IMT

Bubu, jel mi možeš reći koja je težina tanjirače koju je kačio imt? Ja planiram da pitam prijatelja koji ima Vogel noot teradisk 300 da uzmem da probam...
 
@Bobo

Dobro je i jedno i drugo. Sve zavisi od vremenskih uslova za pripremu.

@Mixer

dsc01422.jpg
 
Ništa od kačenja tanjirače. Na tanjirači je III kategorija kačenja a na 5136 II kategorija, a i tanjrača je teška preko 2 tone plus je on nabacio neke tegove na nju tako da mislim i da bi bila teška za imt-a...
 
kakva su vam iskustva sa 5100? :ppozdrav:
Sama ti cena govori, koliko para toliko i muzike. ::lose:: Ako ga imaš nauči da ga koristuš, ako ga nemaš nemoj ga ni kupovati, pametnije uloži pare. :

- - - - - - - - - -

Ništa od kačenja tanjirače. Na tanjirači je III kategorija kačenja a na 5136 II kategorija, a i tanjrača je teška preko 2 tone plus je on nabacio neke tegove na nju tako da mislim i da bi bila teška za imt-a...
Kupi automacke kuke, odseci krajeve poluga i zavari automacke kuke ili ako nađeš na otpadu neke druge krajeve poluga (od rogonje) lll-kategorije, a kada kačiš ll-kategoriju stavi čaure. :ideja:
 
drugar ima u selu godinama 5100 i ne zali se na njega a sve sa njim radi... Zadruga kod nas je imala 5106 i kazu da su bili nikakvi... neki hvala a neki bas i ne :ppozdrav:
 
Iako mnogo cenim IMT traktore,mislim da su IMT 5100,5106,5136 naj lošiji od svih.Prednja vuča i njeno automatsko uključivanje kod ovih traktora je skroz loše osmišljena.IMT 5100 je malo lakši napred što može čak i da mu bude prednost,jer i kod ovin drugih prednja vuča retko kad radi.
 
Da nije takav koštao bi 15000e a ne 5000e
Sve u svemu može dobro gazdu da služi, ljudi su već osmislili neke prepravke koje mu produžuju vek ili povećavaju funkcionalnost
Aljkavom i lošem gazdi da daš novog fendta može ga upropastiti za kratko vreme a kamoli IMT 51xx starog tri decenije
 
Pre ce biti da 5130/5136 raskantaju menjac i konusno tanjirasti zbog vece konjaze,a i ostrine na gasu.

Da ima manje konja, taj traktor ne bi mogao sam sebe da nosi jer ima 6 tona sa prednjom vucom i svim tegovima.

Kod tog traktora diferencijal najvise zbog manjka ulja i lose podesenog zazora izmedju zupcanika. Znam ljude koji su godinama radili bez prednje vuce pa nisu imali nekih vecih problema sa diferencijalom. Kada su opravili prednje vuce, tada su resili i traktor da promene.
 
Meni u sustini treba traktor za prevlacenje prikolica,razvlacenja tifona,branje,bacanje vestaka,drljanje itd...,,ja ga ne bih pustao u oranje ii tanjiranje,treba mi za lakse poslove... :ppozdrav:
 
pa razlisljao sam i to,pre dok sam bio mali imali smo 577 stari tip,dan danas se secam kako je to brujalo unutra :osmeh:
 
Sto se kopcanja kategorije III tice, IMT je po zelji uz brene isporucivao produzetke poluga kategorije III. odvrne se spaner, ispadne produzetak poluge, stavi se drugi, dotegne se spaner i teraj. Kolega ima nastavke III kategorije i nikad ih nije montirao a dobio ih uz traktor...

Po pitanju odrzavanja i sarafanja po breni, stajem na crtu s bilo kojim zapadnjakom te snage i cjenovnog ranga. Svaka mu cast ko nadje isplativiji traktor te snage od 5106. Ne kazem, moze se naci ali takvi su rijetki cak je i Rakovica osjetno skuplja a da stare zapadnjake ni ne spominjem. Ako cemo iskreno imam srece sto sam nasao traktor koji nije nikad radio vise od 30 jutara zemlje. Dugo godina je radio s prednjim utovarivacem u firmi i jasio ga i Kurta i Murta i zato sad iskace iz 1. i rikverca al to je sve OK ;) Na 70 jutara obradive povrsine mi bolje ne treba. Polako odradim svoje sto imam i nazad pod supu. Za novce koje sam ja ukupno do sad dao ne znam da li bi uspio iskopati 577DV s morkim kocnicama u nekom solidnom stanju. Od popravki i prepravki do sad imam rucno ukapcanje prednje vuce, piksiranje koljevke, nov cilindar volana, remont podiznih cilindara, krpanje kilera, remont vodne pumpe... Za sve ukupno nisam dao neke velike pare, sve redom sitnice koje se lako rijese. Djelova ima po bascama i kojekakvim skladistima samo treba njuskati. Za polovnog fendta ne mozes njuskati ni po njemackim bascama a kamo li kod nas. Tamo kad nesto cikne, cikne i novcanik i opet imas stari traktor na kojem sutra moze nesto drugo otici. Moze, ali i ne mora al opet je jeftinije krpati IMT nego krpati bilo kojeg zapadnjaka.

Kolega je za MF od 95ks za polovnu korpu kvacila dao preko 100€, nova lamela preko nekih sivih kanala 150€ i jos druk lezaj ne znam koliko... Traktor nema ni 3000 radnih sati a zaribao druk lezaj, poderao korpu kvacila i lamelu.
 
Nazad
Vrh