IMT 5100-5136 diskusija, dorade-prepravke




evo, čovjek je skinuo poklopac mjenjača, pa mi slikao, meni izgleda, dok je bio radio u 3 sporoj, da je uletio u još jednu brzinu, i stukao slabiji zupčanik, na pola njive......
 
Probio je vodu vjerovatno je zbog toga pohrđao

Montoya
Pa ako nisu nešto preskupi pa da se uzmu i perkinsovi
Ko je najpovoljniji za dijelove, koja prodavnica?

Evo ovdje se auspuh bolje vidi
3f3f843278ed2f904e04fc003bed9e9e.jpg


Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
@ranko 250 uzmi najbolje sklopove koji se mogu naći kod nas. Mislim da ti je Europop najpovoljniji, ja sam kod njih uzimao indiske sklopove kad sam radio 533. Traktor je napravio 1700 sati i ne pokazuje znakove istrošenosti.
 
Koji je pravilan raspored brzina na 5106? Ulazio sam u 4 traktora i moj je peti,jedan ima samo tri +rikverc i standardan je raspored kao na 539,dva imaju raspored (a tu brojim i svoj)levo gore rikverc,levo dole prva,skroz desno gore druga,skroz desno dole treca,dole sredina peta i gore sredina cetvrta,a dvojica imaju na traktorima raspored gore levo rikverc,gore sredina druga,skroz desno gore cetvrta,dole levo prva,sredina dole treca i skroz desno dole peta. Koji je pravi raspored,da li znate?
Drale,koju predlazete onda da probam na mom tipu zemljista,za sad sam orao trecom za kukuruz i nije bilo nikad problema.
 
Hvala Miloš D.T,znaci kod mene je pomesano,otvarali su menjac prethodni vlasnici. Da li mu predstavlja problem,tj te pomesane brzine?
 
Koji je pravilan raspored brzina na 5106? Ulazio sam u 4 traktora i moj je peti,jedan ima samo tri +rikverc i standardan je raspored kao na 539,dva imaju raspored (a tu brojim i svoj)levo gore rikverc,levo dole prva,skroz desno gore druga,skroz desno dole treca,dole sredina peta i gore sredina cetvrta,a dvojica imaju na traktorima raspored gore levo rikverc,gore sredina druga,skroz desno gore cetvrta,dole levo prva,sredina dole treca i skroz desno dole peta. Koji je pravi raspored,da li znate?
Drale,koju predlazete onda da probam na mom tipu zemljista,za sad sam orao trecom za kukuruz i nije bilo nikad problema.
4 спора или успори мењач и ори 1 брзом.
 
Previše sad ću i s44 raskopat i bacit karike van i stavit ove.
Indija je šrot od dijelova traktor bi taj kod mene za sezonu bio gotov.
 
Nazad
Vrh