Herbicidi u suncokretu

po meni za sirak je Fokus tata-mata jer ga već godinama koristim u CTM kukuruzu a sirak sa tih njiva nestaje kao rukom odnešen
 
Da li neko znam, da li Kletodim (aktivna materija) može dvaput da se koristi u usevu suncokreta za suzbijanje sirka? U pitanju je preparat Rafal 120 (Galenikin). Imam moj prijetelj jednu parcelu gde mu opet kreće sirak, pa bi još jednom tretirao. Da li će da šteti suncokretu?
 
kolko bi bilo idealno sati bez kise i kad su prvi znaci smrti sirka
ja prsko prosle ned za 2 sata kisa ako treba icu sa fuzilejdom da ne duplam sa istim inace iso sam sa fargo-m (kletodim)kletoksa nema kod nas
 
@savopunck. Ne sekiraj se uspece prskanje. Ja sam isto sa fargom 1,5 l/ha prskao soju pre 20 tak dana. Posle 45 minuta je pala jaka kisa preko 50 l/m2 i odlicno je uspelo.
 
ljudi da li je neko koristio preparat ZEAZIN za prskanje posle setve a pre nicanja u sucokretu?
kupio sam ga danas, prodavac kaze da je i za suncokret i za kukuruz. a na internetu citam, oise za prskanje u kukuruzu.da li je neko koristio u suncokretu ovaj preparat?
 
ne znam sad tacno, pise tamo na racunu, nekih 600-650 din/litar. da li si prskao sa njim suncokret posle setve a pre nicanja?kako se pokazao?
 
O tome je već pisano.Klasična zamena za atrazine.Nije loš ali u kombinaciji sa girasolinom i nekim acetohlorom.Po meni terbis mnogo bolji u kukuruzu kad se primeni u fazi do tri lista.Radi i zemljišnio ,a i preko lista ako ima nešto izniklih korova u početnom stadijumu.
 
Kod nas je u ataru opšte primećeno povećana brojnost skočibuba tj. makazara.Stoga očekujem jake napade na suncokret.Sa čime prskati,kad prskati i kakva su iskustva.Inače seme jeste tretirano Cruizerom ali ličnog sam mišljenja da on ne radi zaštitu van zemlje.
 
Kod nas je u ataru opšte primećeno povećana brojnost skočibuba tj. makazara.Stoga očekujem jake napade na suncokret.Sa čime prskati,kad prskati i kakva su iskustva.Inače seme jeste tretirano Cruizerom ali ličnog sam mišljenja da on ne radi zaštitu van zemlje.

Lebajcid od bajera, mada slaba je vajda jer popci ili ti makazari stalno se krecu, ttako ako oprskas svoju parcelu a komsija svoju ne, nema vajde. Nada je da pada kisa ili da duva kosava tih dana kada suncokret bude nicao.
 
koliko treba dana da bi nikao suncokret? znam da je nezahvalna prognoza zbog uslova koji su svuda razliciti...ali sejao sam ga 3. u cetvrtak, a hteo bih sutra da oprskao totalom neke delove na parceli gde imam trave, da li moze i klici da skodi total?
 
Poslednja izmena:
Milos88, za 4 dana nema sanse da je nikao ali proveri za svaki slučaj. Klici može da šteti samo ako je iznad površine zemljišta.
 
svakako sam i mislio da kopkam i trazim do koje faze je stigao...ali me brine taj uticaj na suncukret bas zbog kisa....:( nisam pametan sad...
 
Nazad
Vrh