IMR - Rakovica

Sad tek vidim ono egipatsko groblje rakovica pa ni meni nije jasno zasto ih kupuju.Mozda onde samo cekaju remont pa idu dalje.
Nego koja je realna cena za solidnu R 65 do 90 godista,ali realna,a ne iz oglasa?Da uzimam ja neku dok nisu sve razuzete.
 
Jel moze nako da naslika ko je ubacivao one lezajeve na prednjim rukavcima na Rakovici... Koji tu lezajevi idu mesto onih platni??? I jer treba nesto da se prepravlja???
Kao i dal se lakse okrece volan??? Znam da je ranije bilo price o tome ali nikad nesto konkretno.. Ako bi mogao neko malo bolje da mi objasni sad preko zime to moze da se sredi... Samo enznam koji lezajevi tu idu i dal treba nesto da se prepravlja??? :sta:
 
Bas me cudi ova prica i potraznja za Rakovice i ja imam onu zutu boju 65N sto je bila za izvoz 88 godiste , pa svaki mesec doju i pitaju da im prodajem traktor , oni kazu da mogu da dobijem oko 4000 eura
attachment.php


- - - - - - - - - -

Bas me cudi ova prica i potraznja za Rakovice i ja imam onu zutu boju 65N sto je bila za izvoz 88 godiste , pa svaki mesec doju i pitaju da im prodajem traktor , oni kazu da mogu da dobijem oko 4000 eura
attachment.php
JA sam cu da najvise gledaju da ne bude zavaren ili puknut blok motora , ovi sto su bili to najvise gledaju
 
Burazer ima R 65,2008.godiste.Pre neki dan u oranju,kada je podigao plug,nije mogao da spusti.Zvao nekog komsiju,taj nesto cackao i plug se spusti,ali vise hidraulika ne dize.Ulja ima dovoljno,koliko vidim,filter u redu,pumpa se cuje da radi kad se ukljuci(ima onu polugu za ukljucivanje i iskljucivanje sa leve strane))Probao sam i onaj deo na koji se kaca topling,tj.onaj mehanizam iza da pomerim-ne reaguje.Takodje ne reaguje ni kad se okrece onaj sraf-ventil ispod sedista.Sta moze da bude problem?
 
Burazer ima R 65,2008.godiste.Pre neki dan u oranju,kada je podigao plug,nije mogao da spusti.Zvao nekog komsiju,taj nesto cackao i plug se spusti,ali vise hidraulika ne dize.Ulja ima dovoljno,koliko vidim,filter u redu,pumpa se cuje da radi kad se ukljuci(ima onu polugu za ukljucivanje i iskljucivanje sa leve strane))Probao sam i onaj deo na koji se kaca topling,tj.onaj mehanizam iza da pomerim-ne reaguje.Takodje ne reaguje ni kad se okrece onaj sraf-ventil ispod sedista.Sta moze da bude problem?
Probaj sa trecom rucicom za kipovanje.A najverovatnije onaj sraf za plivajuci polozaj.
 
Koja treca rucica? Ako mislite na onu manju rucicu pored velike za podizanje poluga,probao sam i to-nece

- - - - - - - - - -

Sraf ispod sedista koji se okrece zbog kipovanja i brzine spustanja poluga?
 
Burazer ima R 65,2008.godiste.Pre neki dan u oranju,kada je podigao plug,nije mogao da spusti.Zvao nekog komsiju,taj nesto cackao i plug se spusti,ali vise hidraulika ne dize.Ulja ima dovoljno,koliko vidim,filter u redu,pumpa se cuje da radi kad se ukljuci(ima onu polugu za ukljucivanje i iskljucivanje sa leve strane))Probao sam i onaj deo na koji se kaca topling,tj.onaj mehanizam iza da pomerim-ne reaguje.Takodje ne reaguje ni kad se okrece onaj sraf-ventil ispod sedista.Sta moze da bude problem?
PAZI taj sraf ispod sedista treba da bude tacno ORIZONTALNO ILI VERTIKALNO sad ne mogu da se setim tacno , jer tu se stluje i za kipovanje od tih dve pozicije se steluje oba dve stvari
 
Verovatno na taj sraf @Barbu misli,ali nije do njega,probao sam.Pokusacu sa tim gde se kaca topling,mada nistanije tu dirano,a odjednom je prestao hidraulik da radi
 
Ovde pozadi kod mene nije radilo posto tu gde sam obelezio pozadi na traktor ima jedan mali sraf koji se steluje j, jer kad podizes rucicu mozda ne stigne do njega da ga gura i ovo je sraf iz kabine koi ima jednu strelicu u kom polozaju treba da bude , samo dva smera ima , kipovanje i hidraulika
attachment.php


- - - - - - - - - -

Ovde pozadi kod mene nije radilo posto tu gde sam obelezio pozadi na traktor ima jedan mali sraf koji se steluje j, jer kad podizes rucicu mozda ne stigne do njega da ga gura i ovo je sraf iz kabine koi ima jednu strelicu u kom polozaju treba da bude , samo dva smera ima , kipovanje i hidraulika
attachment.php
naj verovatnije je od pozadi tamo , ako je on radio sve kako treba do tad i odjedan put nece to najbrze vidis jer i kod mene je bilo to i samo sam malo stelovao to da stogne da gura tu rucicu kako treba i onda je radilo , ako nije otislo nesto drugo unutra
 
Burazer ima R 65,2008.godiste.Pre neki dan u oranju,kada je podigao plug,nije mogao da spusti.Zvao nekog komsiju,taj nesto cackao i plug se spusti,ali vise hidraulika ne dize.Ulja ima dovoljno,koliko vidim,filter u redu,pumpa se cuje da radi kad se ukljuci(ima onu polugu za ukljucivanje i iskljucivanje sa leve strane))Probao sam i onaj deo na koji se kaca topling,tj.onaj mehanizam iza da pomerim-ne reaguje.Takodje ne reaguje ni kad se okrece onaj sraf-ventil ispod sedista.Sta moze da bude problem?
pre petnaestak godian kada sam imao rakovicu isti problem sam imao isti slucaj orao i na jednom nece da spusti.evo sada vrtim film sta je bilo o pokusavam da se setim znam da sam se zezao jako puno zbog toga a na kraju je bila neka sitnica koliko se secam neki ventil.....
 
Sad tek vidim ono egipatsko groblje rakovica pa ni meni nije jasno zasto ih kupuju.Mozda onde samo cekaju remont pa idu dalje.
Закопавају их са умрлим сељацима, да ору небеске њиве. ПС био сам у Египту и видео да су тако су радили фараони па можда су и они сад увели ту моду. Тамо сам видео само неке старе Зеторе и Беларусе.
 
@Barbu
Kod njega je drugacije,nije kao na ovoj slici koju si postavio_Ova njegova je novija,pa je drugacije.Ali,pogledacu da li ima neki sraf za podesavanje.Hvala na pomoci! :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh