IMT

Nikad ga nisam rastavljao ali sam jos pre nekoliko godina pitao ovde zasto se tocak brze okrece kad slajfuje i dobio odgovor da u normalnom hodu se brzina deli 50/50,a kad jedan stoji a drugi slajfuje taj jedan dobije 100% brzine a drugi nista,dok se u npr okretanju brzina moze podeliti 70/30 u korist onog koji je na spojnjem delu kruga koji traktor pravi. E sad ko li me pogresno uci ?
 
Nikad ga nisam rastavljao ali sam jos pre nekoliko godina pitao ovde zasto se tocak brze okrece kad slajfuje i dobio odgovor da u normalnom hodu se brzina deli 50/50,a kad jedan stoji a drugi slajfuje taj jedan dobije 100% brzine a drugi nista,dok se u npr okretanju brzina moze podeliti 70/30 u korist onog koji je na spojnjem delu kruga koji traktor pravi. E sad ko li me pogresno uci ?
možda se nerazumem ali ubedjen sam da jedan vuče više od drugog od tih 50/50,jer zašto bi se onda ugradjivala blokada?
 
Mozda se ne deli bas 50/50 ali 49/51 ili tako nesto. Blokadu ugrade da bi konstantno oba imala pogon(bar sam se nagledao kako izgleda kad proslajfuje i kako izgleda kad se stisne blokada),kad bi bila stalno ukljucena nesto bi puklo na uvratinama kad se okrece.
 
Jedan vuce (ako nije ukljucena blokada diferencijala). Ako uopste ne proklizava, onda 50/50, ako proklizava (bilo koji) onda se ne odnosi taj iznos 50/50. Takodje i pri okretanju. Vuce tocak kom tocku je je "lakse" da vuce (napr.: vuce (ako su takvi uslovi i slajfuje) tocak koji ide van brazde, ne koji je u brazdu, takodje vuce taj tocak koji je sa spoljasnje strane "kruga" kad pri okretanju.
((Inace na njivi nikad ne postoji slucaj da "uopste ne proklizava", to znaju oni, koji su vozili ili imaju modernije traktore koje pokazuju koliki % proklizava traktor pri radu na njivi, t.j. iako se cini da ne proklizava (nema znacajnog proklizavanja) ipak ima, samo je teze primetiti tih 1-2-3-4-5%)). :ppozdrav:
 
Znam da je pisalo u temi negde ali evo vrtim ko lud i nemogu da pronadjem,a radi se o tome posto mi je 5106 na izdisaju motor imam drugi ali ja sam hteo ovaj da uradim i to sam razmisljao ako moze da mu postojece hizne razbusim na 101mm i da mu ubacim te klipove dali je pametno ili bi morao pored klipova i nove hilzne ubacivati?Koliko bi ako to uradim motor bio oslabljeniji odnosno dali bi mu radni vek bio kraci ili to nema veze?
 
11195250_868947256485228_1089636867_n.jpg

11208752_868947309818556_449322375_n.jpg

11216034_868947366485217_1223711402_n.jpg

Sa danasnjeg vasara u Rumi.
 
Koji je motor u ovoj sedmici i naravno cena?Da razbusi to slobodno na 101 i cak dobijes neki konj vise,koliko ne zna se ali nekoliko sigurno.Postoji samo jedna negativna osobina a to je da se hilzna mozda nekada odlomi jer je zid tanji,mada to nisam cuo u praksi za s-46 vec se jednom desilo kod komsije koji je 533 razbusio na 539.
 
Nazad
Vrh