IMR - Rakovica

Pitanje je da li je uopšte napravljen još neki primerak osim sajamskog.
 
Stiglo pojacanje
b4a10ff1bdc14a9cd5dd362def3fc0f8.jpg


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Jeste 47.
Da okolina Sente, cale i brat isli da doteraju juce, kupljen u Kanjizi.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Sinoc i jutros dotegnuto-utegnuto, filteri, ulje, danas vec borbeno!
Utisci zadovoljavajuci, bas je prgava na gasu, u brdu ne popusta, svidja mi se skroz. Jedino onaj hidrauluk zakomplikovan kad treba kipovati prikolicu preko razvodnika...
I da, fale mi poklopci akumulatora, to nije imalo, da li zna neko gde bi se moglo potraziti??
b732eb973ff542f80cc5042ea601c8b5.jpg


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Jbg sistem kipovanja je takav kakav je mada kad ne koristis poluge nije problem.Jedino spoljnu hidrauliku da ugradis pa da zaobidjes ceo sistem.Kod nas to dosta rade pogotovu na r-60 zbog rolo presa i utovarivaca.Inace hidraulik ako je ispravan prilicno je precizan nije ko na imt-u al polako navicices se i posle neces praviti razliku.Osetljivos stelujes kod male rucice uz malo strpljenja savlada ces ga bez problema.Da te lepo sluzi i bez kvarova... :ppozdrav:
 
Nek je sa srećom R47!
Da li bi nam otkrio koja je cena? Zanima me koliko vredi moja otprilike...

Hidraulika jeste vrlo glupo napravljena. Nekad i po 2-3 puta dnevno okrećem onaj šraf za kiper. Mora i da se pazi da poluge ne budu u krajnjem gornjem položaju jer tada neće da kipuje.
 
Naravno, 4800e, 2012god, nije izraubovan traktor, po meni nije mnogo para u odnosu na 65-76.
Znam za poluge, podignem do kraja pa spustim oko 20cm od prilike i tad radi super.
Smislio sam kako da napravim rucicu na onom srafu, sto bi svakome predlozio jer nema potrebe nositi kljuc 17 uvek uz traktor, ovako ce biti prakticnije dosta a ne smeta nicemu.
Okasti kljuc preseci i na oku napraviti crvic, krivinu okrenuti prema hidraulicnoj ploci, investicija od 300 din i malo vremena

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Smislio sam kako da napravim rucicu na onom srafu, sto bi svakome predlozio jer nema potrebe nositi kljuc 17 uvek uz traktor, ovako ce biti prakticnije dosta a ne smeta nicemu.
Okasti kljuc preseci i na oku napraviti crvic, krivinu okrenuti prema hidraulicnoj ploci, investicija od 300 din i malo vremena

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
To sa ključem sam ja uradio pre 10 godina (možda još uvek ima slika u temi) kao privremeno međutim još uvek je tako.... Jedino što ja nisam presekao ključ (žao mi) nego sam savio parče lima pod uglom od 90 stepeni, na jednom kraju probušio rupu fi 10mm i zašarafio lim za ploču menjača tako da čeono drži ključ. Za ne daj bože imaš 16-17 ključ, eventualno 17-19 ali taj je predugačak pa će udarati u ručice za podizanje poluga.
 
Treba nam manji traktor a i imamo mostarsku prednju vucu komplet sa ukljicivacem oridjinale.
R60 kad kupujes +500e hidro volan, opet sam pre za R65 zbog godista.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Podigao mi je nivo ulja u karteru na Rakovici 65 za jedan litar. Zameni sam membranu na ac pumpi i grejac. Osim sto moze da se poveca nivo ulja u karteru jos i preko PVP i dizni interesuje me da li moze i preko hidraulicne pumpe da dospe hidraulicno ulje u karter i podigne nivo.
 
Која је реална цена за Раковицу 76с? Потпуно исправна, 98 годите, једна предња гума и једна задња су нове, друга задња је лоша (може још да иде), а предња је у добром стању.
 
Nazad
Vrh