IMT

Jedno pitanje, Da li je neko ili zna nekog da je kačio i radio sa kratkom tanjiračom sa IMT 5106 ili 5136?
 
Bitno je samo da li može da je nosi, ako ga ne človi samo teraj. Ako može da nosi sigurno može i da vuče. Koliko težine kratke tanjirače toliko i otpora u radu.
 
Zoli zavisi šta se pohabalo.Remont samog reduktora ako planetarci nisu oštećeni košta 20 eura.Radio sam to kod mene na traktoru pre mesec dana.Zamenjena viljuška,flanšna,vratilo i flanšna koja spaja vratilo sa konusnim(polovno plaćeno 60 eura).Skidao sam ploču hidraulika da bi zamenio pumpu pa sam imao pristup reduktoru i ostalim komponentama.Nije velika investicija ako radiš sam.
 
Treba mi ceo prirucik. :)
Prijatelj(rodbinski odnos, znaci, rodjeni stric mog zeta) je pre 10ak dana kupio 5106 '85 godiste, prilicno izrabljenog(kombinat-privatni vlasnik-on) i planira celog da ga pretrese. Pa sam mislio da mi neko, ako ima prirucnik u elektronskoj formi, posalje, te da mu odstampam. :)
Ovajdice se on od tog traktora.... pitaj Boga koliko pravih sati ima....
 
Šta da kupi od 110 ks za 4000-6000e :sta:
Danas na sedmici "klimatizovana" kabina
1d6a71433912734.jpg
[/URL] [/IMG]
dfdad4433912753.jpg
[/URL] [/IMG]
 
Ne znam kako tko razmislja ali je lakse uraditi remont pa makar i djelomican prve godine na IMT-u nego da ti glavni traktor bude polovan "stranac" a da uz njega nemas MAKAR 577DV ili neki slican koji mozes popraviti za tepsiju ribe...

Tom logikom se ja vodim pa svake godine uradim ponesto na moja 3 IMT-a i kotrljaju se. Koliko meni trebaju rade sasvim solidno. Mozda i taj covjek nema dovoljno povrsine da kupi nesto bolje a opet ima dovoljno zemlje da mu se brena isplati. Mnogi po tim traktorima pljuju da ne valjaju da su losi ovo ono ali moj mene vec 3 godine sluzi besprijekorno. Ulje curka tu i tamo i to se u hodu rjesava. Ne gazim ga od jutra do mraka jer za to nema potrebe ali kad treba raditi, sjednem, upalim i radim...

Sto rece Montoya, sto drugo uzeti za male pare a te snage? Svatko bi htio tih, moderan traktor sa sinhroniziranim mjenjacem EHR-om i klimom ali zelje su jedno a potrebe drugo. Tko ima i moze, svaka cast ali mnogi nemaju i ne mogu pa se krpaju s IMT-om.
 
Matić nisam još otvarao još nije pao pazar . Mislim da se viljuška iskrivila, jer je iskakala ručka pa je bilo vezano žicom a sad se zaglavila i stoji na mastu.
Mene brine oće on moći da vuce 3 brazde bez prednje vuče?
 
Bez prednje vuce 3x10" mozda i 3x12"... Zasto patiti (uvjetno receno) mal traktor s prevelikim plugom? Ako zelis vuci 3 glave, kupi jaci traktor s prednjim pogonom i radi kao covjek. Za sedmicu bez prednje vuce je 757.20 rodjen plug. Ako ces do kine u 1. brzini a ako ces plitko ugarati strna moze i 2. brzina...
 
Ako si imao stakla nisi se trebao trositi,komsija je napravio na klasicna stakla ram od cevi,tako da se mogu otvarati bocni prozori kao na ovim novim traktorima kad zadnje staklo ima ram.
 
Nazad
Vrh