 l/100 km ne bi trebalo da ostanete bez goriva, ako idete "sami" (traktor/motor je bez opterecenja, i naravno pod normalnim obrtajima, ne preko 2000).
 
Ako ide potpuno prazan mozda ce i biti malkice manje :osmeh:

Salu na stranu, od prvog 90 km, za 1/2 h je vise "kostao" put (onih drugih 90 km) kad su bile prikolice natovarene, isti vozac, isti obrtaji (po satu i po "sluhu"), ali je traktor malo gubio obrtaje na prelazima, mostovima (t.j. na nagibima), a i ne moze tako brzo skretati, i ubrzavati tako kao praznim vozom.
Znaci ako racunate 20 l/100 km ne bi trebalo da ostanete bez goriva, ako idete "sami" (traktor/motor je bez opterecenja, i naravno pod normalnim obrtajima, ne preko 2000).
533 i nema vise obrtaja :haha:
 
Maticu. Odigni kabinu samo 5cm uvis, sve mozes solidno uklopiti i dobices skoro ravan pod, jos ono kuciste volana ili kako se zove vec ucvrstiti na kabinu i mozes ga lepo obloziti izolacijom. Ja sam mom po podu postavio izolaciju ali nisam odizao kabinu a ono ispod volana zatvorio limom i napunio izolacijom, sada je tisi od 50 do 60 posto, izolacije su od pasata b5, sto bolji auto to bolje. Nazalost sezonu je zavrsio pa vam nemogu snimiti ali na prolece snimam pa ce vidite. Pozdrav.

Da li se to odnosi na starije ili novije modele kabina,nije mi jasno to zatvaranje limom.
Pre izvesnog vremena imao sam 577 na kome su patosnice (one gume sa leve i desne strane) bile gumirane kao i kod svakog ali je za gumu bilo nalepljeno nesto slicno kao izolacija na autima dok sad kod ovog novijeg je sama guma ito jako tanka tako da razmisljam od nekog auta isjeci i zalepiti za te patosnice pa pitam da li to osim temperaturne izolacije utice bar malo na smanjenej buke?
Pufta:hajde malo pojasni sta si sve odradio po pitanju izolacije?
 
trebam zadnje malo staklo, za imt 560 novi tip, gdje se može kupiti da je blizu granice, Bogojevo, Odžaci, Sombor, Apatin, taj dio, danas se razbilo......za nepovjerovati

i trebam vrat pluga za imt 756 VK i raonik također za 756

gdje se može kupiti da odem sutra po to



evo i slike, koju sam našao na forumu, nije od mog traktora:


image hosting 20mb
 
@ivanz: Ako ne stignes hitno, produzi do Novog Sada u nedelju pa kupi staklo na najlon pijaci kod Gorana iz Panceva. Samo proveris prvo da li dolazi taj vikend.
 
htio bi to ovaj tjedan montirati da mogu raditi, al nije toliko hitno, ubacit ću neki karton

bitan mi je vrat, koji sam probao ispraviti na 20t presi i neide, raonik sam nekako ispravio, al nije to to, pa bi i njega trebao da kupim, neznam kod koga da idem, možda do Huđika u Temerin?
 
Marko69. Limom je zatvoreno sve ono ispod instrument table i unutra natrpana izolacija. Podovi levi i desni o kojima si govorio su izrezane izolacije, postavljene i preko toga industriska guma oko 1,5 do 2cm. A centralni deo ono preko menjaca dva sloja izolacije i jedan sloj onog peska izolacionog, preko samo vracen njegov lim. Videcu ovih dana da uhvatim brata da mi slika i prebaci na komp pa ce vidis, samo mislim da je dosta lakse i lepse uraditi kada se kabina izdigne samo 5cm, mada je i ovako super. Da napomenem model je deluks 2006god, prve dve godine nisam nista sredjivo pa kada ceo dan orem uvece necujem sta mi dete prica, a sada ceo dan slusam muziku i kuci ne dolazim polunagluv. Izvinite ja malo oduzio.
 
Moze li mi mozda neko reci koliko bi 577 vise potrosio u setvi sa cetvororednom sejalicom, nego 539 sa istom sejalicom.
Posto sam nasao da menajm 539 za 577. A 539 mi je Mali za zitnu sejalicu I prskalicu od 600l, pa reko da menajm.
 
htio bi to ovaj tjedan montirati da mogu raditi, al nije toliko hitno, ubacit ću neki karton

bitan mi je vrat, koji sam probao ispraviti na 20t presi i neide, raonik sam nekako ispravio, al nije to to, pa bi i njega trebao da kupim, neznam kod koga da idem, možda do Huđika u Temerin?


Dodji u Slavonski Brod kod mene u firmu...150t presa nema milosti, sigurno to ispravi, sutra radim, stavi u auto i dodji...
 
12270083_957805387599414_1427256782_n.jpg

Evo jedne sredjene masine.
 
Nazad
Vrh