IMR - Rakovica

Sta mislite koliko vredi ova moja rakovica
fotografija0082.jpg

fotografija0084.jpg

90 godiste, fabricke gume i prednje i zadnje, ima tegove. Ima manje od 100 radnih sati....Zamolio bih naseg clana Mirka 015 da ne pise, posto mi je on vec rekao koliko mogu da dobijem, zelim da cujem misljenje ostalih....
 
Brankoviću,problem je u onoj šipci-osovini koja ide direktno sa "usta" (ono mesto gde se kači topling) u hidrauliku a na radni ventil. Odnosno odnazad gledano u gornjem desnom uglu iza tih usta videćeš (ako je manžetna pokidana) šipku-osovinu FI ~ 16mm i na kraju te šipke ima vijak i kontra navrtka. Vijak a ni navrtku ne diraj a šipku razradi ako je zaribala. Hoće da zariba od veštaka i zuba vremena....
 
JA mislim da vredi 5000e ali za 6000e tesko.. Mozda ako bas naleti neki kupac ali neverujem.... I kod mene po okolnim selima ima da se nadju takve rakovice (ama kao da gledam u tvoju) vlasnici traze po 5000e ali tesko se prodaju..
 
Ciro jel ima kod tebe neka da je do 4000e,ali da je dobro stanje?Znaci nije bitno ako je farba losa,ako nema signalizaciju i tako to,samo da nema neka veca ulaganja.Po oglasima svakakve cene pa me zanima sta je realno.
 
Ciro jel ima kod tebe neka da je do 4000e,ali da je dobro stanje?Znaci nije bitno ako je farba losa,ako nema signalizaciju i tako to,samo da nema neka veca ulaganja.Po oglasima svakakve cene pa me zanima sta je realno.

Evo iskreno da ti kazem... Vidis ovu sa slike kao sto je postavio Manjevic.. E ista taka (potpuno ista) sa istom kabinom mozda sa malo vise radnih sati oko 300-400 sa prvim gumama prva farba naravno,sve komplet uz nju daje covek... Ali je ceni 5000e.. Inace jedan moj dobar prijatelj...

- - - - - - - - - -

On je u inostranstvu i samo leti dolazi pa je tad provoza,prodao bi ili nju ili Unirvezala pa sad koj se prvi proda... Ali malo je nezgodan sa cenama nece ni Dinar a kamoli Evro da spusti... ::lose::
 
Pa i jeste mnogo za Rakovicu 86 godiste... Jeste da je stajala ali ipak ima dosta godina.. Neznam koj Unirvezal nije duplak mislim da je 445...
 
Što se tiće ovih rakovica za egipat...
Več je bilo reči i pisano je o tome da ti traktori odlaze tamo kao donatori delova, ništa drugo. Navodno je nekad davno izvezeno jako puno rakovica r60 i r65 u egipat, a sad su naravno jako stare i istrošene i polupane pa ovi valjda zato skupljaju ove stare rakovice kod vas i šalju ih tamo jedino i samo zbog potrebe za delovima. Jedino nisamo znao da traže i r76, možda hoće da se unaprede malo :)
 
Po meni nije mnogo dati 5000eura za dobru Rakovicu 65 bez obzira na godine pogotovu ako je to jedini traktor u domaćinstvu, što je čest slučaj u centralnoj Srbiji. Ko ima neki manji traktor (539, 542, Univerzal 445, i sl.) onda je 577 bolja opcija jer se za 5000 dobije mnogo bolji traktor od R-65.
 
evo moja rakovica 65, 1987 godine kupljena nova.od 2005 godine nista ne radi, samo stoji u supu, retko kad se malo provoza.ako u prolece tera drljacu i istanjira desetak lanaca to joj je sve.
30c4l83.jpg


- - - - - - - - - -

105zd6b.jpg


- - - - - - - - - -

k48row.jpg


- - - - - - - - - -

2iqxpqh.jpg


- - - - - - - - - -

2ex0xgz.jpg
 
ne, nego nema posla za nju.imam torpeda 90 06 i rakovicu 65 i malog fergusona.radim 35 lanaca zemlje.torpedo ore i kultivir, ferguson seje, baca djubre, prska, sparta, zagrce.rakovica samo istanjira i ako dovuce neku prikolicu.
 
Da li je neko orao sa Rakovicom i tockom na plugu? Da li ima neko drugacije kacenje pluga, poteznica ili tako nesto? Probao sam juce da orem sa tockom, ali mi se nesvidja. Na primer orem 25cm, ima opterecenje kao da ide 35cm, da li zato sto pritiska mnogo na dole, ne znam. Pa posle kada podignem tocak da ide npr 20cm, on ide na drugu stranu i 30cm, nije mi jasno kako moze to? Ja inace orem bez tocka, ali mkoj otac ne moze da se navikne na Rakovicu, nema sanse, Naviko covek na IMT.
 
Ja uglavnom sa Rakovicom orem bez tocka ali sam probao i sa tockom na plugu i nije bilo problema... ALi moram priznati da sam malo samo probao da orem sa tockom na plugu i Rakovicom...
 
Nazad
Vrh