IMT

Kad pogledate video reci cete da nije normalan i slicno a covjek mora tim putem. I sigurno to ne radi da se izivljava nego sto mora. A volio bi vidjeti sve ove ravnicarske profi vozace u ovom traktoru kako bi ga spustili.
 
Imam jedno pitanje,na desnoj polugi od 558 ima onaj gvint sto sluzi za stelovanje poluge,e sad kad ga okrecem on malo malo pa zaglavi pa moram da okrenem krug u nazad.Jel zna neko koji je problem?
 
Mesas babe i zabe,jesi li ti imao 549 bez prednje vuce pa da vidis kako odlasi konusno tanjirasti i menjac po sumi i brdima,ovako sa DV pola posla odradjeno.

Vecina nema iskustva u ekstremnim uslovima brda i sume pa nemojte se bezveze lomiti oko tih tema kao sto se i ja ne lomim oko necega gde nemem iskustva.

A to ako ti presaltas u sred brda traktor s medjugasom s punom prikolicom drva(nema kocnice) ja ti poklanjam oba traktora.Samo neznam sta ti smatras za brdo.

- - - - - - - - - -

Ja i braca imamo veliko iskustvo u prevrtanju i skakanju s traktora,to nam je uza specijalnost:osmeh:Malo smo se smirili u zadnje vreme,a i suma se isekla:sjasi:


Brdo smatram to gdje 539 vuce 3m drva u 1. direktnoj na donekle tvrdoj podlozi (ugazena zuta, masna zemlja, proklizavanje minimalno) 2.5m ide dosta lakse i tako i tovarimo kad s njim izvozimo drva. U sumi taj isti tovar od 3m spustam pod blokadom da se traktor ne zanese ako naidje na tvrdje u 2. ili 3. sporoj i svejedno ga gura. Od kako je dosao 549, nemam tih problema, koci prednja vuca.

Istina sto kazes da imam prednju vucu i da on dosta rasterecuje ali opet, ima ovdje dosta tih traktora i jedini koji je imao sa zadnjim krajem jako velikih problema je komsijin 540. ostali rade...
 
Imam jedno pitanje,na desnoj polugi od 558 ima onaj gvint sto sluzi za stelovanje poluge,e sad kad ga okrecem on malo malo pa zaglavi pa moram da okrenem krug u nazad.Jel zna neko koji je problem?

Demontiraj to. Izvrni do kraja ako možeš a ako ne onda ugrej pa izvrni. Očisti dobro navoj žičanom četkom i naulji i ako i onda jako teško ide onda tek idi kod strugara.
 
Ko radi mnogo u takvim uslovima može za male novce kupiti BNT guseničara i raditi ko čovek,ne rizikovati život i lom traktora

ako cemo vec tako. svi koji rade u sumi bi najradije kupili lkt-a. ali nema se novaca. kako to ne shvatate. imas taj traktor koji imas a i njeg si naslijedo. a on mora radit i sumu i poljoprivredu i sve moguce sto moze traktor da obavlja. moras sa njime raditi. kad je poso marka na marku.
lako je otic dic kredit kupit nekog dzonija pa kad cijena kuruza padne onda se cesat po glavi i krivit drzavu jer nema za rate kredita. jooj kakve sve gluposti necu procitat.
 
Ma vidim ja da ovde mnogi ili ne znaju ili iz nekog razloga ne postuju ono pravilo koje glasi "kojom brzinom ides uz brdo,istom tom i niz brdo".Tako je mene moj deda stari profesionalni vozac ucio i nemam problema.Isto tako da se ne salta na sred brda ili nizbrdice nego na ravnom se pripremi masina i onda polako.Jedino nekad bas kad dodje do nepredvidjene situacije pa ja saltaj na pola brda ili koci pa se vracaj nazad pa povuci-potegni...
Inace sto se pisalo za iskakanje iz 4. brzine i ja to mogu da potvrdim za vise komada 542 ovde kod mene,a svi su u dobrom stanju isto tako i konusno-tanjirasti im je menjan vise puta.
Sto se tice pojma sta je brdo,postavicu slike kad pocnem sezonu sa drvima da se vidi sta su skrkolije.
 
ako se dobro zagledate na ovom snimku da covjek vozi oko 1 metra drveta i pri tom podbacuje papucu jer goni traktor niz obalu. kakvo crno saltanje i 16 metara spustanja u 4 brzini.
 
Jedan lik sa kamionom punim raznih sokova i pića je isao iz NS za Loznicu preko Iriskog venca. Popeo se jednom brzinom i kad je silazio bilo mu sporo. Sisne kvacilo i teret ga pogura i nije mogao da ubaci ni u jednu brzinu. Nema retarder i skaci po kocnici. Covek je takoreci spalio kocnice i nekim cudom je uspeo da se spusti. Kad je izasao iz kamiona, morao je da hladi kocnice koliko su se zagrejale.
Takodje, vozac nekadasnjeg Zidara kaze da je u brdu sa TAMom 260 i 20t tereta bio sporiji od ostalih Renoa sa turbinama:osmeh:. Niz brdo ih je sve obilazio jer oni zbog turba nisu smeli da zalecu motore. Kaze, ja imam i motornu i noznu kocnicu, lakse se mogu zaustavitit od njih.
Ipak, kamioni i traktori su dosta razliciti, ali ako teret pogura a ne mozes da ubacis u brzinu ili imas lose kocnice, na...ao si.
 
Pa verovatno do vrha brda ide okolnim putem pa se onda spust pravo niz brdo.Tako sam ja na nekim mestima prazan izlazio okolo,a posle ukocim prikolicu i direktno niz brdo.
Danas pricam sa covekom da pravim prikolicu za 5-6m drva,a malom za 2,5-3m da izvlacim kad su losi uslovi.On meni kaze da treba da pravi prikolicu za 1m drva gde su losi uslovi.Ima covek 540 pa onda vi zamislite koje je to brdo i uspon kad on mora 1m da izvlaci.
 
Nazad
Vrh