IMT 577 vs. Mtz 82 vs. Rakovica 76

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja stvarno ne razumem zasto se toliko kude kocnice na IMT-u. Mi imamo 560 iz 1984. i nikad nije bilo problema sa kocnicama. Bitno je samo kontrolisati kolicinu kocione tecnosti i s vremena na vreme ozraciti sistem i to je to.

A sto se gore pomenutog tria tice, moj glas ide MTZ-u.
 
Gospodo bez prepirke prosto i jednostavno imt ima vise mana nego vrlina od belarusa,to i sami znate od buke u kabini pa do kocnica i jos mnogo toga!
Bilobi korektno da i mi vlasnici MTZa napisemo neke mane o svojim traktorima , nije korektno ovako .
Na svom emtzeu mi se ne svidja , razvodnik hidraulike uvek pusta , za stalovanje bilo kog prikljucka moras izaci van a nemozes od spolja pomicati rucicu hidraulika , neznam gde ne curi , glava upravljaca mi curi preko hladnjaka i u tanjiranju oce da dize temperaturu, mislim da na MTZ krace traju menjaci nego na IMT. imam finu hidrauliku na njemu i rekli mi kaad sam ga kupovao da to niko neume da nasteluje kako treba , kompresor i kardan je cak i jako komplikovano za ukljucivanje
 
Bilobi korektno da i mi vlasnici MTZa napisemo neke mane o svojim traktorima , nije korektno ovako .
Na svom emtzeu mi se ne svidja , razvodnik hidraulike uvek pusta , za stalovanje bilo kog prikljucka moras izaci van a nemozes od spolja pomicati rucicu hidraulika , neznam gde ne curi , glava upravljaca mi curi preko hladnjaka i u tanjiranju oce da dize temperaturu, mislim da na MTZ krace traju menjaci nego na IMT. imam finu hidrauliku na njemu i rekli mi kaad sam ga kupovao da to niko neume da nasteluje kako treba , kompresor i kardan je cak i jako komplikovano za ukljucivanje
sve je to Rale od slucaja do slucaja...nas 82 94 godiste,cureo jeste na par mesta kad asmo ga kupili(cizme prednjeg mosta razvodnik klip hidraulike)sve je to sanirano,i tako stoji godinama,pre dve godine uradjena generalne,komplet motor predihtan,i NIGDE nema ulja na traktoru.znate kakvo je cudjenje bilo majstora nase jedne firme kada je video letos u silosu barut rusa-obilazio ga je dva minuta i kaze suv rus,a smeje se???inace covek ceo zivot radi mtz
 
Dobro evo i nesto konkretno,komsija ima rusa 552,mislim da je 95god. i kad smo letos izvlacili psenicu sa vrsaja iz njive svi po jednu prikolicu dubravu 3 tone,brdo i jos put los a na jednom mestu nagib veliki.Prvo prosao burazer sa Rajkom 65 veoma lako,pa komsa sa Rajkom 76DV,takodje jos lakse i nakraju komsija sa Rusom i naravno na nagibu ode rus na bok,prevrnu se samo tako,sva sreca prikolicu nije povukao sa sobom mnogo,dobar kvalitetan traktor,potrosac u brdu katastrofa,ali nije za nas.IMT 577 su po meni jako dobre i stabilne masine,jedino ima neke mane koje se isticu u nasim malim parcelama.Ajnslang,kocnice,i 5-brzinski menjac zna da crkne zbog tezih uslova rada po brdima i sumama.Rakovica je ovde broj jedan,nije idealna ali ima nepoderiv menjac,diferencijal,okretna mozes je na dinaru okrenuti,dobre kocnice,ostra na gasu zivahna,blokada idealna za ekstremne potrebe.Mane su hidraulik koji se ne kvari ali treba nauciti sistem rada sa njim.
Znaci 1.Rakovica 2.IMT 3.Belarus

I ovo su teske gluposti oko natezanja dva traktora,ako je jedan losiji vozac a sigurno jeste ovaj drugi odnosi poene.Glupost teska.
 
IMT nije ništa bučniji od MTZ,kočnice su mu bolje,prednja vuča mu je bolja,hidraulika mu je bolja jedino je IMT malo sporiji u transportu i ništa više.
U ovoj diskusiji naravno da ce svako da fali svoga konja ali ne i da preteruje.
Sto se tice buke,sedeo sam u IMT traktore i mogu reci da je to strasno,a i i sam imam 542 sa onom uskom kabinom.Posto se poredi IMT 577 i MTZ 82 ili kao sto vidim i 820.Razlika u Udobnosti u kabini izmedju MTZ-a i IMT je velika a i buka.U 577 pisti menjac samo tako usi da ti probije,kad ulazis u kabinu i ko je malo visi jedva ce se zavuci od menjaca i raznih rucuca.A u MTZ-u menjac je sa strane pa je lakse. kabina je odvojena od menjaca i motora ,bolje dihtuje kabina i udobnija je 100 puta i ko kaze da neije taj se jako vara.
Sto se tice snage izmedju 577 i 82-ke ili 820 je isto velika i tu nema sta da se puno prica.MTZ je jaci i izdrzljiviji.577 ne moze da vuce onu veliku tandemku prikolicu dok 820 ovde kod nas u piku vuce samo tako.
Sto se tice kocnice na 577.moj komsija ima nov model 577 i od kad ga je kupio kocnice nisu valjale i nisu radile,sad dal je to samo kod njega ne znam ali cuo sam da su se mnogi zalili na kocnice
Sve u svemu:
1.MTZ
2.IMT
3.IMR
 
Vlado na kojem 577 ima raznih ručica da ne može da se uđe u kabinu?I koja je to kabina da ne može da uđe unutra onaj ko je malo višlji čovek?577 DV u sezoni repe 2007 godine vukao je Zmajevu tandemku svuda ima i slika kao dokaz.
 
Ja sam ulazio u 577p i ima valjda kad se udje rucka od prednje vuce pa dva menjaca pa rucka od blokade .sve je to izbaceno i po mene smeta.ja kad sam,ulazio u navedeni model odma sam udario glavu u ono od ventilacije :haha:
JA nisam video takvu situaciju da 577 vuce takvu prikolicu,sto ne mora da znaci da ne moze da vuce,ali ne kao 820
 
Svaki traktor ima neke mane. Evo čitam za imt-e i to pucanje poluosovine. To sam čuo.
Pa evo moj skromno iskustvo.
Rus 820 je jači od 577 u svako pogledu, u oranju, transportu. Taj menjač na rusu čini čuda. Kod rusa je kabina udobnija, tiša, preglednija, lakše je ulazit, menjač sa strane. Ali majko milo al zato se ljulja ko na ljuljački spram 577.
577 je stabilniji traktor. To puno čovjeku znači kada se ne ljulja .
Isto tako, kao što su neki napisali rus masti, istina i to pogotovo kod hidraulike. Ja opet rijetko da viđam IMT-e koji se ne masti kod motora.
Na rusu mana prednja vuča, na ovim jačim serija 892 često zna lamela otići. Hidraulika na rusu gruba. Al i to se da fino namjestit.

Recimo dok je 577 puno zgodniji za sve poslove, može ići u prskanju, sjetvu, jer je vrlo okretan.
No može i rus, al nije to to.

Za rakovicu nebih puno pisao... Jer s njime nisam baš nešto radio..
 
Svaki ima mana ali smo mi koji ih posedujemo prosto navikli na njih i one su sastavni deo života.Mislim da je glupo porediti 577 i 82-ku po snazi jer se zna da je Rus jači i tu je u prednosti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh