Herbicidi u strnim žitima

Je l isao neko sa Furore bez sekatora? Svi pricamo o nekoj protekciji, a drug mi se kune da je isao samo sa Furore.
 
[mention]grunt [/mention] Uf dobro je, ja oprskao pre 4 dana, da sam oprskao pre tacno 7-10 dana sad bi mi vec bilo frka...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Na jednoj parceli mi nesto sporo venu korovi,zute se ali....Isao sam sa metsulfuron methyl ,tj mislim da je bio metmark valjda 10g/ha + neki okvasivac ,cime bih mogao ponoviti ako bude bilo potrebe ?.Lodin tj neki Fluroksipir pretpostavljam da bi moglo ?.Inace cu videti za par dana,nakon hladnog talasa sta i kako sa korovom i u kom uzrastu ce biti psenica,no prilicno sam siguran da nece prerasti fazu pojave lista zastavicara.
 
Ja sam prosle godine isao metmarkom(bez lodina) posle 15 dana bilo dosta galijuma, ponovio sa secatorom nisam primetio da joj smetalo. E sad da li se odrazilo ba prinos ne znam ali ja sam bio zadovoljan
 
150 ml/ha već godinama ali mi se ne sviđa što ne ubije sav galijum, neki bude dezintegrisan, neki stopiran.
 
Jel neko planira da prska?
Ja sam mislio danas da krenem,ali gledam prognozu,naredne 2 noci 2C.
Nisam pametan sta da radim
 
Ja sam pre dve nedelje prskao pšenicu Lancelot-om, ali mi nije suzbio mrtvu koprivu onu što ima crvenkaste listove i ljubičaste cvetiće.
Da li bih smeo sada da ponovim prskanje protiv korova, ovog puta Bonacom + Metmarkom?
 
Stavicu ovde, posto ne postoji odgovarajuca tema za uljanu repicu : Da li je neko sejao psenicu nakon uljane repice koja je tretirana herbicidom Butisan 400 (metazaclor), da li je morao da obavi oranje ili je samo tanjirao, ima li neko iskustva?Hvala
 
Prvi put da mi se desi da od prskanja je glavni vršni list skroz požuteo i osišio se, a to se sve dešava gde sam okretao traktor između dva reda, kao da je od preklapanja. Ali sam išao i skroz okolo oko njive i poprskao je otvorivši jedno krilo prskalice baš zbog onog savijanja pa da ne ostane ne poprskano i tu nema ništa od oovoga gore što sam napisao. Išao sam Biathlon 0,4l/ha+0,5l/ha dash+Furore super 0,8l/ha+Fastac 0,15l/ha. Svake godine idem ovako ali sad mi se ovo desilo. I tu gde je savijano tu je i pšenica manjeg rasta (za jedno 10-15cm).
 
Koja je cena Palasa i koliko ga ide po hektaru?
Na jednoj parceli imam divlje zobi,a na ostalim ili nema ili vrlo malo. Inače,kod nas se sve češće može videti da je ima. Otprilike da će u narednim godinama morati uz osnovne herbicide da se dodaje i nešto za ovaj problem.
 
Koja je cena Palasa i koliko ga ide po hektaru?
Na jednoj parceli imam divlje zobi,a na ostalim ili nema ili vrlo malo. Inače,kod nas se sve češće može videti da je ima. Otprilike da će u narednim godinama morati uz osnovne herbicide da se dodaje i nešto za ovaj problem.
I ja imam u Apilku koji sam planirao za seme da ostavim, i to nekih 3-4 metra do komsije ga ima najvise i po koji na 5-10 metara dalje od medje, sigurno je vetar naterao nije ga tu nikad bilo a on vec 3. godina kukuruz na toj parceli ako se ne varam..
 
Es Plus okvasivac,Izodecil Alkohol etoksilat, pise na pakovanju da se koristi u usevima kukuruza i soje ,koja je to glupost ?.Na netu drugi okvasivaci te aktivne materije pise da se koriste u svim sulfornil urejama.Ja pitam zbog psenice ,ja mislim da ne bi trebalo biti problema sa koriscenjem ovog okvasivaca sa tezis-om,e sad nisam siguran ,nzm sto uopste pisu samo za kukuruz i soju....
 
Imam sa krajeva njive poponca u pšenici da li bi pored sekatora moga staviti jedno pola litre matona sobzirim na uzrast pšenice i setvu oko 15. novembra?
 
Nazad
Vrh