IMT 5100-5136 diskusija, dorade-prepravke

Delove imaš kod mene, i mogu ti srediti ta vratila, ali moraš skinuti poluvratila i doneti u Beogad.
Ali cena, ukoliko su tvoji štapovi ok, je oko hiljadarke. Može se odraditi za dan ako najaviš.
Za ostale detalje, ako odlučiš kontaktiraj me privatnom porukom.
Tesko da su osovinice dobre
1000 u kom novcu je remont kod tebe?
 
Ceo nov zglob za 577 sa domaćim viljuškama i Švapskim osovinicama koštao 150 evra.Originalni Ina zglob košta 350 evra.
 
Traktori serije 51xx nose za broj jače zglobove nego 5xx.
Originalni delovi se teško nalaze i skupi su.
Jedan kompletan zglob(dva šuplja krsta, dve osovinice, osam šoljica i kućište/prsten) je oko 500€. Znači sve osim kraćeg i dužeg štapa za jedno poluvratilo.
Zamena oba zgloba na poluvratilima oko 1000€..
 
To sam nosio na remont proletos od neke kombinirke CASE koštalo je oko 800e
Ja radio remont prednjeg mosta, ležajeve semeringe čaure, akšne pa vidim malo žvaću poluosovine, gazda se rasplakao
A zna da naplati radni sat kombinirke 60e

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Realno je zaista skupo, ali glavni razlog je što nemačke fabrike više ne prave delove, naše domaće exYu kovačnice odavno ne postoje.
Vidim da se po oglasima prodaju zglobovi za 565/577 vrlo sumnjivog kvaliteta koje mala privreda pravi kako zna i ume. Mislim da je u tom kvalitetu i 150€ previše..
Sada aktuelni Fendt i JD veliki traktori sa cenama poluvratila kao rezervnog dela od 1500-2000€ ispada još i povoljno u odnosu na ove IMT starudije koje bi za kompletno poluvratilo izašle skoro 1000€.
 
Jedino što mogu da kažem je to da kvalitetan zglob nije skup!!!!!!
Namenjao sam se raznih zglobova na mašinama i kamionima
Famozni LIFAM za repu je imao koliko me pamćenje sluzi preko 20 komada
Onda zglobovi u bunkeru kombajna, u surli, na traktorima,
Joj nekad kad ih dobijem naj radije bi ih odmah bacio u gvoždje!!!!!
A tek na ladama NIVAMA joj rode moj


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Kod mene je sve još uvijek na traktoru, nisam još ni točkove skinuo, krenem sutra, jer sam pokidao ključ 27, pri otpuštanju matica točka.....
 
Nije meni ni problem otići do njega..... A do tebe imam 10tak kilometara...... Više bi volio da ni nemam prednju vuču, jer stalno i radim bez nje, a do sada mi nije ni trebala.....to sam rekao i Bobi kad sam uzimao 5106.....a on se neće nikako složiti samnom....
 
Koliko vidim, centralni prsten na poluvratilu je dobar. Možda se provučeš samo sa zamenom krstova.
Sve je original fabričko.
 
Nazad
Vrh