IMR - Rakovica

Pozdrav,zanima me kako se pokazala Rakovica 76 Dv?(sa kardanom za prednju po sredini ove novije),koje je tezine? ima barem 3t?
 
Ja sam za sada zadovoljan sa njom,ima oko 150 sati... Bilo je nekih sitnica ,ali to sve resis ocas posla na pocetku i posle je sve ok . Ja sam merio rakovicu sa prikolicom jednoosovinkom i imale su nesto preko 3 900 kg. tako da ima 3 tone.
 
Ja sam za sada zadovoljan sa njom,ima oko 150 sati... Bilo je nekih sitnica ,ali to sve resis ocas posla na pocetku i posle je sve ok . Ja sam merio rakovicu sa prikolicom jednoosovinkom i imale su nesto preko 3 900 kg. tako da ima 3 tone.
Mene najvise zanima prednja vuca kako se pokazala jer kod mene u selo nema ni jedna rakovica sa prednjom vucom...Koliko je bila rakovica kad si je kupio? sad je oko 17.000 sa prednjom vucom malo je jaka cena ako bude opet subvencionisanja onda je dobro...
 
Mene najvise zanima prednja vuca kako se pokazala jer kod mene u selo nema ni jedna rakovica sa prednjom vucom...Koliko je bila rakovica kad si je kupio? sad je oko 17.000 sa prednjom vucom malo je jaka cena ako bude opet subvencionisanja onda je dobro...
Pokazala je se odlicno... U pitanju je carraro ( italija ) prednji most... Ima fantastican ajnslang ,kao da nemsa prednju vucu ... I mnogo znaci ... kad sam je ja uzimao cena je bila (bez kabine) 13 000 e
 
Mene najvise zanima prednja vuca kako se pokazala jer kod mene u selo nema ni jedna rakovica sa prednjom vucom...Koliko je bila rakovica kad si je kupio? sad je oko 17.000 sa prednjom vucom malo je jaka cena ako bude opet subvencionisanja onda je dobro...
Ja je imam. Proizvodnja "SOKO". 90-o godište. Funkcioniše perfektno.
 
Menja se ono kućište pozadi sa drugim,novim kućištem koje ima dve brzine. Jedino što ja mislim da su obrtaji od 1000 i 540.... ali nisam 100 % siguran. Mislim da Cveja Po ili Borko jagodinac znaju više o tom kućištu. Mada i ne moraju biti ista kućišta u pitanju,možda je taj napravio neko svoje kućište-home made.
 
Da i pomislio sam.... Ma da to je sasvim pristojna brzina kardana. 700 pa čak i 1000 bi bilo super za recimo Nodetku,Maju,Olt. A za teže-teške poslove 540.
 
Menja se ono kućište pozadi sa drugim,novim kućištem koje ima dve brzine. Jedino što ja mislim da su obrtaji od 1000 i 540.... ali nisam 100 % siguran. Mislim da Cveja Po ili Borko jagodinac znaju više o tom kućištu. Mada i ne moraju biti ista kućišta u pitanju,možda je taj napravio neko svoje kućište-home made.

Ja sam nesto cuo da u kuciste sa rakovice moze da se ubace zupcanici od Landina??? :sta: I da se tako dobija brzi kardan???
 
Kod mene ce to ostati fabricki vek i vekova.. Sa njom sam silirao sad vise ne ostaje joj samo da kosi sa SIP 165..
 
Evo sliku sam pozajmio iz oglasa, ali tacno se vidi koliko je kuciste sire u odnosu na standardno:
kardanc.jpg




A evo druge slike isto iz oglasa pozajmljena sa dodatnom pumpom na R65 :
r65pumpa.jpg




Koliko znam drugacije nije moguce ubrzati kardansko vratilo. Kapo prvo ono se sastoji iz dva dela gde se rucicom spaja i ide direkt prenos preko motora, ili kada rucica ide napred onda preko zupcanika koji se nalazi na vratilu koje izlazi iz menjaca.
Ukrasti brzinu iz menjaca je mislim nemoguce jer kardansko vratilo ide kroz spojnicku , tako da nige ne moze da se dobije prenos, jedino pozadi nekim homemade budzenjem ili postvljanjem original ploce sa dve brzine.
Sinisa1979@ Ispravi me ako gresim
 
Borko ni ja nisam siguran u tu teoriju kradje brzine iz menjača.... Nije mi baš jasno.... Ali nešto-neka budževina verovatno postoji. Ostaje da vidimo kad Nikola okači sliku. Mislim,koliko mogli da vidimo sa slike....
 
Nazad
Vrh