Herbicidi u suncokretu

Znam coveka koji kaze da seje merkantilni. Ne mogu 100% da potvrdim, ali je cudan pa je vrlo moguce. Kaze prinos 1700kg po kj s tim da sigurno znam da djubrivo nije video.
Ja znam jednog koji je imao 1800 kg/kj, merkantilni LG je sejao za probu na prvoj klasi zemlje, ali se ipak ne isplati jer bi tu inače bilo preko 2 do 2,5 tone/kj da je sejao original.
 
Pa za 2.5t po kj treba djubriva i u jesen i u prolece plus semena za jedno 7000dinara i opet je pitanje dal bi bilo 2.5t. Nije tu velika razlika.
 
Da li smeta suncokretu ako sa pulsarom isprskam ekspres hibrid?
Pri setvi posle ekspres hibrida nisam detaljno praznio sejalicu nego sam dodao cl suncokret i nastavio setvu, pa bi te kriticne vrste gde mislim da mi se mesaju expres i cl suncokret da oprskam sa pulsarom?

I drugo, da li bi smeo clp suncokret da oprskam sa obicnim pulsarom(tj nekim generikom)?
 
Pozdrav! Od koliko lista moze prskati Pioneer express hibridi sa Stockstarom ? Probléma je palamida
 
Cekajte, od prvog para ili od drugog para stalnih listova? Zar nije od drugog para za Pioneer-ove hibride? Ovo do 4-og para znam....
 
Problem je ako je suncokret 4 lista a vreme kao sad pa nije sva trava izasla... posle kise moze jos svasta da izadje.
 
Imam jednu parcelu sa suncokretom koja je puna ovog korova sa slike . Setvospremač je prilikom pripreme većinu biljaka zatrpao a neke počupao. Sada kada je suncokret nikao korov se obnovio. Ja sam namerno tu posejao express suncokret jer piše da tribenuron-metil dobro uništava ovaj korov. Medjutim problem je što je suncokret tek nikao a drugih širokolisnih korova nema pa ja ne bih olako da ispucam herbicid. Ako bih išao u splitu bojim se da pola doze ne bi uništilo ovaj korov. Šta raditi?

Korov je štavelj (Rumex spp.)
20140608105642-6c4f5fde.jpg
 
Motiku i iseci trenutno a posle prskaj redovno.
Druže, ima toga previše da bi se ručno iseklo. Doduše, korov nije razvijen kao na slici već ima po par listova. Probaću da isečem one koji su u vrsti i zaklanjaju suncokret. U pšenici ga Tezis lako uništi pa se nadam da će i tribenuron-metil.
 
@lucky koliko je mala ova biljka? da li je 10tak cm? Ja sam u splitu radio jednom arendu i imao sam ovu biljku (ili jako slicnu ali listovi isti) ne znam joj ime...bila je manja tek se razvijala mozda 4 lista i isao sam split Ceralis...u prvom je odmah pozutela u sredini i krenula da se uvija...mislim da nije ni bio potreban drugi split za nju ali sam ga uradio
 
@lucky koliko je mala ova biljka? da li je 10tak cm? Ja sam u splitu radio jednom arendu i imao sam ovu biljku (ili jako slicnu ali listovi isti) ne znam joj ime...bila je manja tek se razvijala mozda 4 lista i isao sam split Ceralis...u prvom je odmah pozutela u sredini i krenula da se uvija...mislim da nije ni bio potreban drugi split za nju ali sam ga uradio
Ima 15 do 20cm ali nije još napravila bokor jer ih je setvospremač malo omeo. Uglavnom imaju po 4 5 listova.
 
Moj ima tek jedan par, tj formira tako da sam ostavio jos ned dana posle ovih kisa ako nista jos sta pa cu u splitu prskati...imam isto trave starije od suncokreta i nisam imao nikad problem da ga sprzi Ceralis ili slicno njemu nesto iako je formiran...nemoj da te to plasi
 
Da li Fuzilejd i neki expres herbicid mogu da se pomešaju pa odjednom da se isprska, šta je preporuka i kakva su iskustva? Posejao sam 16.04 i sirak je lepo izašao ali široke nešto nema pa sam mislio da oko Djurdjevdana sve lepo pomešam i oprskam....
3bf4dc890053f04c53f4d2cce8134edc.jpg


Послато са E5603 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh