Herbicidi u suncokretu

Palamidu samo malo zaustavi, ne moze joj nista Pulsar i ekipa iste aktivne materije. Uz basagran u soji, malo je bolje, ali zato u kukuruzu Maton, Banvel, Lontrel - doza i ne okreci se sine:osmeh:
 
Danas ipak oprskan suncokret jos jednom, sad ostaje da vidim dal sam oprsko ili uprsko
e11b7dc49a7ea62b858c0821aeb2afee.jpg


Послато са SM-G355H уз помоћ Тапатока
 
Tu bi tek uprsko da nisi prsko!:osmeh:
Nisi nikako pogresio, da si cekao jos 2 - 3 dana tek onda ne bi uradio dobar posao! Listovi suncokreta bi zatvorili red i sav herbicid ne bi pao na sirak koji je trenutno nizi od suncokreta!
Nemoj ni razmisljati u tom pravcu da moze herbicid za uskolisne korove skoditi suncokretu, kad je u ovom uzrastu!
Nisam pitao koji si herbicid koristio?
 
Ovu njivu prskao sam fuzilejdom opet, ostalo mi od prvog prskanja doza je bila oko 0.9 l na ha. Sutra planiram kletoksom da nastavim ipak je jeftinije od fuzilejda....

Peet kako vam se cini suncokret, po meni malo je losiji nego proslih godina sve na seme sumljam......

Kondi je upitanju
 
Jasno mi je da je Kondi u pitanju, pisao si ranije!
Izgleda po slici fino, mada cini mi se da nicanje i nije bilo bas tako ujednaceno sto ce se u zetvi vise primetiti!
Ja sejem iskljucivo Neomu, mnogo mi je jednostavnije da se resim korova! Zadovoljan sam prinosima i nisam bas tako siguran da je Kondi prinosniji! Vise zavisi od kondicije i klase zemljista nego razlike u medjusobnu sposobnost za dobar prinos!
 
Evo Neome prskane 20.05 (pre 13 dana, odnosno 11 jer je ovo slikano prekljuce) sa 0,4l Ikarusa + okvasivac, tad ni jedana biljka nije bila ispod 4 para listova a bilo ih dosta i sa 6 parova...
Evo slika kao dokaz da joj nista ne fali a konkurentni korovi kaput!
attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php


attachment.php


Evo jedne kontrole koliki je samorasli suncokret...
attachment.php
 
Drugar posejao neki suncokret Pionir i KWS,ali ga poprska pre 7 dana Pulsarom i opali ga zestoko jer su ovo obicni hibridi.Jel ce da se oporavi ili ce da izgori skroz,sad je jako mali,kasnija setva.
 
Isti strucnjak,e bas mu ide agronomija od ruke:haha:

Kad mi veceras ispricao sta ga snaslo pitao sam ga "jesi li ti normalan".:osmeh:
 
I ja sam svasta probao ali me ovaj zajeb...a da nepisem kakve tek ima ideje za presejavanje:haha:
 
Nebi preporučivao kukuruz
Zasto nesme kukuruz?

Ovo pitanje i mene bas zanima sta sme posle Pulsara,necemo gledati na njegove ideje.Mislio sam da mu kazem da poseje opet neki suncokret kao npr.NS Dukat kratke vegetacije ali opet neznam sta sme pa sam cutao...

- - - - - - - - - -

Nasao sam odgovor,procitao uputstvo na Net-u za Pulsar i sve jasno ko dan:ppozdrav:
 
Jeli imao ko iskustva sa MIURA EC herbicidom za uskolisnu u suncokretu i soji nemogu nista da nadjem sem na kineskom?
 
Na flaši ima uputstvo ali količine koje tamo pišu nisu baš realne... preterane su.
Miura ima istu aktivnu materiju kao Leopard i Targa Super i Globus ali oni imaju po 50 g/l a Miura 125 g/l, pa obrati pažnju na dozu.
Jedan rodjak je ubio suncokret sa dozom od 0,7 l/ha ! Suncokret je imao 10 listova, a na flaši ne piše ograničenje !
Jedino što sam našao na internetu o tome je ovo:
http://www.fitofarm.rs/?page_id=1277
(čitaj napomene vezane za primenu)
 
Jel neko prskao ekspres hibride suncokreta sa StockStar herbicidom? Kako se pokazao?
 
Nazad
Vrh