IMT

Ruzna hauba i maska za svih 2000 evra.Sad dos'o ko, prosti me boze, nekakav Zetor:haha::haha:
 
Cuo sam za bezbroj slucajeva gdje su 5106 razbusivali na 101mm klipove i kad se pumpa "podesi" da se dobije traktor mal te ne 130ks. 577 ima 75ks a 587 bi trebao imati 10ks vise samo na podesavanju PVP i dizni. Na 4 cilindra je to 10ks vise, dakle brena bi trebala u "osnovnoj varijanti" dobiti 15ks. Kod mene na plocici pise 81kw (110ks) dakle po nekoj teoriji bi se moglo izvuci 125ks bez ikakvih preteranih "nabrijavanja" i skracivanja vjeka motora.

Zbog silne tezine i dotrajalosti, moja brena se komotno moze racunati kao "modernih" 90ks, ako ne i manje. S klipovima 101mm bi isao u kategoriju iskoristivih 100ks ;)
 
Poznam ljude koji imaju dva 539. Oru iskljucivo jedan za drugim s jednobraznim IMT plugovima. Ne rade ljudi puno zemlje i imaju uz to i male njive. Na 7-8kj je neisplativo kupovati veci traktor koji ce vise stajati nego raditi, a ovako s dva manja se sve odradi.

Dok nije bilo drugih traktora u nasem dvoristu, jedan 539 smo posudjivali od tatine tetke. Nas je tanjurao a njezin je drljao. Nas je sijao njezin je vozio sjeme do njive...

Meni dan danas zna zafaliti jos jedan 539 bez kabine. Bude situacija da bih dao bubreg za njega ;)

Imam dva slucaja u selu gdje ljudi imaju 539 i ursusa 335 u paru. Mali traktor im je dovoljan za njihove njive, jednostavan za koristenje. U dvoristu vec postoje prikljucci za mali traktor, ima i sofer ali nema drugog traktora. kasnije su i jedni i drugi dokupili 539 i eno, sve se odradi dosta efikasnije.
 
Silom prilika, jedan od dede po majci (ovaj iza 1985.) drugi je kupio moj pokojni otac 1988 (ovaj prvi). prvi smo imali 1968. jos 533 imam i njegovu sliku negde :)

Korisni su, parcele su nam male (bukavlno uz autoput ili u blizini grada, samo selo je 1,5km od grada, najveca je 1Ha, od 6Ha koje imam). Veci bi korisniji bio jedino da se sve zavrsi u brzem roku jer sada jedino ja radim sa oba (deda vise ne moze da vozi ipak je1929., brat ne zna da vozi :) a imam i stalni profesionalni posao - profesor u skoli :)

Sada na jedan kacim prskalicu i idem dalje. Na prvom je blokirao hidraulik, poluge ostale gore prosli vikend,da nije drugog ne bi bilo setve. Ocuvani su maksimalno
 
Da, i ako imas 2 ista traktora onda je i za delove lakse :osmeh:. Kupuju se na istom mestu, ne treba imati svaki po 1 rezervni deo, vec da ima 1 u dvoristu pa pase na oba :osmeh:
Ostalo su napisali kolege.
 
I meni bi dobro došao još jedan fergić npr u košnji jedan grabi drugi balira .
Tu se da kombinirati na nekim kulturama baš takvi trebaju.
 
Jbt kao da su od zlata ti meraci,na taze pristiglim autima nema,3 stara sam nasao i ne rade od stajanja (ispitani unimerom) a original dodje 3 000,takodje je i pinjon izgleda otisao(sat radi,sajla nova) tako da i on ostaje za kasnije da se promeni.
 
Nazad
Vrh