IMT 5100-5136 diskusija, dorade-prepravke

Sad je gore za ključ 22, a to je M14..... A dao bi se još malo razbušiti..... Jedino imam šarafe od zadnjeg točka 560, oni su malo deblji, pa napraviti navoj skroz.....ili prednjeg točka od 539, jer matice su kao od prednjeg točka 539
 
Gdje mogu nabaviti ovaj zglob, oba imaju lufta, što idu na poluosovinu....?
 
Sa imt 5170 3x za 11 godina menjani šrafovi..čak i nakon promene prednjeg mosta...
143cdbf0c815c6bbc1b610ac749e94b6.jpg


Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk
 
Ima firma u Indjiji koja remontuje a mora biti da radi neko to i kod vas
orginal zglobovi su skupi, mislim da su oko 350e kom

Ako je križ standardni, kao na kardanima, onda bi mogao sam to odraditi, plus ležajevi.... 350€ je previše
Trebam semeringe na poluosovini, jel znaš možda dimenzije, jedan veliki imam, dobit ću još jedan, i ostaju ti šarafi, i pregled ležajeva kad rastavim
 
Našao sam set za reparaciju zgloba, oko 12000din košta..... Nije jeftino, to bi izsšlo 100€ po zglobu..... Al kakva je kvaliteta.....
 
Ako je križ standardni, kao na kardanima, onda bi mogao sam to odraditi, plus ležajevi.... 350€ je previše
Trebam semeringe na poluosovini, jel znaš možda dimenzije, jedan veliki imam, dobit ću još jedan, i ostaju ti šarafi, i pregled ležajeva kad rastavim
Nemoj zmija da te ujede da sam to radiš!!!
To mora da se balansira!!!!
Kontaktiraj člana MIROSTI verujem da može da pomogne!!!!

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Moram to napraviti do 10.3.....trebat će mi traktor..... Odakle je član?
 
Nemora se balansirati za taj traktor pošto broj obrtaja ne prelazi 600, dovoljno je centriranje, tj. kontrola bacanja posle montaže.
Kamionske moraju, razume se, jer su brojevi obrtaja dosta viši i debalans bi razbijao. Mada neki servisi i njih ne balansiraju, već samo centrira.

Moglo bi se odraditi u sopstvenoj režiji, ali obrati pažnju da kupiš kvalitetne delove, jer se pojavilo dosta falsifikata koje prave kojekakvi privatnici iz garaža.. Kada se takav deo ugradi, obzirom da su mere otišle na sve strane onda ceo zglob ima interesantan rad. Na stranu što termičku obradu za takav krst niko nije osvojio.
Ako možeš doći do starih originalnih ali ispravnih delova to ti je moja preporuka, jer kompletan servis tih poluvratila košta preko tauzenke.
Delovi se nabavljaju iz Nemačke.
 
Ali gdje ih nabaviti, ako trežim kod nas, možda od masseya odgovara, biti će preskupo.....
Nisam očekivao da su ti zglobovi toliki problem, ovi za 100€ nepomažu, fali dio, koji možda i mogu upotrijebiti stari sa novim ležajevima, u što sumnjam..... Jer je sve potrošeno i to nije nikad mjenjano.....

A prednja vuča kod mene nije potrebna sve radim i bez..... Jer je skinut kardan, dok to nesredim, i ubacim ručno ukopčavanje....

Kad sve zbrojim, te zglobove, pa semerinzi, ručna ukopčalica....... 1000€,ako je unutra sve odlično.....

Da imaš volje doći i to odraditi, te povesti potrebne djelove, ja ću ti pokazati gdje je traktor..... I napravi, isplata odmah po završenom poslu.....
 
Delove imaš kod mene, i mogu ti srediti ta vratila, ali moraš skinuti poluvratila i doneti u Beogad.
Ali cena, ukoliko su tvoji štapovi ok, je oko hiljadarke. Može se odraditi za dan ako najaviš.
Za ostale detalje, ako odlučiš kontaktiraj me privatnom porukom.
 
Znači ovako rastavljeno trebam donijeti kod tebe?



Moram vidjeti kad ću imati vremena da rastavim, pa vjerujem da ću doći kod tebe

A koja bi bila cjena za obje strane? Još bi bilo dobro da imaš i semeringe, da nemoram tražiti dalje
 
Ne trebaš rastavljati ništa ako su poluvratila izvađena iz mosta.
Poluvratilo je ovaj ceo sklop.
Mislio sam da ti uopšte nemaš poluvratila, ako imaš ovo kompleno, možda iskoristimo ponešto od tvojih vratila.
 
Nazad
Vrh