IMT

Imam nekoliko pitanja za kolege koje se razumeju u IMT. Planiram da kupim 533. Ono sto me zanima je u slucaju da primerak koji idem da gledam ima jednostepeno kvacilo, da li je moguce promeniti ga za dvostepeno? Takodje orojentaciono koliko kosta taj zahvat? To mi je dosta bitno jer traktor ce iskljucivo prskati atomizerom i prskalicom ratarskom i bacati vestak. Oparace sa 6x50cm paracem 20-25kj godisnje i vuce konjarice 2x2.5t nosivosti.
 
jel mi moze neko reci koliko je protok ovog razvodnika?
fotografija0316.jpg
 
Kada završim remont napisaću.

E to ce biti "cudo nevidjeno"
Mislim resiti se buke a ne doradjivat kabinu na 577 e ja bih te onda predlozio za Nobelovu nagradu,hajde da vidimo-cujemo i to

- - - - - - - - - -

jel mi moze neko reci koliko je protok ovog razvodnika?
fotografija0316.jpg
KOd mene ova jedna rucica ne ide bas "glatko" jel neko mozda to rastavljao i mozel se to srediti bez majstora?
 
Odvrni ona 2 šrafa m6(ključ 10).Skini ručku i lepo očisti i operi.Tu se skuplja sva moguća i ne moguća prljavština+vlaga prilikom pranja.Banalnost.
 
imam jedno pitanje na imt 539 zaribao motor lezaj na drugoj klipnjaci se raspao. uradena generalka. radalica lezeci na 1 specijala, aleteci 1 i 3 na 1 specijala a 2 nova klipnjaca i koleno na 3 specijala. nove hilzne i sklopovi nemacki, nova glava motora sa novim ventilima. kad je upaljen posle remonta pritisak ulja na 3,5 dok pre remonta je bio preko 4. jel otisla i pumpa ulja
 
Maticu. Odigni kabinu samo 5cm uvis, sve mozes solidno uklopiti i dobices skoro ravan pod, jos ono kuciste volana ili kako se zove vec ucvrstiti na kabinu i mozes ga lepo obloziti izolacijom. Ja sam mom po podu postavio izolaciju ali nisam odizao kabinu a ono ispod volana zatvorio limom i napunio izolacijom, sada je tisi od 50 do 60 posto, izolacije su od pasata b5, sto bolji auto to bolje. Nazalost sezonu je zavrsio pa vam nemogu snimiti ali na prolece snimam pa ce vidite. Pozdrav.
 
imam jedno pitanje na imt 539 zaribao motor lezaj na drugoj klipnjaci se raspao. uradena generalka. radalica lezeci na 1 specijala, aleteci 1 i 3 na 1 specijala a 2 nova klipnjaca i koleno na 3 specijala. nove hilzne i sklopovi nemacki, nova glava motora sa novim ventilima. kad je upaljen posle remonta pritisak ulja na 3,5 dok pre remonta je bio preko 4. jel otisla i pumpa ulja
Probaj sa drugim manometrom za ulje.
 
Nazad
Vrh