IMR - Rakovica

Jel moze slika odakle je uzeto i kako je resen razvod ulja za ovoliku hidrauliku? :cao:
 
uf sliku ti ne mogu sad postaviti jer nismo slikali taj deo oko hidraulike... moglo bi biti sutra.... a sta vas zanima? ulje dobija ZASAD standardno odakle i inace dobija i povrat je takodje na istom mestu. zasad kazem zato sto nemam vremena da namestim posebnu pumpu za spoljnu hidrauliku ili da postavljam ventil konstantnog pritiska pa da radi preko jedne pumpe. ako me ne zadovolji ovaj nacin rada verovatno ce opet biti nekog modifikovanja. vrlo lepo je clan milos bota(cini mi se) odradio pumpu na njegovom imt 560 sto moze i da se vidi u temi hidro volan,tako da mozda postavim tako nesto ili mozda drugacije nesto po mom nahodjenju ali opet kazem zasad ce ostati ovako.
 
Kod mene je stigla u selo jedna Rakovica e sad dal' 75 ili 76DW sa novim tipom limarije,spram 577DW izgleda kao igracka.Imamo jednu njivu na kojoj smo prve komsije pa cu je nadam se gledati u radu.
 
Pogledaj samo koj ajslang ima :haha: :haha: treba joj hektar da se okrene :udri: :udri: :udri:
Post je spojen: [time]1300091504[/time]
_________________________________________________
doduse ja sam gledao 65 dw , a 75dw je imao jedan rodjak dok je bio zet u Krvije i vise je voleo da ore sa 558 , al se ne secam kako je izgledala , bilo to davno
 
....ljudi!!!
moje misljenje, ali samo moje, razlika izmedju rakovice i imt-a je ko VW i fijat kod auta, ne zelim nekog da uvredim,
imo sam rakovicu 65, iz 90-te, radila je, nije da nije, ali za kod nas u mom kraju IMT, je car!
...izvinjavam se jos jednom, da ne bude :off_topic:
 
@ NA
Rakovica 76 je cak par centimetara kraca od R 65. :sta: To mi se kod nje i ne svidja,traktor te snage a izgleda ko slabiji.577 po velicini izgleda ko da ce da je pojede. Al lepo odradjuju posao.

@Trnavac

Rakovica ima pouzdaniji zadnji trap. To je moje iskustvo,ne mora da znaci da sam u pravu,ali Rakovica se u mom kraju pokazala kao pouzdanija.Mada to sa zadnji trapom dosta zavisi i od samog terena. :ppozdrav:

Izvinite ako sam malo vrdnuo u :off_topic:
 
Mi imamo i rakovicu i imt-a. rakovica je 79god kupljena od privatnika 2005 i imt 76god koji je kupljen sa ekonomije 84god. ni kod jednog nije bilo problema kod zadnjeg trapa a mislim da su se naradili... al ajd da kazem da nismo merodavni. u nasem selu ima par rakovica i otprilike isto toliko 577 i nesto se ne secam da je iko imao problema sa zadnjim delom.... ono sto je kod imt-a problem to kod rakovice nije i obrnuto. da sad ne nabrajam... kocnice,hidraulika,okretnost.... zna se sta je posao za jednog a sta za drugog i tako radimo. a kad bi im promenili uloge?! uf koji bi to bio zajeb! samo jos da naglasim da je sve ovo moje misljenje sto ne znaci da sam u pravu.
Post je spojen: [time]1300136093[/time]
_________________________________________________
2mrrtbo.jpg
evo slike zadnjeg trapa u veoma dobrom stanju a takav je otprilike i na imt-u nakon 30 i vise godina rada! kada bi nesto trajalo 50godina mi bi opet rekli-ima manu, pokvarilo se...
 
Pozdrav ljudi.Moze li mi neko reci nesto o jednom IMR-u.Ja se nerazumem u traktore a resio sam da kupim jedan,koji mi je potreban za sitne stvari.Da pokosim,prevucem,skupim seno.Trazim imt 539 da kupim,ali sam juce naisao kod jednog coveka na neki stari Od 22 konja,nisam stigao da ga pitam koja je marka,star je,na motoru mu je pisalo velikim slovima ind.motora rakovica,crvene boje.on mi je rekao da je "jaci od imt 533".kakav je to trktorcic,igrackica,kakav je za delove.pozddrav
 
24gjccl.jpg
evo jedne moje izmisljotine. filter sprecava da prljavstina iz nafte skenja grejac. trebalo bi otvoriti temu u kojoj bi se postavljale slike inovacija...
 
@sinisa
Inovacija skroz nepotrebna talog se skuplja naj vise u zadnjem delu rezervara , a na mojoj r. je bila kriva cev takozvana sifon . Taj filter nikad se nece napuniti jer kroz njega godisnje nece proteci ni 1l goriva
 
Rale 83 je napisao(la):
doduse ja sam gledao 65 dw , a 75dw je imao jedan rodjak dok je bio zet u Krvije i vise je voleo da ore sa 558 , al se ne secam kako je izgledala , bilo to davno
I ovaj je imao samo 558 sa gumama 16-icama ne znam koji je plug vukao,videcemo na jesen cime ce orati.
 
Rale 83 je napisao(la):
@sinisa
Inovacija skroz nepotrebna talog se skuplja naj vise u zadnjem delu rezervara , a na mojoj r. je bila kriva cev takozvana sifon . Taj filter nikad se nece napuniti jer kroz njega godisnje nece proteci ni 1l goriva
rale obecavam ti sliku za godinu dana mozda i pre pa ces videti koliko ima prljavstine. @ veljo obican predfilter za dizele.
 
@ovcar 80

Nije mi u znanju da je Rakovica ikada pravila neki traktor od 22 konja.Ne znam koliko Zadrugar T-08 ima konja,on je IMR proizvod.Mada ako je to mnogo matoro,mani ga se.

@Sinisa1979

Kod nas je dosta teza zemlja za obradu nego u Vojvodini,pa ti problemi pre dodju do izrazaja.Rakovici jedino sto strada pozadi to je diferencijal i to kod R 65.IMT kod nas ima vise problema.Necu vise da nabrajam da ne odem u :off_topic:.Samo sam hteo da kazem kavo je moje iskustvo. :ppozdrav:
 
u mom kraju je rakovica cigra naspram imt-a,mislim pritom na 558,560,565.Daleko pouzdanija sto se tice rada na brdovitijim terenima.Ostra,okretna a pri tom i koci gde zatreba.Za tanjiracu joj nema ravne u toj klasi.Naravno da i ona ima zlu cud ali koji je traktor idealan za sve operacije? Ni jedan...
 
Nazad
Vrh