Herbicidi u suncokretu

Ima li leka za poponac u expres hibridu?
Ako vec nisi prskao pogledaj ove slike sto je kolega postavljao bas o dejstvu na poponac u suncokretu:

 
Uff koja doza je bila?
Meni jednom kad je pozuteo ,neoma je bila ostala mala a prinos nikakav .a secam se isao sam punu dozu odjednom
 
Vibala posle 9 dana, epilog pepeljuga i ambrozija vidno se suse, pale skoro na zemlju, jedino stir ili kako ga vec zovu pola-pola, susi se ali sporije a neki mi deluje kao da mu nije nista.... ver nije od listova suncokreta svugde dobro zahvatila prskalica. Iskreno, zadovoljan sam, inace ovo mi je jedna od gorih godina sto se tice u borbi sa korovima, uzas
 
Иста њива, исти предусев?

Мени се догађа да исти хибрид са истим предусевом, сваке године реагује различито на исту дозу имазомокса - прве године сам био шокиран и затечен што је толико пожутео и таворио две недеље, следеће године још драстичније поднео прскање, треће је само кашљуцнуо и већ после недеље дана је шибао даље, а ове исто тако - наставио после пар дана "шмрљања". Нисам могао да измерим, али ја бих рекао да је разлика била у количини влаге у земљи. Осим самог хибрида, можда се и код тебе тако показала сувља парцела.
 
Pa imam 90 kj Smaragda,svuda je pozuteo ali na tih 10kj je bukvalno kao limun.
Parcela gde smo ostali bez semena Smaragda i nastavili sa Bacardijem,tacno se vidi razlika u boji.
 
Nazad
Vrh