IMT 577 vs. Mtz 82 vs. Rakovica 76

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I ovo su teske gluposti oko natezanja dva traktora,ako je jedan losiji vozac a sigurno jeste ovaj drugi odnosi poene.Glupost teska.@mirko o15@ Kako misliš do vozača . Zar nije tu poenta ko višlje zakači .Ja mislim da to cantimetri odlučuju. ViDIse da je onaj stari rus zakačio na poluge i dovoljno je da je podigao 3 cm i odmah je digao 560 od tla i gotovo a sebe je pritisnuo prema tlu . Lično sam prisustvovao kada je mali ursus nadvukao 558 samo zato što je višlje zakačio. Samo kada je štangla pod vaser vagu i oba na betonu ili asvaltu onda je merodavno koji je jači. To ide 1spora brzina i lagano na leru . Vozač moze jedino da pogreši što ubaci u visok stepen prenosa i ocepi gas . Stime samo može oslabiti grip i prouzrokovati odskakanje traktora. A nadvlačenje u mekoj podlozi ne dolazi u obzir jer se traktor odmah ukopa i nemoze sam sebe da izvadi a kamoli onog da povuče . U mekoj podlozi jedan mora biti jači i teži puno da bi dobio onog drugog.
 
Taj što šalta 577 je jedan dobar deran. :ppozdrav:

Hahahha :) a i dobro su ga hranili kad je bio mali pa sad lako salta i bez kvacila..? :D

Mislim da menjaci kod IMT-a ne vole da rade pod nagibom a i u ravnici sa manje ulja nego sto treba. Drugaru se na 560 raspao menjac ali ga je on dugo terao sa malo ulja a vukao je stalno presu malko manju nego moju i to koliko god moze brzo da ide i neki Mengele silokombajn sa kojim stenju i jaci traktori.

Sa ovim frisko kupljenim 567 imam 3 IMT-a kojima kocnice ne rade. Jedared mi je komsija radio pun remont dok sam ja bio klinac i radilo je mozda godinu dana a na jednom 577 sam ja radio samo hidrauliku bez rasklapanja truba i to je radio isto toliko. Sad to sve treba lepo ponovo remontovati..generalna mana ako se traktori puno eksploatisu.

Automatska prednja vuca je problem ali sam ja na DV-a stavio rucno ukljucivanje. Sada mogu da iskljucim vucu ali je ostala automatika na prednjem mostu koju treba da skinem ali mi fali jos jedan deo da prepravim na novi tip vuce.

Starije sedmice nisu tako okretne dok fabrika nije prepravila prednji trap-novije su okretne skoro kao Rakovice.

Hidraulik je dobar ali pumpa za spoljne potrosace nije dobro resena modelima sa redovnim kocnicama i hidraulikom (kod mokrog kocenje je mnogo bolje resena pumpa spoljih potrosaca ili pomocna pumpa).

577 kad curi onda curi zbog gluposti-curi na gumicama na ploci hidraulika, hoce da curi na davacu za paljenje koji je skopcan preko poluge za ukljucivanje reduktora, curi na zastitnim gumama od saptarica, na glavi ispod izduvne grane ako glava nije dovoljno stegnuta, na cevi za preliv goriva na diznama i napred na razvodu oko kompresora ali to ako se predihtuje kako treba onda nece cureti kao sto je slucaj kod Rusa.
 
\

Ajd molimte sledi moj primer i napisi nesto lose o svom traktoru :osmeh:
Evo Rale sledim tvoj primer. Moj 585 je stara mrcina i im on dosta mana ali sam ja gore napisao samo razliku u potrosnji goriva. Ovde u nasem ataru gde ima teske i lake zemlje za obradu gde je teza zemlja Ruja trosi oko 20l a IMT oko 12l po kj sto se tice buke to sam uspeo da saniram time sto sam gumenom trakom pregradio haubu iza rezervara i kabina je okacena na 4 tacke(od gume)dobio sam 80% tisi traktor. Kocnice su gotove treba da ih radim a trajale su vise od 15 god. itd,,..itd,,..da vise nedavim. nas kolega sa poljo infa je dao rusa za njega tante za kukuriku cim vidi ovu diskusiju verovatno ce i da potvrdi. a ovaj sto vozi bez kvacila stvarno je deran.
 
evo i mene malo u diskusiji
Imao sam R65- 90 godiste, ljuta na gasu, besna, brza, ali losa sa hidraulikom, i sa 3 tega, napred seni i uspravlja se sa prikolicom za djubre 5t.
Imo sam onda stari dobri IMT558-79 godiste, rad nije los, orac do jaja, ali sa istom prikolicom, fali mu snaga.
Onda sam kupio IMT577-89 godiste, snaga- ima je, ostrina- ima je, potrosnja, po meni zadovoljavajuca-moze da prodje, bucnost- pa to je traktor ( i formula1 je bucna), prikolicu sa 5t, ne oseca ko da je ne vuce.
A moj drug koji ima rusa 820, nov kupljen, kaze samo dobra izolacija ali IMT, je po njemu je zakon za nas i nase mogucnosti!
moje je resenje za ovu temu: IMT 577-IMR-MTZ
Zato ja resio da ovog zadrzim i sredim da izgleda ovako !



Uploaded with ImageShack.us
 
Kad bi mi neko dao da biram uzeo bih 577,zasto ??
Jeste Rus jaci ali kod mene ne moze da radi nista vise od 577 jer je zemlja preteska da bi 82jka vukla 3 brazde,znaci od prilike bi isti plug vukli i 577 i 82jka neki od 14 cola tipa IMT 757 e sad zna se ko bi vise potrosio.Druga stvar je da rusevi trose i to je fakat,decko iz sela koji hoce da prizna kaze da mu je rus ove jeseni trosio 20-ak litara po kj,a prosle jeseni je isao i do 25l/kj(nova 82jka ima mozda oko 5 godina u fulu odrzavana).
Obrni okreni ima MTZ prednosti spram IMT-a,ali sta vredi kad ne mogu da se iskoriste a potrosnja mu je dosta veca.
Jedino bi 892 uzeo jer on moze da vuce 3 brazde ali to je vec druga prica.

---------- Poruka napisana u 14:00 ---------- Prethodna poruka je at 13:49 ----------

Inace mogao bi se pre rajke ubaciti Torpedo 75 koji je dostojniji konkurent.
 
Niko nije rekao koliko je MTZ povoljniji za odrzavanje.Sklop za rusa 130E(pre neki dan licno pitao kod rusa u NS)svi zupcanici u menjacu i osovine 350E,nova glava 180E(komplet),PVP 150E,da ne nabrajam dalje.IMT i IMR zavisi za sta ih ljudi najvise koriste,kome zasta treba,po meni za lakse radove IMR je u prednosti nad IMT,dok za teze kontra.
 
U ovoj diskusiji naravno da ce svako da fali svoga konja ali ne i da preteruje.<br>
Sto se tice buke,sedeo sam u IMT traktore i mogu reci da je to strasno,a i i sam imam 542 sa onom uskom kabinom.Posto se poredi IMT 577 i MTZ 82 ili kao sto vidim i 820.Razlika u Udobnosti u kabini izmedju MTZ-a i IMT je velika a i buka.U 577 pisti menjac samo tako usi da ti probije,kad ulazis u kabinu i ko je malo visi jedva ce se zavuci od menjaca i raznih rucuca.A u MTZ-u menjac je sa strane pa je lakse. kabina je odvojena od menjaca i motora ,bolje dihtuje kabina i udobnija je 100 puta i ko kaze da neije taj se jako vara.<br>
Sto se tice snage izmedju 577 i 82-ke ili 820 je isto velika i tu nema sta da se puno prica.MTZ je jaci i izdrzljiviji.577 ne moze da vuce onu veliku tandemku prikolicu dok 820 ovde kod nas u piku vuce samo tako.<br>
Sto se tice kocnice na 577.moj komsija ima nov model 577 i od kad ga je kupio kocnice nisu valjale i nisu radile,sad dal je to samo kod njega ne znam ali cuo sam da su se mnogi zalili na kocnice<br>
Sve u svemu:<br>
1.MTZ<br>
2.IMT<br>
3.IMR
Da ponovim još jednom IMT 577P nije ništa bučniji od MTZ 820 pošto je i njemu kabina potpuno odvojena i tapacirana od dole.Kočnice su mu potopljene u ulju i rade perfektno precizno,praktično neuništive.Hidraulika mu je puno jednostavnija za rukovanje puno je preciznija,a pošto su mu namestili spolja dva hidraulična klipa koji se direktno oslanjaju na podizna ramena... ta hidraulika može da podigne Boga! Prednju vuču možeš da uključiš i pri punoj brzini kretanja koja je kod IMT oko 30 km/h i tako možeš da voziš dokle hoćeš,provereno.Prednja vuča se uključuje direkt i vuče kako napred tako i nazad i nema nikakve automatike.U kabinu kad se ulazi meni ništa nesmeta a možeš da uđeš na oboje vrata ko čovek što kod MTZ nemože ili može jako teško.Menjač mu je potpuno sinhronizovan i nema šta da krči prilikom menjanja brzina i promene pravca kretanja,znači npr. iz rikverca u drugu ili iz druge u rikverc bez prethodnog zaustavljanja traktora,iz većih u manje brzine bez problema i bez dodavanja međugasa.E sad da nebi ispalo da ga samo hvalim moram vam reći da sam ga ja i najviše ispljuvao u temi IMT ali to je sve bilo do ljudskog nemara radnika u IMT i lično mog nestručnog rukovanja.Motor oće malo da se zamusa ali opet nije kriv IMT nego IMR koji nije sposoban sklopiti jedan jebeni motor.
 
Uh a kabina konkretno na rusu 1025 kad sednem ja od 175 nepunih cm pa mi fali nekih 5 cm da udarim glavom od plafon kako li je visljim ljudima ...
 
Konkretno pricam za progarsku zemlju i progarske traktore.Tamo gde ja potrosim sa 577 12 do 13 litara za 1jutro oranja rus82 potrusi 18 pa cak i 20 litara.577 ne moze da vuce 3x35 a rus82 moze.Ne znam kako bi 577 isao sa predjom vucom i da li bi vukao 3x35.Sto se tice buke isti su mozda je malo rus bucniji.Rus je zimi topliji.Zanimaju me vase iskustva sa potrosnjom u oranju?
 
Hajde da uporedimo tezine ovih traktora sa i bez tegova. Ja nisam vlasnik ni jednog od navedenih tako da ce neko drugi morati da unese te podatke.
 
Da ponovim još jednom IMT 577P nije ništa bučniji od MTZ 820 pošto je i njemu kabina potpuno odvojena i tapacirana od dole.Kočnice su mu potopljene u ulju i rade perfektno precizno,praktično neuništive.Hidraulika mu je puno jednostavnija za rukovanje puno je preciznija,a pošto su mu namestili spolja dva hidraulična klipa koji se direktno oslanjaju na podizna ramena... ta hidraulika može da podigne Boga! Prednju vuču možeš da uključiš i pri punoj brzini kretanja koja je kod IMT oko 30 km/h i tako možeš da voziš dokle hoćeš,provereno.Prednja vuča se uključuje direkt i vuče kako napred tako i nazad i nema nikakve automatike.U kabinu kad se ulazi meni ništa nesmeta a možeš da uđeš na oboje vrata ko čovek što kod MTZ nemože ili može jako teško.Menjač mu je potpuno sinhronizovan i nema šta da krči prilikom menjanja brzina i promene pravca kretanja,znači npr. iz rikverca u drugu ili iz druge u rikverc bez prethodnog zaustavljanja traktora,iz većih u manje brzine bez problema i bez dodavanja međugasa.E sad da nebi ispalo da ga samo hvalim moram vam reći da sam ga ja i najviše ispljuvao u temi IMT ali to je sve bilo do ljudskog nemara radnika u IMT i lično mog nestručnog rukovanja.Motor oće malo da se zamusa ali opet nije kriv IMT nego IMR koji nije sposoban sklopiti jedan jebeni motor.
danijella
Ja sam napisao da stariji model 577 od tog 577p pisti u kabini, da ima lose kocnice,a za 577p sam napisao da se malo teze ulazi zbog tih rucki.ali na sve se covek navikne.To sto kazete za 577p je sve tacno ja tu nista ne osporavam.drug ga je kupio cak i sliku sam ja postavio ovde na forumu.dosta je lepsi od starijih modela i bolje odradjen
 
Nemam adekvatan snimak ovogodišnjeg oranja da vam pokažem pa ću ukratko opisati.Orao je ćale sa 577 DV,brat od strica sa MTZ 52 takođe DV i ja sa J.D-om.52-ka ide kao mećava u oranju stiže nas obojicu,komotno da nas preskoči.Kako brat reče tera ga 5-om ne znam ni koja je ni šta je jer se ne razumem u taj traktor ni malo.Vukao je plug IMT 610-14 dubina dobrih 30+ cm.Potrošnja mu je bila ne punih 20l po k.j što na prošlogodišnje ekstra teško oranje nije mnogo mada nismo ni zakerali jer smo taj dan završavali oranje a cepali smo sa tri traktora jutro za manje od pola sata.Rus je kako kaže jedan naš član kadar traktor.
 
ovaj 577 je tezak sa 5 tegova napred i 80 litara goriva u rezervoaru bez prednje vuce sa gumama 18.4 3680kg evo snimaka sa 2 i 3 brazde na istoj zemlji
ovde je imao potrosnju oko 15 litara lozaka, ali tu je bas bilo suvo za oranje dubina od 25 do 28 cm....1 brza direkt je isao

a ovo je ista duz samo kada je pala kisa isao je 5-sporom dubina 25 do 28cm 12 litara potrosnja lozaka ( kukuruzista su obe njive )
 
Evo nije me mrzelo pa sam otisao da slikam koliko ima od glave pa do vrha kabine ,a ja sam visok 185cm
KAbina od 892
fva4xh.jpg


a ovo je na 1221.3
24wyeyg.jpg


E sad ne znam koliko je na 1025 manja kabina tj niza.na 892 fali oko 25 ,a na 1221.3 fali oko 35
 
Večina vas ovdje krivo uspoređuje..

Neko uspoređuje 577 star 20god i Rus star 5-10god,ovu usporedbu večina gledao za buku u kabini..
Pa nemože se tako uspoređivat,treba usporedit IMT i Rus otprilike iste starosti..

Kad pogledam ove starije ruse,pa to je traktor ko da je preživo 2 svetska rada,kabina neka mala,pa takav traktor je sigurno jako bučan u kabini..

Moj glas tu svakako ide za IMT kao No1...
 
Uh a kabina konkretno na rusu 1025 kad sednem ja od 175 nepunih cm pa mi fali nekih 5 cm da udarim glavom od plafon kako li je visljim ljudima ...
al si sad sneo jaje...175 visok,a kazes fali 5 cm...onda napravi matematiku kako ja sa 186 radim sa takvim traktorom po ceo dan,dve godine bez ozleda glave?da si rekao 52 ili t40,pa da se slozim.nemojte netecne informacije iznositi.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh