IMR - Rakovica

Oranje sa tockom i gubite dosta tezine koja se prenosi na tockove kako hidraulik odreaguje, jer stalno pliva.
Ja orem bez tocka oduvek i uvek ista dubina i svako to propinjanje pluga kada hidraulik odreaguje dosta optereti zadnje tockove i nema proklizavanja.
Juce i danas sam orao pa zbog malo vece vlage dok malo ne pomrzne uvece ima proklizavanja , ali zato blokada i pici.
 
Ja kaad orem sa Rakovicom i dodje do toga da moram da vozim pod blokadom tad steknem utisak da mi mnogo vise treba da izorem 1h...E sad dal ima istine i logike u tome ili se meni samo cini jer stalno drzim nogom blokadu pa se jos dodatno zamaram... Ili stvarno traktor ide za nijansu sporije pod blokadom....?? :sta:
 
Ja kad sam orao sa Rajkom orao sam bez tocka,sa Turskim plugom,ide normalno,nije se zabadao plug niti je iskakao iz zemlje,prva i gasss...
 
Ma orem i ja bez tocka, nego otac ne moze da se navikne. A i nece da slusa sta mu pricam, pa reko da mu dam tocak sa plugom pa nek ore, ali mnogo lose ide.... Da li ste spustali veliku rucicu do kraja ili orete kako je objasnio clan Dukej?
 
Sta mislite koliko vredi ova moja rakovica
fotografija0082.jpg

fotografija0084.jpg

90 godiste, fabricke gume i prednje i zadnje, ima tegove. Ima manje od 100 radnih sati....Zamolio bih naseg clana Mirka 015 da ne pise, posto mi je on vec rekao koliko mogu da dobijem, zelim da cujem misljenje ostalih....
vredi i 7000 eura ako je sve u redu , i samo da je imamo traktor siroku kabinu i da parkiras tvoju Rakovicu pored jednu noviu 2006 i da bude ista cena ja bih kupio tvoju
 
Imam ja ja i siroku kabinu od druge, mogu da prebacim ako hoces, posto imam dve, ali jos ne mogu da se odlucim koju da prodam....
 
Dragane sto ne uze 76??? Ja moje stalno kritikujem kad vec uzeli novu Rakovicu sto ne uzese 76 nego 65!!!! Ja da kojim slucajem kupujem novu Rakovicu to bi bila samo 76... Razlika u potrosnji nije skoro nikakva a u snazi je velika!!!

- - - - - - - - - -

I da koliko je bila skuplja 76-tica od tvoje 65???? :sta:
 
Koliko je bila 76 skuplja nemam pojma.
Kupljena je prvenstveno za setvu i spartanje i da u transportu malo odmeni malog Zetora,ali radila je i druge poslove.Jbg sad kad malo bolje razmislim mogao sam i 76-icu da kupim razlika u potrosnji i nije neka kao sto kazes a ako zatreba kojim slucajem mogla je i teze poslove da radi ali....
Medjutim razlika u potrosnji izmedju Rakovice i Zetora je jako velika.
 
Ljudi, ne varajte se mnogo. Sta mislite zasto svi koji kupe novu 76-icu, prodaju posle nekog vremena.... Cesto puca spojnicka. Rakovica 76, dolazi u obzir samo do 90-og godista. Ja mislim da ce to reci i pravi majstori, pre svega ima i 2-3 clana koji su imali 76-icu pa su je prodali....
 
Ljudi, ne varajte se mnogo. Sta mislite zasto svi koji kupe novu 76-icu, prodaju posle nekog vremena.... Cesto puca spojnicka. Rakovica 76, dolazi u obzir samo do 90-og godista. Ja mislim da ce to reci i pravi majstori, pre svega ima i 2-3 clana koji su imali 76-icu pa su je prodali....

Otkud sad to???? Zasto mislis da joj puca spojnicka kad se traktorom normalno radi...??? Moj najbolji drug je kupio pre nekoliko god novu Rakovicu 76 i sve reci hvale ima za nju a i ja... Ja sam svaki dan sa njim cas on kod mene cas ja kod njega (radimo zajedno) i sa tom njegovom rakovicom nikad problema... Samo normalna voznja i nema brige... Traktor je okretan puca od snage,nigde ne curi,koci kao auto... Ima jednu manu samo BUCNIJI je od moje Rakovice 65!!!!!!
 
Kazem ti u ovu novu od mog druga USI otpadaju koliko je bucna!!!! Ima onu siroku kabinu mozda zato... Moja je za dve nijanse tisa u kabini od njegove.. Stvarno neznam zasto...
 
Nazad
Vrh