IMR - Rakovica

Sad tek shvatam zasto to jos niko nije uradio.. :haha:


Ko kaze da nije, mislim da je clan @kinez izbacivao slike na R60 je ubacio, a pricao sam skoro sa jednim likom koji rastura traktore za delove i radi isto mehaniku, kaze da je od jesenas odradio dve i poceo trecu da radi :ppozdrav:
Ciro nista nije nemoguce, samo zavisi koliko si spreman da juris za delove i koliko mozes da platis, ali ja mislim da se to isplati i ja sam to razm,isljao i sigurno cu da odradim kad dodje vreme
 
Malo pre po prvi put koristili kip izvod za hidrauliku na Rakovici:osmeh:. Jedini problem je bio ocistiti spojnicu na traktoru od zemlje jer nije bilo poklopca
Tata kaze mnogo bolje resenje nego na IMT 539 koji smo pre koristili. Samo okrenes sraf na razvodniku i koristis posebni razvodnik. Samo da li podizne poluge mogu da budu podignite dok se kipije? Tati covek rekao da ih spusti pa tek onda da okrene sraf i kipuje.
 
Poluge kod mene na rakovici nemogu biti podignute kad se kipuje.. Moraju SKROZ da se spuste pa da se okrene sraf...
 
Kod mene mogu da budu podignute ali ne smeju bas do kraja zato što onda ekscentar na osovini poluga zatvori ventil i onda ulje ne ide u razvodnik. Znači, povučete veliku ručicu do kraja, kada se poluge podignu skoro do kraja malo vratite ručicu da se poluge zaustave, okrenete sraf i veliku ručicu povučete do kraja i onda kipujete ručicom na razvodniku. Probajte ovako i sigurno mora da radi.
 
Podigni ih rukom i svezi na gore lancem,ja tako radim.. Stavim onu sipku sto spajja poluge pa lancem vezem za mesto gde se kaci topling...
 
Kod mene mogu da budu podignute ali ne smeju bas do kraja zato što onda ekscentar na osovini poluga zatvori ventil i onda ulje ne ide u razvodnik. Znači, povučete veliku ručicu do kraja, kada se poluge podignu skoro do kraja malo vratite ručicu da se poluge zaustave, okrenete sraf i veliku ručicu povučete do kraja i onda kipujete ručicom na razvodniku. Probajte ovako i sigurno mora da radi.


Mogu da budu podignute skroz, zato sto klip kad dodje u krajnju tacku on povuce mehanizam nazad jedino sto kada se prebaci razvodnik tada se rucica za podizanje spusti dole i ponovo podigne gore i moze da se kipa.
Znaci ljudi pisao sam vec jednom poluge stavljajte u bilo koji polozaj i skroz dole i skroz gore i nema greske i mozete uvek da kipujete.
Sto se tice prikljucka na razvodniku mozete da kacite i u gornji i u donji sve zavisi sta vam je ukljuceno na razvodniku, mogu da budu oba za dvosmernu hidrauliku, a moze samo donji.
 
Kolege, treba mi pomoc, hidraulik na R65 hoce samo da podigne teret i kada podigne orudje se trese u najvisem polozaju, kada pokusam da spustim samo lupi o zemlju nema nikakvog otpora, hidraulik ga ne zadrzava, sta moze da bude?Unapred hvala...
 
Kolege, treba mi pomoc, hidraulik na R65 hoce samo da podigne teret i kada podigne orudje se trese u najvisem polozaju, kada pokusam da spustim samo lupi o zemlju nema nikakvog otpora, hidraulik ga ne zadrzava, sta moze da bude?Unapred hvala...

Moze da bude gumica na klipu verovatno propusta dosta ulja pa zbog toga ne moze da odrzi visinu i poskakuje i onda brzo spusti ili je razvodnik tj. neki od ventila ne zatvara.
Uostalom ne gine ti rasturanje.
 
Mogu da budu podignute skroz, zato sto klip kad dodje u krajnju tacku on povuce mehanizam nazad jedino sto kada se prebaci razvodnik tada se rucica za podizanje spusti dole i ponovo podigne gore i moze da se kipa.
Znaci ljudi pisao sam vec jednom poluge stavljajte u bilo koji polozaj i skroz dole i skroz gore i nema greske i mozete uvek da kipujete.
Sto se tice prikljucka na razvodniku mozete da kacite i u gornji i u donji sve zavisi sta vam je ukljuceno na razvodniku, mogu da budu oba za dvosmernu hidrauliku, a moze samo donji.
Svaka cast Borku sve mu je na mestu.Prosta stvar kad zakacim jednoosovinku prikolicu za Rajku poluge hidraulika moraju biti gore jer kada se savija zakacinju u rudu.Kada je zakacena dvoosovinka ili jednoosovinka sa visokom rudom kao npr prikolica za stajnjak onada poluge mogu dole.Svejedno da li su gore ili dole kipovace.Samo kada su poluge gore ima manje ulja u hidrauliku za oko 1l ali,to mu nista ne smeta.
 
poz moze li mi neko reci od cega pase motor na karter od R65 neko mi rece da je blok isti kao od R60 posto mi je drugu pukao skroz blok na R65 pa da mu prepakujem neki kamionski,meni sam radio na M34 pa me inetresuje koaj varijanta bi mogla da se upakuje kod njega
 
poz moze li mi neko reci od cega pase motor na karter od R65 neko mi rece da je blok isti kao od R60 posto mi je drugu pukao skroz blok na R65 pa da mu prepakujem neki kamionski,meni sam radio na M34 pa me inetresuje koaj varijanta bi mogla da se upakuje kod njega


Moze M34 bez problema. Nego sto ne nadje drugi blok? Jel puko od mraza ili neki drugi problem imao?
 
Nazad
Vrh