IMR - Rakovica

Jel imate nekog dobrog majstora ili radionicu da sredi hidraulik R65? Nosio sam prosle godine u Mali pozarevac ali nisam zadovoljan

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Gde bih mogao da nabavim, medjuplocu za kacenje pumpe hidraulike na razvod?
Hocu da je stavim na fergusona, da mi bude za spoljnu hidrauliku a ujedno i za volan preko ventila prioriteta.
 
Današnji maler, donje staklo još pre polaska na njivu, a gornje na njivi ...
Ima li neko preporuku od koga da naručim ova stakla za kabinu i keder gume? Uslov je da šalju kurirskim službama.



 
Ufff, koji maler! Što nisi regulisao maksimalnu visinu sa navojima podiznih poluga?
 
Evo kako se to desilo:

Iz Rakovice sam ispustio vodu kad su bili ovi poslednji mrazevi. (Imam prikupljeno dosta vode od kondeza iz gasnog kotla od jednog drugara pa mi onda nije problem da stalno ispuštam i ponovo sipam vodu jer nema kamenca.) Juče sam dovukao ciklon i zakačio ga na Rakovicu bez paljenja traktora sa namerom da danas ujutru samo uspem vodu u traktor i odmah krenem na njivu. Tako je i bilo, usuo sam vodu, seo u traktor i upalio ga ali nisam primetio da je ručica hidraulika bila podignuta gore (zašto - nemam pojma). Prilikom paljenja traktor je malo duže verglao nego inače, ja blenuo u auspuh da vidim da li baca dim i totalno prevideo da je ciklon zakačen. Čim je traktor upalio hidraulik je podigao, a za nevolju je još i ručica za otvaranje ciklona bila spuštena, i ona je uletela u donje staklo. Tako da nisam ni stigao da pogledam koliko visoko diže...

Problem sa tim ciklonom je što se on ne diže u vis striktno vertikalno već ima putanju kao po kružnici. Pa kad se izravna da na radnoj visini bude horizontalan, onda je na zemlji oprošten prema nazad, a preko radne visine je nagnut ka napred. E sad, zbog kratkog toplinga ne mogu da ga izravnam na većoj visini, a topling je postao prekratak jer smo odaljili bolcne za kačenje od ciklona da bi ga lakše kačio jer smetaju ovi veliki blatobrani...

A da sam mogao na polugama smanjiti visinu dizanja - mogao sam, ali eto nisam (čitaj leva je zapekla ::sramota:: ). Da jesam ne bi stradalo i gornje staklo, al' za njega mi nije toliko žao jer je ono bilo oštećeno odavno (sa leve strane), i svakako sam morao da ga menjam zbog tehničkog. Uzgred, je l' postoji neki podatak na koju dužinu se postavlja leva poluga, ono - na koliko bude namešetena kad izađe iz fabrike? (Npr. kod rusa u uputstvu piše kolika dužina leve poluge treba da bude, a izravnavanje striktno desnom. Jel postoji takav podatak i kod rakovice?)
 
Goran glas Pancevo.
Ispunjava tvoje kriterijume (zahteve)

Evo kontakt tel.
9dd48222b5cbed7b54bdd914ec785b70.jpg
 
Poslednja izmena:
Jesam, doduše nisam ja vario već sam platio jednom majstoru da mi je izvari po mojoj zamisli. Iskoristio sam vučnik sa IMT poteznice koji sam već imao. Meni donja poteznica ne treba, a ranije su uvek muke bile kod skidanja poteznice zbog kardana. Em teško, em nepristupačno za ključ...

 
Колико је то стакло код Горана? Кад сам тражио задње за Торпеда било је 2000дин са кедером и монтажом али није Горан
 
Jel ova vizitka od Goran stakla? Na njoj piše Starčevo, a koliko se sećam Goran staklo je iz Pančeva...
Nisam siguran, bio sam ubedjen da se ovaj lik zove Goran.
Ako gresim zaista se izvinjavam za dezinformaciju, nije namerno, odavno mi nista od stakala nije trebalo hvala Bogu

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh