Hidraulicna dizalica za dzambo vrece

IMG-20190223-155533672-HDR.jpg
[/url][/IMG]Malo ledja da se odmore.
 
Turci verovatno sve predimenzionisu iz razloga što imaju lose konstrukore, ili rade se lošim materijalima/legurama. Mada vise je do ovog drugog. Inače čestitke kolega, vidim kupljeno je u paketu sa rasipačem. Neka služe
 
Ovako to rade rusi i Rabadzija......:ppozdrav:
Sa spanerom sam s druge strane prikolice privlacio na rub prikolice(posto se druga stranica ne otvara.)


Ispod dzambo vrece zadenem staru dzambo vrecu i prebacim u ciklon da se ne bi prosipao vestak.....



Skalperom prosecem do polovine dz.vrecu i vestak curi u ciklon, posto je bilo i komada to malo lopatom pripomognem.....



Potom prosecem vrecu do dole i vrlo malo ostane u dz.vreci 50-100 kila i onda je povucem celu u ciklon i ispraznim iz dz,vrece.....



Na kraju staru dz.vrecu kooju sam zavukao ispod,zajedno sa vestakom koji se prosuo prebacim u ciklon i operacija uspesno izvrsena.
Vremenski nisam merio ali brzo se odradi bez fizikalisanja......:ppozdrav:



Ovaj sistem sam ulovio na YT-u kako rusi rade.Na prvoj slici se moze videti da posle 8 dz.vreca prosulo je cca 1 lopata vestaka sa prikolice. S obzirom da prvi put radim nisam ni los......:haha:
 
Rabadžija, ima jedne viljuške od viljuškara sa kačenjem za traktor u oglasima. Nisu ni skupe rekao bih.... 600 e i u Subotici su.
 
Lucky, moglo bi kad bi ga bilo.... Bio je oglas na kupujem prodajem pre dva dana, sad ga nema... A nisam zapisao broj jer mi ne treba, samo sam zapamtio da je bio zakačen za rusa T40 i da su viljuške identične kao što sam i ja kupio nedavno. Ali imaš u NS-u servis viljuškara i tamo možeš pronaći vile kakve hoćeš. Komšija kupio za ~450e. E jedino sam zaboravio kako se zove servis.... ali iskopaćemo ga nije problem.
 
Lucky, moglo bi kad bi ga bilo.... Bio je oglas na kupujem prodajem pre dva dana, sad ga nema... A nisam zapisao broj jer mi ne treba, samo sam zapamtio da je bio zakačen za rusa T40 i da su viljuške identične kao što sam i ja kupio nedavno. Ali imaš u NS-u servis viljuškara i tamo možeš pronaći vile kakve hoćeš. Komšija kupio za ~450e. E jedino sam zaboravio kako se zove servis.... ali iskopaćemo ga nije problem.
Imam prednju hidrauliku na traktoru bilo bi zgodno za neke lakse stvari.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh