IMR - Rakovica

Imam problem na Rakovici 65 nece da kipuje.Podize poteznice,ima ulja,izlazi ulje na cevku za kipovanje kad je raskacim,ali nece da podize .Kao da ne nabija pritisak.Zakacim 539 podize ko od sale.Sta moze biti uzrok?
 
Imam problem na Rakovici 65 nece da kipuje.Podize poteznice,ima ulja,izlazi ulje na cevku za kipovanje kad je raskacim,ali nece da podize .Kao da ne nabija pritisak.Zakacim 539 podize ko od sale.Sta moze biti uzrok?
Na razvodniku treba strelica da je okrenuta ka desno (gledano u pravcu voznje kad sedis na sedistu) i da ti je rucica za podizanje poluga podignuta ali ne skroz do gore probaj da je podignes skroz pa lagano nadji polozaj u kom ce krenuti da kipuje.
 
A jesi okretao onaj sraf sto ima negde mislim da je na ulazu ulja u razvodnik? Ne secam se tacno jer nisam kipovao 2-3 godine.
Probao i nista.

- - - - - - - - - -

Na razvodniku treba strelica da je okrenuta ka desno (gledano u pravcu voznje kad sedis na sedistu) i da ti je rucica za podizanje poluga podignuta ali ne skroz do gore probaj da je podignes skroz pa lagano nadji polozaj u kom ce krenuti da kipuje.
Probao poteznice gore i nece a,nece ni dole.
 
Tako i kod mene nekad oce nekad nece da dize.Obe rucice moraju da budu u gornjem položaj u, a strelica na srafu prema razvodniku.Pozadi kod toplinga ima ona šipka sa tockicem tu ubacim parce gume oko 0.5cm debljine i oda kipa radi.
 
Tako i kod mene nekad oce nekad nece da dize.Obe rucice moraju da budu u gornjem položaj u, a strelica na srafu prema razvodniku.Pozadi kod toplinga ima ona šipka sa tockicem tu ubacim parce gume oko 0.5cm debljine i oda kipa radi.
**greška li ga sta je..Lepo zakacio tanjiracu da pomerim po dvoristu ugasio spustio i kad da krenem nema sanse da digne.
Pomerao onaj razvodnik sa kljucem 17 i nista,menjao ventile i nista,probao sa poteznicama gore i dole i nista.Ima ulja ....samo da probam sutra sa tom gumom sto si spomenuo.
 
E i to kipovanje je i na Rakovici i na IMTu takoreci nauka. Ne znam zasto nisu stavili dodatni razvodnik kao na Torpedu i gurnes rucicu nazad dize, pustis stoji, napred gurnes spusta. Prosto ko pasulja. Ali kod nas vazi ono pravilo zasto mora jednostavno kad moze i komplikovano:ppozdrav:
 
Decko uradi ovako. Podigni poluge skroz, onda pocni da ih spustas,dok se spustaju ti zavrni sraf za kipovanje u desnu stranu poluge ce biti na nekoj srednjoj visini, onda podigni rucicu za dizanje poluga do kraj, i onda pocni da kipujes i mora da oce :)
 
Pogledaj da ti ona osovinica sa tockicem radi kako treba...meni je par puta ispadala na unutra i nije mogla da radi kako treba... ja sad cekam majator da bude slobodan pa da pogleda sto kipa ne radi a poteznoce dize i ne spusta...
 
Trebaju mi caura satelita dferencijala za R65(a unutar nje ulazi poluosovina)...zvao sam sve moguce prodavnice,niko nema...zna li neko gde kupiti?i postavio sam pitanje u drugoj temi-ima li negde katalog delova za rakovicu?
 
Imam ja od 60-ke i 60 super,ali u katalogu bas ta caura nije ilustrovana samo su napisali kat.broj 718076. Verujem da je i na 65-ici ista caura.
 
Caura je ista za rakovicu 65 i 60 super,to je isti traktor sa drugim motorom,cauru kod strugara napravis,nista specijalno.
 
Nazad
Vrh