IMR - Rakovica

od mraza,nema leka a nema ni para,samo me interesuje jel se na M34 ukapa karter,dekli,glava,pumpa i sve ostalo od R65,da mu ipak ostane R65 da ne prepravljamo na R60
doduse pucao mu vise puta,samo ovog puta nema leka
 
od mraza,nema leka a nema ni para,samo me interesuje jel se na M34 ukapa karter,dekli,glava,pumpa i sve ostalo od R65,da mu ipak ostane R65 da ne prepravljamo na R60
doduse pucao mu vise puta,samo ovog puta nema leka


Na glavi kod R65 imas 4 srafa vise nego kod M34 motora

- - - - - - - - - -

034/570-073 064/181-40-51 Radosavljevic Goran selo Sugubina kod Kragujevca

Pozovi coveka ima sve delove, a ipak mislim da je jeftinija varijanta da se nadje original blok, ovako jedino moze da se napakuje ceo M34 motor
 
Glava od dm34 može da dođe na blok od m34 motora.Blok moše da se razbuši i urežu ta četiri šrafa viška,ostali pašu.Na blok od m34 može da se ugrade klipovi,klipnjače,glava sa usisnom i izduvnom granom,rotaciona pumpa,dizne,poklopac ventila od dm 34 i da se dobije dm 34 motor.Karter je naravno isti.
 
od mraza,nema leka a nema ni para,samo me interesuje jel se na M34 ukapa karter,dekli,glava,pumpa i sve ostalo od R65,da mu ipak ostane R65 da ne prepravljamo na R60
doduse pucao mu vise puta,samo ovog puta nema leka
Pukao blok od mraza na IMR motoru, a nije glava.Gde to ima voleo bi da vidim.

Neka kupi rebrasti blok od M34 ili nov iz fabrike,oko 300 eura je bio,ako vec neumeju majstori da zavare taj blok.
 
Pukao blok od mraza na IMR motoru, a nije glava.Gde to ima voleo bi da vidim.

Neka kupi rebrasti blok od M34 ili nov iz fabrike,oko 300 eura je bio,ako vec neumeju majstori da zavare taj blok.
Evo kod mene 2 puta pucao blok a glava ni jednom.
Prvi put nije ispustena voda i rascveta se ali je zavaren i tako je isao dok nije opet pukao. Tad je voda bila ispustena ali je nekakava prljavstina zacepila srafna bloku i ostalo nesto vode sto je po drugi put raybilo blok, ali mnogo manje nego prvi put. Tad je reseno sa Abrovim Stop Leakom i za 3 godine nije ni kapi pustio.
 
Znaci ja bih mogao 560 da prepakujem da bude 565 ?

Moze ali treba mnogo, reko sam gore da blok ima 4 manje srafa nego DM motor, posle ti treba glava koja bi iznela oko 200evra dal polovna ili nova indijska, klipovi, dizne i ako imas rotacionu pumpu onda podesavanje pritiska, jer treba veci za ubrizgavanje goriva, a ako je M motor sa linijskom onda treba i pumpa.
Ja ako bih imao taj problem i morao da trazim drugi blok trazio bih original, jer uopste se ne bih zezao da razbusujem te 4 rupe, a vi kako hocete.
 
Sta moze biti razlog da nece da odvoi kad hocu da ukljucim kardan cak i bez prikljucka zapunje a zamenjena je lamela i stelovan je zazor u pitanju je R60
 
Pregledaj oko rucice da nema lufta s vanjeske strane mozda dobor ne uzubi. Koliko se sjecam na r60 je jednostepeno kvacilo? moguce da se viljuska ili pokrivila ili potorsila pa ne uzubljuje lijepo
 
R60 ima dvostepeno kvacilo,a imaju ga i Zadrugari,tj Landini ciji je Rakovica naslednik.Proveri jos jedanput dal je lamela isparavno nastelovana sve mi ukazuje na to da drugi stepen ne odvaja kako treba.Na jednom od Landina smo radili 2 generalne a ima preko 25000 rh,a rucica za ukljucivanje kardana jos uvek uzubljuje dobro.
 
U kojoj brzini sejete kukuruz sa r65?
Koliko km/h ide u 2 brzini na pola gasa jel zna neko?
Zaboravi na drugu,jedan je pokusao soju tako,ali nije to to...raspored 0,a tortura sejacice.prva brza na 1800 obrtaja je sasvim solidna brzina,a lepo radi.mi krajeve njiva radimo u trecoj sporoj.rakovica i 6 redova je super spoj,treba par tegova napred-a dobar odnos snage i ucinka,4 reda vec dosta zvrji u prazno.
 
U kojoj brzini sejete kukuruz sa r65?
Koliko km/h ide u 2 brzini na pola gasa jel zna neko?
Kod nas ko seje sa rakovicom i Nodet sejalicom to je sejanje nedaj boze,nemozes ljudima objasniti da je rakovica spora na kardanu i da mora skoro patos gas za 540 obrtaja a svi seju na pola gasa,plus sejalice sa uskim crevima ma to je za plakanje,jos lose uradjena njiva i na tako malom gasu na svakoj dzombi svo seme spada sa ploca pa je nakraju njiva za kukanje.
 
Nazad
Vrh