IMR - Rakovica

Nije bas neizdrzljivo unutra ali je bucnija.Imao sam ranije R60 i naspram nje gledam.Mada dosta je tisa sad nego kad je stigla.Mozda ce jos da se utisa unutra posle jos jedne sezone.:osmeh:
 
Otkud sad to???? Zasto mislis da joj puca spojnicka kad se traktorom normalno radi...??? Moj najbolji drug je kupio pre nekoliko god novu Rakovicu 76 i sve reci hvale ima za nju a i ja... Ja sam svaki dan sa njim cas on kod mene cas ja kod njega (radimo zajedno) i sa tom njegovom rakovicom nikad problema... Samo normalna voznja i nema brige... Traktor je okretan puca od snage,nigde ne curi,koci kao auto... Ima jednu manu samo BUCNIJI je od moje Rakovice 65!!!!!!
To ce da ti objasni clan Mirko 015, on je strucniji.

- - - - - - - - - -

Dragane, kakav kardan imas na njoj brzi ili spori?
 
To da na 76 hoce cesto da crknr spojnicka je tacno... Moj kum je imao, 2003 uzeo novu, i tri puta spojnicka menjana, a traktor je normalno vozen, nije ga mazio i pazio, ali je normalno eksploatian.... A spojnicka crkava verovatno, zato sto je sve od Rakovice 65 samo drugi motor nakacen...
 
Kod mene u selu ima dosta Rakovica 76 i ni na jednoj nije bilo problema oko spojnicke... Mozda je to tako na ovim Rakovicama 76s..???
 
To da na 76 hoce cesto da crknr spojnicka je tacno... Moj kum je imao, 2003 uzeo novu, i tri puta spojnicka menjana, a traktor je normalno vozen, nije ga mazio i pazio, ali je normalno eksploatian.... A spojnicka crkava verovatno, zato sto je sve od Rakovice 65 samo drugi motor nakacen...
MOžda je ta imala spojničku od 65-ice ali ne bi trebalo. Kod starijih modela je bilo razlike u spojničkim osovinama tj 65-ica je imala sa krupnijim nutovima a 76-ica sa sitnijim nutovima. Sada na sve stavljaju spojničku sa sitnim nutovima.
 
Pa ta oznaka "S" koliko sam cuo da je to spojnicka koja se vadi i iz zamajca (naravno ) a i iz zadnjeg dela... Nije kao na starim Rakovicama da moras da centriras lamelu prilikom zamene... Neko prilikom zamene stavis i spojnicku kroz lamelu i u zamajac a posle ubodes u zadnji deo... To sam cuo od "ovlascenog servisera" ako me slagao slagao sam i ja....
 
Meni je jedan lik sto je radio Prvi servis na Rakovicu od drugara to rekao... Kao Spojnicka koja se vadi sa oba kraja... :sta: E sad mozda me slagao ali tacno se secam sta mi je to rekao... Sad me bas ineresuje dal me slagao ili je tacno.. Ja licno nikad nisam rasturao ni jednu RAkovicu sa ozakom "S" pa da se uverim u to... Samo ove starije... Licno ni ja nesto neverujem u to bas bi oni nesto menjali ali otkud znam reko da podelim sa vama...
 
ajde jedno pitanje za ljubitelje plavih limuzina,gde ima trgovina s delovima treba mi za druga pumpa hidraulika za r65
 
Mogu da se raspitam koliko kosta kod mog prijatelja koji drzi radnju za IMR-IMT.. Ako ti zatreba saljem ti broj... :ppozdrav:
 
Evo nekih slika moje R60
img20130620141052.jpg
img20130620144452.jpg
img20131110152538.jpg
 
Pisao sam na strani 239,post 4770 o problemu na R65 kojoj ne hadi hidraulik.Danas sam opet pokusavao nesto,ali i dalje ne podize poluge.Evo slika dela gde se kaci topling.Ja ne vidim da tu ima ikakvog podesavanja :sta:
 
Nazad
Vrh