Herbicidi u soji

odluka pala na passat i dynox u 2 splitu. Šta mislite koliko da stavim? u prvoj turi Corum i Harmony 5-6 g po h.
 
Sve sam suzbio od širokolisnih,ali ambrozija na ovratinama se neda.Mala biljka se osušila ova veća pozutela i stoji.Izgleda da ću ici sa kombinaciom čupazon,motikan i spartazon.
 
Ja vise ne mogo shvatiti neke stvari po pitanju ove j... ne ambrozije.
Prskano isti dan 16 Maja sa istim herbicidima i cak i iz jedne prskalice. Na dve parcele zbrisana skroz ambrozija velicine do 2 cm a i veca dok na nekim drugim parcelama skoro da je nedirnuta.
Prskano sa 0.3 l Pivota + 6 gr Harmonija + 1,77 l Savazona, sve po kj.
Prve dve slike su sa jedne parcele a druga sa druge gde sam nastavio prskanje, dakle iz iste prskalice.
6eb31a807f298fc090ec174de7ed22d4.jpg

c45fc8160d227714f1e1671098a183fe.jpg

5b88b3a996da234f83901aeaf27a069c.jpg


Istog dana na nekim parcelama pored svega ovog sto sam naveo, jos sam dodao 0.1 l/kj Pivota i 16 gr/kj Radivana i 0.25 l/kj Vitoriomoxa + lepak, ucinak isti kao na 3 slici, nikakav!
O cemu se tu radi apsolutno ne mogu da razumem. Da li ima vise vrste ambrozije ili sta je u pitanju pojma nemam.
Na 9 kj gde je ucinak nikakav moram napraviti korekciju pa makar parlog ostala.
Sprzicu soju skroz ali nemam izbora, samo da smaknem to sranje od ambrozije.
Koristicu 0.2 l/kj Rampe + 1 l/kj Bentazona i jos nekih 5 gr/kj Harmonija.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sve bi bilo kristalno jasno da nisam napravio kurslus od nje na nekim parcelama.
Ovako, da iz jedne prskalice na jednom mestu unistis je skroz dok na drugom ko da nisi prskao, bas da poludis!
 
Moguće da je druga vrsta ambrozije.
Kod mene na jednoj parceli,2 ambrozije,jedna pored druge razmaka 6-7 cm. iste veličine,jedna se skroz pobelila/pocela da se suši,druga tek-tek malo na krajevima!?
 
Cemu desikanti? Tek je kraj Maja do zetve oho ho koliko jos ima, kad fenira u Avgustu ima da se osusi i ispod zemlje a ne na povrsini.
Prosle godine kod nas znam nekolicinu koji su posejali i 15 Juna i to Wendy pa su je skidali par dana posle Aprilske setve.
A sto se tice korova jos ima sanse i vremena da se uniste.
Ambrozija sazri ako se skroz ne unisti i ide polako, lose je samo zbog semena sto ostaje po njivi. Steta je velika uci i prskati desikantima.
 
Nenormalan oritisak korova na ovij njivi.
Max 51 65gr po jutru, ukuono 1l koruma,lepak,dynic 50ak grama, harmoni oko 5 grama i u drugom i deci rampe po jutru.


 
Sta znam, generalno nedostatak kise da pokaze pravu moc.
Ja sam zadovoljan, merodavniji mi je kolega koji je lane radio i max i sencor, max je bolje odradio i moze jos i iznikle korove da dohvati ako nisu bas veliki. I iduce godine ce ici on, mislim da se ne vracam na sencor, osim ako mu cena ne padne nesto znacajnije.
 
Nazad
Vrh