Herbicidi u strnim žitima

Neke preporuke iz nase PS
Cim se stabilizuje vrema krecem u prskanje psenice . Za ovu godinu (dobitna) kombinacija Priaksor , Mezo , Bonaca i Vantex. Pitanje : kolko rastopljene ureje ide na prskalicu 880 l . Prskam 4 h sa 880l/ vode
Preporuke iz nase PSS sluzbe su max 20kg,generalno na mojoj analizi zemljista je napisano 10-20 kg po ha.Ici cu sa 10.
 
A da li može da se pomeša (ustvari sve se može) tj u kojoj dozi-količini da pomešam Meteor i Mural da bih dobio Laren max?
Meteor =Metsulfuron metil 600g/kg doza za hektar je 10g.
Mural = Tribenuron metil 750g/kg doza za hektar je 15-25g.
--------------
Laren max = Metsulfuron 333g/kg + tribenuron 333g/kg doza za hektar je 15 g.
Hteo bih da pomešam jer mi se čini da sam Mural, a možda ni sam Meteor neće odneti sve travke-korove (možda su malo i prerasli) koje imam (koje vidim).... A Laren je to radio vrlo dobro.
 
Poslednja izmena:
Da li neko zna gde u okolini Beograda ili Šapca (može i neka duga lokacija ako šalju brzom poštom) ima da se kupi herbicid Axial?
 
Da li moze tretiranje herbicidima 2 puta u toku godine konkretno mislim na pallas 75 wg i Tomigan?
 
Mislim da moze,razlicite su a.m.I ja mislim da cu morati ponoviti necim na jednoj parceli protiv sirokolisnih,isao sam prvo ovim jeftinim tezis i slicni,sad cu pratiti situaciju kad otopli kako ce izgledati,dosta je hladno,i korov nece uvenuti brzo,treba vremena.
 
Nazad
Vrh