Herbicidi u suncokretu

Nesto se cudno desava sa hemijom u suncokretu ove godine. Meni je 10 lanaca pozutelo jer sam mesao hemiju, a komsiji se osusilo 5 lanaca mora da preseje.

Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока
 
Da, expres i fusilade. Sad je ok, dobio je amino kiseline i ecobooster, eno ga sad modar i deb'o

Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока
 
Milovane nisi smeo odjednom 0.7 l po kj..Do kraja ce biti zut i nizak a cak moze iz pazuha da pusta sitne glavice kao da je divljak.
Ja bih ti rekao da ne ocajavas vec da odradis neke "infuzije" u vidu bio stimulatora ali ne secernih vodica nego pravih preparata.
Ja sam konkretno prezadovoljan sa megafolom u povrcu.Vredi pokusati i tu ne stedi kao sto nisi stedeo sa pulsarom
 
Kod mene ove godine le99 od sjaja do očaja, kako koja parcela. Imam gde je extra, a ima parcela gde je na mesta lep i modar, a veći deo žut kao limun i dosta manji.

Sent from my SM-A155F using Tapatalk
 
Milovane nisi smeo odjednom 0.7 l po kj..Do kraja ce biti zut i nizak a cak moze iz pazuha da pusta sitne glavice kao da je divljak.
Ja bih ti rekao da ne ocajavas vec da odradis neke "infuzije" u vidu bio stimulatora ali ne secernih vodica nego pravih preparata.
Ja sam konkretno prezadovoljan sa megafolom u povrcu.Vredi pokusati i tu ne stedi kao sto nisi stedeo sa pulsarom
Odradio sam danas amino star u punoj dozi.
Godinama radim 0.7L po jutru i nikad problem nisam imao.
Izgleda da ovaj Ns hibrid nije ustelovan kako treba😅
 
Da, expres i fusilade. Sad je ok, dobio je amino kiseline i ecobooster, eno ga sad modar i deb'o

Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока
Ja sam 2017. Pomesao expres i fusilade,dobio je limun boju,posle je pomodreo i izgledao extra,ali 70% nije napravio glave. Zastitar koji mi je tad rekao da mogu da pomesam i to u punoj dozi,ostao zatecen sta se desilo.
 
Ove godine mešao sam Express i Kletodim.Išao sam 30gr Expressa i 1l/ha Kletodima, nikakve fitotoksije po suncokret nije bilo.Nakon 2 nedelje sam ponovio Kletodim 1l/ha i ćao, naravno Kletodim sa 120gr akt.mat.
 
Ja sam 2017. Pomesao expres i fusilade,dobio je limun boju,posle je pomodreo i izgledao extra,ali 70% nije napravio glave. Zastitar koji mi je tad rekao da mogu da pomesam i to u punoj dozi,ostao zatecen sta se desilo.
Vidi, mesao sam 20gr expresa i 0.3L fusilade na lanac. Znaci nije ful doza herbicida. Prosle godine sam mesao ful doze i nije bilo nista. Tako sam imao situaciju pre neku godinu radio sa flupisorom, uradim 5-6 prskalica sve ok zadnja prskalica prskano uvece, suncokret pozuteo, gde sam duplirao osusio se. Samo hemija za sirak bila u tanku. Sta se tu desilo? Imam drugare seju po 100 lanaca suncokreta mesaju svake godine hemiju, cak dodaju i vibalu, i nema nikakvih problema. Znaci nije do herbicida. Verovatno mu nesto vreme zasmeta pa tako odreaguje. Videcemo sta ce biti na kraju.

Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока
 
Dali moze neka druga hemija za sirokolisne korove da se koristi u clearfild suncokretu sem imazamoksa? Ili eventualno da se doda imazamoksu?Uopste mi se ne svidja kako radi sirokolisne korove, dosta je selektivan neke siroklisne ni ne takne.Jbg ni vibalom nisam nesto odusevljen takodje je dosta selektivna,ali ocigledno da cu morati i s njom uraditi jedan tretman posto je imazamoks svasta nesto propustio.Zna li neko dali vibala skida gavez?Imam ga na jednoj parceli koliko i suncokreta.
 
Jel.moguće da od.prošlogodišnjeg mezotriona pati suncokret jedan deo je žuta zemlja nicanje i sklop loši tu poprilično i zaostaje
 
Smijem li kletodimom poslije 4. para listova ?
Na uputstvu ne preporučuju.. Imam sirka što je izbio naknadno pa bih da uradim još dok mogu traktorom u parcelu
 
Jel bi bila prejaka doza 1l/kj kletox extra? Imam bas opasan rizomac 70cm sigurno
Suncokret 4 para
 
Kletox ekstra je 240 gr.kletodina, a ne 120 kao običan, pa bi to po meni bila baš žestoka doza...
 
Mi smo išli s leopardom . Sirak osušio . Suncokret je bil od 2 para pa sve do 6-7 . Litra na jutro . Veliki problem mi je slak Tj poponac .


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh