Herbicidi u suncokretu

@diklofen
1+1l na 2 ha! To je po meni umerena doza.
 
Ja nisam i ne praktikujem.Prvo prskam sa kletoxom i to dozom ne ispod 1,2l/ha pa za dve nedelje sa fusiladom 1-1,2l/ha ako ima potrebe.
 
I jedan i drugi su selektivni za suncokret,ne vidim zasto bi bio problem.I jedan i drugi su namenjeni suzbijanju uskolisnih korova u suncokretu a razlicite aktivne materije mislim da ne bi trebalo da predstavljaju problem!
 
Ma može da se mešaju i neće smetati 100% jer su oba baš visokoselektivni na sve širokolisno.Kod mene je problem rizomski sirak koji jako ne jednako niče.Nove parcele pa muka.Kletox radi kao total na uskolisne korove i mnogo je jeftiniji.Zato njega idem prvi put,a drugi ako treba sa fusiladom jer je daleko ozbiljniji herbicid.
 
I jedan i drugi su selektivni za suncokret,ne vidim zasto bi bio problem.I jedan i drugi su namenjeni suzbijanju uskolisnih korova u suncokretu a razlicite aktivne materije mislim da ne bi trebalo da predstavljaju problem!
Ne znam kako deluju u biljkama, koji su im mehanizmi, da ne bi blokirali jedan drugog ili nešto slično... inače deluje kao dobra ideja da se pomešaju, možda bi još bolje delovali nego pojedinačno.
 
Danas oprskao Neomu sa Rafalom (Kletox) 1.2l/ha + Ekobuster2 1l/ha.Nisam se usudio da mesam Fusilade i Rafal kao Savato :cvetic:
Koliko treba da prodje vremena da se vidi ucinak?
 
Je l prskao neko sa ExpressSun herbicidom od DuPonta, za sirokolisne? Sejao sam Pioneerovo seme, pa sam nasao u prospektu za sirokolisne taj preparat, to znaci da mora iskljucivo sa njim, Pulsarom ne sme??
 
jeste, jeste, LE25 je...zato sam i uzeo taj, e hvala vam...kad prodju ove kise oprskacu ako ne zakasnim, hvala vam!!
 
Nazad
Vrh