IMR - Rakovica

propenpop@ Pogledaj u temi IMR Deo za vazdusnu kocnicu pa ako mozes kontaktiraj nekog clana koji je imao vec problem i moze da te uputi gde da nadjes, cak si u toj temi prosle godine postavio pitanje.
 
IImam kontakt od dvojice ljudi. Jedan broj mi je dao kolega Kosjerac a drugi je neki iz Beograda. Remontuje pneumatiku i hidrauliku. Bio je 3. u Rumi na vaseru i uzeo sam mu vizit kartu.
 
propenpop@ Pogledaj u temi IMR Deo za vazdusnu kocnicu pa ako mozes kontaktiraj nekog clana koji je imao vec problem i moze da te uputi gde da nadjes, cak si u toj temi prosle godine postavio pitanje.

Ja sam taj što je tražio poklopac. Bio je napukao kao i ovaj na slici koji je još u pedali, samo manje. Tačnije, nije se skroz raspao nego samo napukao. Ja verujem da ga je pojela kiselina iz akumulatora koja se jednom tu pojavila.
Na kraju sam odustao od potrage za novim jer niko kog sam zvao nije znao šta zapravo tražim. Poklopac s unutrašnje strane ima rebra, ojačanja. Ja sam ga lepo oprao i odmastio, a onda prostor izmađu rebara popunio silikonom. Evo ga radi i dan danas. Plašio sam se da se ne raspukne i izleti napolje na gore. To bi bilo opasno ali pukotina se ne širi više.
 
Pocerina,verovatno si resio problem kipe do sad posto si postavio pitanje jos pre mesec dana,al ipak nije na odmet da se napise.Cev mora biti za r60 i ne odgovara nijedna druga jer nemoze da se prisrafi nikako zbog specificnog oblika kucista hidraulika.Najbolje resenje je da odes do nekog ko moze da ti odradi hidraulicno crevo i na jedan kraj prisrafis spojku a na drugi kraj ide krivina koja se zasrafi u kuciste i resio si problem,em je lakse em nemas problema kao sa metalnom cevi koju uvek treba paziti da je necim ne zakacis jer zana puci pa eto belaja.Kod mene je bila cev pa kako je ista pucala varili smo je dok je moglo i na kraju je zamenio sa crevom i sad nema problema.Ako je potrebno mogu ubaciti i sliku kako je odradjeno...
 
Jel zna neko gde mogu naci prednju deklu menjaca za Rakovicu 120-135 menjac-ctf? hitno mi je potrebno...
 
Da li pase cev od kipe od fergusona na Rakovicu 60 ?

Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2

Ja sam pravio crevo za kipu kao sto je objasnio kolega @Truya 86. Ja sam ga namenio za r60 ali pase i na fergusona a cini mi se i na Ursusa C-360. Skidam ga i po potrebi montiram na zeljeni traktor.



Kostalo je oko 2500 din. Crevo je Parker 3/8, 80 cm, zatim imam dva kraja koji se pertluju i jos po dva reducira, jedan za brzu spojku, drugi za traktor. Promenom reducira verovatnose moze staviti na bilo koji traktor. Ja sam hteo crevo od 1/2 cola ali je hidraulicar rekao da nema potrebe, da ce ovo imati dovoljan protok.
 
Poslednja izmena:
Ja sam uzeo tesanjsku samo sto je remenica veca nego na onoj sto je bila na traktoru pa sam morao drugi kais da uzmem.

- - - - - - - - - -

U aprilu menjao 4200 din bila
 
Pozdrav. Novi sam ovdje, ne mogu otvoriti novu temu zato ovdje pišem. Dakle ovako prije dva tjedna kupio sam rakovicu 65. 86.god 3000 radnih sati prve gume gore slabo je radila i sve je bilo super prvih par dana orao sam s njom sve 5 drugi dan ja u brazdu on neće plug dignuti... Dva tri puta veliku rucicu hidraulika moraš gore dole da odreagira i tako je sljakalo dva dana sad uopće ne reagira ili jako rijetko podigne... Spušta kako bi trebala a kad treba podignuti ništa onda malu cimnem i podigne normalno. Zna li netko u čemu je problem ima snage i sve ali jednostavno ne pobudi se tk šta bi trebalo da podigne. Malo sam oduzio u nadi da budete lakše shvatili
 
GDje se kopca toplink imas sa desne strane gledano otpozadi osovinice pa ih malo presteluj al polako i broji. I meni se to desilo jednom dok se nisam poigro tu isto se desavalo
 
Moze li neko da mi kaze koliko ulja ide u bocne reduktore na Rakovici 65 ( 1992. godiste ako je bitno), u uputstvu koje imam pise 1.5l, ja nasuo 2.5l u jedan i dalje ne curi na kontrolnom srafu niti mogu da dohvatim prstom. Da li je neko imao slican problem?
 
Forumasi. Pomoc¨¨ r 76 kad stavim ulje u rezervoaru ispod sedista i nalijem dovoljno do crte na meracu ,posle dan dva ispod traktora je bara,od ulja,gde mu otice ulje.¨'?'?sta da mu menjam i zadihtujem,ulje ide negde ne mogu lepo videti gde ..hvala unapred
 
Nazad
Vrh