IMR - Rakovica

Ovo je RR Glass. Totalno druga firma. IMa i jos jedan lik. MIlan Rajic- Sigurnost staklo. A kod svih su cene takoreci identicne.
 
Pitanje ljudi. Na Rakovici 60 mi se kardan okreće i kad stisnem kvačilo. Uključit i isključit ga mogu i bez kvačila. irmm tNekad malo krči i teže se ubaci a nekad ide lagano bez problema. To je tako od kad ja vozim traktor nekih 15 god. , a nemam puno priključaka na kardan pa nisam puno obraćao pažnju. Može li se to poštelati da odvaja drugi stupanj?
 
To je nemoguće, ustvari moguće je ali ako na kardan nije zakačeno ništa i nema opterećenje ako ima opterećenje a kvačilo ne odvaja mogao bi da ga uključiš ali sa polugom od 2 metra i da polomiš zubčanike
 
Pa neznam. ali je tako kako pišem. KOristim ga samo za rasipač i špricu i kad stisnem kvačilo kardan i dalje radi. Isključim na ručici.
 
Kod mene na rajci kada traktor radi i pritisnem kvačilo staje kardan[ bez priključka] ali ga ne mogu uključiti dok motor radi sa stisnutim kvačilim do kraja nego moram da gasim traktor i da ga uključim i posle normalno radi. Šta bi moglo da bude problem, jedino ako je lamela kriva ali kako onda zaustavlja na prazno?
 
Pitanje ljudi. Na Rakovici 60 mi se kardan okreće i kad stisnem kvačilo. Uključit i isključit ga mogu i bez kvačila. irmm tNekad malo krči i teže se ubaci a nekad ide lagano bez problema. To je tako od kad ja vozim traktor nekih 15 god. , a nemam puno priključaka na kardan pa nisam puno obraćao pažnju. Može li se to poštelati da odvaja drugi stupanj?

Da li ti dobro stoji graničnik pedale kvačila? On ima dva položaja, kad je okrenut napred onda odvaja i drugi stepen, a kad je okrenut ka nazad onda drugi stepen ne može da se odvoji jer prosto pedala nema dovoljan hod. To se koristi npr. kod sejalice da ti ne stane kardan dok stiskaš kvačilo da bi se okrenuo na kraju prohoda...
 
Da li ti dobro stoji graničnik pedale kvačila? On ima dva položaja, kad je okrenut napred onda odvaja i drugi stepen, a kad je okrenut ka nazad onda drugi stepen ne može da se odvoji jer prosto pedala nema dovoljan hod. To se koristi npr. kod sejalice da ti ne stane kardan dok stiskaš kvačilo da bi se okrenuo na kraju prohoda...
Uh, pa ne znam ni da ima graničnik. Gdje se nalazi?
 
Ispod pedale kvačila, na levom boku menjača. Ima jedan graničnik koji se može rotirati napred-nazad. Graničnik pritiska mala opruga taman toliko da ga rukom možeš okrenuti napred ili nazad, a da se u radu sam ne prebaci.
 
Gledao danas taj graničnik. Kod mene pedala ni ne dohvati do njega, kao da ju je netko skratio s te strane do graničnika da ga ne dohvati.
 
Gledao danas taj graničnik. Kod mene pedala ni ne dohvati do njega, kao da ju je netko skratio s te strane do graničnika da ga ne dohvati.
[/QU
To je nemoguće, ustvari moguće je ali ako na kardan nije zakačeno ništa i nema opterećenje ako ima opterećenje a kvačilo ne odvaja mogao bi da ga uključiš ali sa polugom od 2 metra i da polomiš zubčanike
Evo video uključivanja i isključivanja kardana bez stiskanja kvačila. Nešto definitivno ne štima ali tako radi od kad je traktor kod nas:
 
Dali ima nesto na kardanu ili je prazan?

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
pozdrav curi mi ulje na osovinu hidraulike gde su ramena dali treba da se skida cela osovina ili moze da se zamene gumice a da se ne vadi osovina hvala unapred
 
Ima li negde da se kupi hidraulični razvodnik sa dva izlaza sa konstantnim pritiskom?Recimo kada na jedan gura pritisak na drugi da vraća i obrnuto?
 
Nazad
Vrh