Herbicidi u soji

Klomazon i bentazon mozes ici u soji dokle god hoces, to jest dok soja dovoljno ne poraste da bi napravila efekat "kisobrana" i zaklonila korove. Dokle god ima sanse da korov dobije herbicid slobodno se mogu raditi ove dve aktivne materije.
 
Zašto?Pitanje je kolika je išla doza rampe,slikaću vam pšenicu gde je prošle godine prskano između ostalog i rampom.
Prosla godina nije bila merodavna,bilo je bas puno padavina,kiša oterala hemiju u dublje slojeve..U normalnim godinama a posebno u ovoj sušnoj nikako pšenicu posle rampe.Pobeli sva.
 
Imaš post 4902 od prošle godine s čim je prskana soja.Znači posle 1,8l Coruma koji je išao u splitu je išlo treće prskanje harmony + 0,2 l/ha Rampa+1,5 l/ha bentazon.Nema nikakvih problema sa pšenicom ove godine.
 
Ma verujem ti druže.Ja sam samo napisao da je prosla godina specifična po padavinama.A u ranijim godinama se tacno videlo ko je posle soje sejo pšenicu i dal je prsko sa rampom il ne.Ja posle rampe neću da rizikujem sejem kokuruz i kraj,ti si rizikovo i dobro si prošo.I razlika je u hemiji ti ideš sa 0.2 ja sa 0.5 po hektaru.
 
Другари Стоктонова хемија Ронин јел довољно за ризом 0.8лит/кј или да идем са 1лит/кј
 
U jednoj basti od par ara dodao sam Rampe Pivotu, Harmoniju i Bentazonu, napravilo kurslus od soje. Danas 8 dan, haos, ambrozije nemam tu a ostali korovi uglavnom pobeleli dok jedino soja je zuticu dobila i izgleda ko da je u fazi susenja.
 
Nece joj biti nista. Pobeli i soja pogotovo na ovratinama ako preklopis. Ja sam jedne ovratine za ogled proterao 1 brzinom umersto 2bh. 70% vise hemije oprskao. Soja sokirana, korovi crkli medju njima i ambrozija od 15cm. Videcu na kraju kako ce biti.
 
Sad na redu uskolisno prskanje a imam u ponudi kizalokopf i kletodim da li je ko koristio i koji je bolji sa kakvim dozama??
 
Шта би било боље ићи за мало већу амброзију поред ам бентазон, дал, ал имазамокс или ам оксасулфурон?
 
Nazad
Vrh