IMR - Rakovica

Setva pri kraju.
2e7e3f2c8264ee393bd684ac20e1489d.jpg
c90c3eb02fb9d53b1a181fcbc2f410fa.jpg


Послато са SM-A025G помоћу Тапатока
 
Pozdrav imam problem sa hidraulikom ne znam sta se desava R65 86god. Kada na poluge stavim neki prikljucak tanjiracu ili prskalicu, na glavnoj rucici kad nadjem sredinu da stoji u mestu. Nakon nekog vremena hidraulik sam od sebe krene da podize poluge iako rucica stoji u sredini. Nivo ulja u hidraulici je na maksimumu. Hd 68 u njoj.
 
Ja sam kod mene na kvadrantu R65 flomasterom obeležio deonicu gde je hidraulik ukočen. Ta deonica je negde na 3/4 kvadranta. Znači kad hoću da podignem poluge veliku ručicu polako dižem i gde krene dizanje poluga obeležim crtu na kvadrantu. Dalje dizanje ručice do kraja kvadranta ne menja ništa, poluge i dalje idu gore i ne zaustavljaju se. Da bi se zaustavilo podizanje poluga ručica se mora vratiti malo ispod te obeležene crte na kvadrantu. Ako i dalje spuštamo ručicu poluge i dalje stoje do jednog momenta kad krenu dole. Na tom mestu na kvadrantu obeližim drugu crtu flomasterom. Između te dve crte je hidraulik ukočen, ispod donje crte kreće spuštanje (s' tim da što niže gurnem ručicu raste brzina spuštanja) a iznda gornje crte kreće dizanje. Desi se nekad da ako ručicu ne vratim dovoljno u deonicu između dve crte, već je ostavim tik ispod gornje crte da hidraulik stane, ali potom sam od sebe ipak krene gore. Ako je vratim u sredinu tog opsega između dve crte onda hidraulik stoji zaključan.
 
I nek mi neko kaze da je taj hidraulik dobar...
Moze da potegne veliki teret, cilindar je izrazito mocan ali ova preciznost Boze sacuvaj.
I tako pravili traktor od pocetka do kraja, nikom nije palo na pamet da to isprave malo na bolje.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ja sam kod mene na kvadrantu R65 flomasterom obeležio deonicu gde je hidraulik ukočen. Ta deonica je negde na 3/4 kvadranta. Znači kad hoću da podignem poluge veliku ručicu polako dižem i gde krene dizanje poluga obeležim crtu na kvadrantu. Dalje dizanje ručice do kraja kvadranta ne menja ništa, poluge i dalje idu gore i ne zaustavljaju se. Da bi se zaustavilo podizanje poluga ručica se mora vratiti malo ispod te obeležene crte na kvadrantu. Ako i dalje spuštamo ručicu poluge i dalje stoje do jednog momenta kad krenu dole. Na tom mestu na kvadrantu obeližim drugu crtu flomasterom. Između te dve crte je hidraulik ukočen, ispod donje crte kreće spuštanje (s' tim da što niže gurnem ručicu raste brzina spuštanja) a iznda gornje crte kreće dizanje. Desi se nekad da ako ručicu ne vratim dovoljno u deonicu između dve crte, već je ostavim tik ispod gornje crte da hidraulik stane, ali potom sam od sebe ipak krene gore. Ako je vratim u sredinu tog opsega između dve crte onda hidraulik stoji zaključan.
Kvadranti, deonice, jbt, jel se ovde o Rajkinom hidrauliku piše? Napraviše ga konstruktori da radi gore-dole. E sad što vi hoćete i da stoji negde na sredini, to je već mnogo.
 
Pozdrav imam problem sa hidraulikom ne znam sta se desava R65 86god. Kada na poluge stavim neki prikljucak tanjiracu ili prskalicu, na glavnoj rucici kad nadjem sredinu da stoji u mestu. Nakon nekog vremena hidraulik sam od sebe krene da podize poluge iako rucica stoji u sredini. Nivo ulja u hidraulici je na maksimumu. Hd 68 u njoj.
Ako imas malu rucicu na hidraulici (tzv.granicnik) probaj sa njom da fiksiras visinu.
 
Kvadranti, deonice, jbt, jel se ovde o Rajkinom hidrauliku piše? Napraviše ga konstruktori da radi gore-dole. E sad što vi hoćete i da stoji negde na sredini, to je već mnogo.
Meni je ona mala rucica zapekla a verovatno i pukla. Sto kazes ide gore-dole. Ako treba na neki medjupolozaj pocnem da dizem i kad dodje do zeljenog polozaja samo malo vratim rucicu i orudje ostane tu gde treba. Kaki kvadranti, kaki granicnici.
 
Ja sam juče pomoću Rakovice podigao i montirao zamajac na balirki. Tako da, može se njime precizno rukovati ali je potreban izuzetan osećaj i iskustvo. U odnosu na 533 koji takođe imam, Rakovičin hidraulik je katastrofa osim što je jak. Ko je ranije imao IMT pa prešao na Rakovici (kao ja npr) mnogo teško će ukapirati ponašanje hidraulika jer je mnogo glupo. Da ne spominjem tek stalno preokretanje onog šrafa za kiper, a pri tome traktor ima spoljni razvodnik... Užasno, užasno glupo napravljeno. I na žalost, to nije jedina glupost na Rakovici
 
Dare, koja je druga ili koliko ih ima jos?
Ja sam prezadovoljan svojom Rakovicom ako izuzmemo taj hidraulik.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ima mnogo glupih rešenja ali navikao sam da živim s njima. Ne znam da li da ih se uopšte podsećam ... :D

Evo, da nabrojim samo neke: Volan je hidro ali u jednu stranu pun mota dva kruga, u drugu jedan krug, od volana ne vidim dva najvažnija instrumenta - pritisak ulja i temperaturu, ergonomija jako loša, krila koja non stop pucaju (taman ih ovde zavarim, pukne onde), gorivo da bih sipao moram da dižem masku jer onaj poklopčić se teško otvara i još teže zatvara, mehanički deo upravljačkog sistema nema gde nije pucao (varen i levi i desni nosač spone, varen nosač hidrauličnog cilindra ) , da bih zamenio filter ulja ja moram da pomeram cevi od volana, da bih zamenio filter nafte (levi) ja moram da skidam neku cevku sa pumpe, menjač teškom mukom prešaltam da ne zakrči, a nisam bez osećaja za mašine, kardan je spor pa baliram na punom gasu, motor je bučan već na srednjim obrtajima i ima grozan rad od prvog dana (tri cilindra :( )... Ma neću ni da nabrajam dalje.
 
Pre neki dan resen problem curenja ulja na merac i odusak hidraulika.
Prvo je pocelo curiti po malo a onda sve vise, na kraju je i hidraulik usporio sa radom.
Kvar je bio, izbijen semering na hidraulicnoj pumpi koja se u ovom slucaju nalazi na hidraulicnoj ploci.
Majstor tvrdi da je do toga doslo iskljucivo zbog nestrucnog rukovanja hidraulikom.
Istina, prebacivali smo onaj preklopni ventil (kljuc 17) dok traktor radi sa ukljucenom hidraulicnom pumpom.
Vise puta je naglasio i podvukao da se traktor gasi ili iskljuci pumpa pre prebacivanja ventila na razvodnik ili obrnuto sa razvodnika na hidraulicne podizne poluge.
Zvali smo za novu pumpu, postoji jos uvek iz prve ugradnje, Petoletkina i kosta oko 40 i neku crvenu.
Mi smo uzeli set za reparaciju komplet pumpe, konkretno za ovu ne postoji ali odgovara kako majstor rece od 577 pumpe volana...
Bilo kako bilo covek ju je reparirao celu i hidraulik radi perfektno, neverovatno brzo, nikad tako nije radio do sad, ja prezadovoljan

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Rekoh ja jednom da je rajkin hidraulik sasvim solidan i uopste nije toliko los koliko ga ljudi kude. Preduslov je da sve bude ispravno i po fabrickim podesavanjima. A snage na polugama ima na pretek.
 
Pre neki dan resen problem curenja ulja na merac i odusak hidraulika.
Prvo je pocelo curiti po malo a onda sve vise, na kraju je i hidraulik usporio sa radom.
Kvar je bio, izbijen semering na hidraulicnoj pumpi koja se u ovom slucaju nalazi na hidraulicnoj ploci.
Majstor tvrdi da je do toga doslo iskljucivo zbog nestrucnog rukovanja hidraulikom.
Istina, prebacivali smo onaj preklopni ventil (kljuc 17) dok traktor radi sa ukljucenom hidraulicnom pumpom.
Vise puta je naglasio i podvukao da se traktor gasi ili iskljuci pumpa pre prebacivanja ventila na razvodnik ili obrnuto sa razvodnika na hidraulicne podizne poluge.
Zvali smo za novu pumpu, postoji jos uvek iz prve ugradnje, Petoletkina i kosta oko 40 i neku crvenu.
Mi smo uzeli set za reparaciju komplet pumpe, konkretno za ovu ne postoji ali odgovara kako majstor rece od 577 pumpe volana...
Bilo kako bilo covek ju je reparirao celu i hidraulik radi perfektno, neverovatno brzo, nikad tako nije radio do sad, ja prezadovoljan

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Slavina (za ključ 17) može bez ikakvih problema d da se okreće dok hidraulika (motor) radi, samo obavezno treba ručica hidraulika da bude u donjem položaju.
Pored toga postoji i rastereti (sigurnostni) ventil na ploči koji je tu da ne dodjes do havarije...
Što se tiče takvog remonta pumpe može da potraje duže nego nova, ali ipak očekujte da ubrzo zakaže...
 
Slavina (za ključ 17) može bez ikakvih problema d da se okreće dok hidraulika (motor) radi, samo obavezno treba ručica hidraulika da bude u donjem položaju.
Pored toga postoji i rastereti (sigurnostni) ventil na ploči koji je tu da ne dodjes do havarije...
Što se tiče takvog remonta pumpe može da potraje duže nego nova, ali ipak očekujte da ubrzo zakaže...
Zasto?
Znam za dosta remontovanih zupcastih pumpi koje traju...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Kao što rekoh može da potraje jako dugo...
Semering sa pumpe ne može da spadne tek tako, naročito ne zbog preopterećenja pumpe.
 
Nazad
Vrh