Herbicidi u suncokretu

Nema po suncokret,ali je pitanje jel ima umanjenog dejstva na korove ?.
 
Ja danas nisam izdrzao i oprskao onu pepeljugu jeb....nu koju Kvazar nije ni taknuo, Vibalom, taman pred sklapanje redova negde, a negde gde je upalo seme u manju vlagu je i manju suncokret...posle jedno sat palo mozda 1l kise, sad valjda nije zeznula....posle koliko iza Vibale se sme spartati ili ne cackati? Brine me ona koja je ispod lista suncokreta, ta nije ni osetila Vibalu verovatno
 
Ako prodje vise od sat vremena trebalo bi da ne smeta Viballi kisa.Do sat vremena je vec moguce da je umanjen efekat herbicida.
 
Koliko odprilike treba da prodje vremena da štir krepa totalno? Nakon nedelju dana mi deluje kao da je malo klonuo, očekivao sam da ce Takomir brze odratiti posao.
 
Nije mi ambrozija problem, prošle godine sam radio 1l / ha i ambroziju je riješilo samo tako, ali poponac malo požuti i brzo se povrati, možda bi ga veća doza dokrajčila ?
 
Koliko odprilike treba da prodje vremena da štir krepa totalno? Nakon nedelju dana mi deluje kao da je malo klonuo, očekivao sam da ce Takomir brze odratiti posao.
Jako slabo ga uradi imazamoks, bukvalno ništa,kaže mi drug zaštitar da je štir postao rezistentan,i to mi naglasi u banatu.Prošle godine sam prskao puna doza listega pro i štir ostao.
 
Jel se moze isti dan,a odvojeno,prskati uskolisni i sirokolisni,tj jel bude i tada smanjenog dejstva hemije na korove ?.
Pre neki dan sam radio prvo tribenuron metil, i kada sam video koliko sirka i muhara ima na drugom kraju, otišao sam i napravio smešu za uskolisne. Razmak oko sat vremena između dva prskanja. Stavljena ludačka doza tribenurona jer je momacki zakorovljeno, videćemo šta će se desiti.
 
Kod nas isto stir 0 bodova sa imazamoksom i to 0.8 pa, 0.7 pulsara..... Gdje je orjedi ajd tu je pozutila sredina i klonuo je malo al nece crknit al na uvratinama gdje je gust tu ni da ga maltene takne.....
E sad nisam nikad vibalom radio, smeta li ona po prinosu suncokretu ili ne pricam, o litarskoj dozi po ha(3 4 % prinosa mi nije upitno)
 
Nazad
Vrh