IMR - Rakovica

Ne nam. Sad otkupljuju delove od Zastave 128. Komplet motore i menjace, trap, vrata... Skoro su trazili da im onaj sto drzi otpad u Gornjoj Badaanji obezbeti prostor da mogu legalno da rashoduju vozila i izvoze delove jer on jedini u kraju ima sve dozvole i sertifikate od drzave.
 
Ujak je pre dve nedelje bio sa komšijom kod Steve u Irigu, da pogledaju neku rakovicu i rekao im je, da je sve stalo za arape, jer je navodno neki arapin sa kojim je on sarađivao umro, stigla ga srcka na Ibarskoj.
 
imam problem na mojoj rakovici 65. Naime izbacuje mi hidraulicno ulje na cep gde se sipa ulje ispod sedista,ceo karter sa ulje se napunio. E sad ja sumnjam da hidraulicna pumpa ne valja i da ona vuce ulje iz motora,jer mi u motor stalno nedostaje, da li je to uopste moguce,i da li je neko imao isti problem.
 
Semering na hidraulicnoj pumpi propusta. Kad radi hladna vise izbacuje a kad se zagreje manje.

Послато са E2303 уз помоћ Тапатока
 
Imao sam taj slučaj, semering je u pitanju i pumpa vuče vazduh pa ulje peni i zato izbaci na čep. Pisao sam već više puta o tome pa ako proguglaš moje postove u ovoj temi naći ćeš...
 
resio sam da u Rakovicu ugradim termostat i naspem antifriz. E sad pitanje u vezi odzrake sistema. Treba li probusiti rupicu na termostatu ili da naspem antifriz i cekam da termostat otvori i dolijem koliko treba
 
Kako mislis curiti? Creva su kvalitetna a jedino moze da malo procuri na spoju creva sa metalom. Imao sam takvih situacija i curenje je bilo zanemarljivo. Malo dotegnem selnu ili vremenom samo od sebe prestane.
 
Bas taj spoj metal crijevo, stegnute selne sa obicnom vodom nije curilo sa antifrizom curi mada pretpostavljam kako je zima sad da su se crijeva skupila i nisu elasticna toliko da popune sve rupice koje su tu izmedju metala i crijeva
 
Ma selne su stegnute onako normalno ako jos dotegnem imam osjecaj da ce pocet da usijeca u gumu onu. Pokusat cu malo dotegnut interesantno dok je voda bila nikad kapi nije nigdje pustilo sad antifiz svaki spoj mokar sigurno je ovaj razlog sto sam gore piso
 
Pa meni u kamionu kad je antifriz hoce da pusta po koju kap na radijatoru grejanja dok kada je voda nece ni kapatke da pusti. Izgleda da on voli malo da nagrize kotroziju iz sistema pa zato hoce nekad nesto da procuri.
 
Proveri da ne curi negde malo mi mnogo to.
Izgleda ne curi.Nisam video kapljice (bar ne jos). Prvo sam nasuo oko 11L i upalio traktor. Znam jer su kante bazdarene. Posle sam kako je uvlacio u sistem dolio jos 3,5L.
Iznenadilo me je da je traktor posle 20 dana mirovanja na -7C upalio bez grejaca uz malo duze verglanje. Niti sam vadio akumulatore (2 po 45Ah) niti sipao vrucu vodu. Znaci nasuo antifriz i za kljuc pa sta mu bude:osmeh:.
 
Hvala kolega. To je to otprilike. Trenutno je izmedju saca i cepa, negde na pola. Ubacio sam indijski termostat koji otvara na 74C. Original zaglavio poluotvoren i voda stalno cirkulisala. Sad je milina. Za kratko vreme motor na radnoj temperaturi.
 
Nazad
Vrh