Herbicidi u soji

Jel koristio neko ovaj preparat u soji?
901074717289ca4c6c239d553fd9893b.jpg


Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока
 
Ja na rucio od reiffeisen vitoriomox,pored toga stavljam harmony,savazon,po potrebi i dynox i naravno lepak.Do sad sam koristio pivot ali nekako mi sve slabije deluje na korove.
 
Jel moze Corum (original ili neki drugi) da resi vecinu korova u soji ? Uz prksanje na crno metribuzinom a i njive su mahom ciste od sirokolisnih, kukuruz je tu sejan 4 godine i njiva je bila cista kao pista svake godine.
 
Poslednja izmena:
Sencora plus nema vise u prodaji,tako danas cujem u Hemoslaviji,jbg bez njega jos nisam radio soju,moram videti neku zamenu
 
Peet nemam iskustva, prvi put sejem soju. Kad vidim kako je losa cena i kako su slicne muke kao i kod drugih kultura i ne seje mi se, ali rizomski sirak me zeza a tu ne smem suncokret zbog blizine reke i obilja raznih vrsta ptica po vrbacima u okolini. Ma kakvog da su mu polozaja glave sjebale bi ga dosta (mada bi ga mozda trebalo probati pa sta bude), tu ga zbog toga niko i ne seje dok soje ima sporadicno.
 
Mozes icu u pola doze u splitu,ili samo u pola doze jednom ako nemas divljeg suncokreta,a kazes da ti je cisto od sirokolisnih da imas samo sirak,njega ce da obrijes u soji.Ja sam prosle godine isao u splitu corum das i simpfoni jer sam imao samoniklog suncokreta,a primetio sam da je i sirak malo zuteo od ove kombinacije dok ga nismo posle sredili fusilejdom.
 
Jel koristio neko samo dynox+symohony u soji, ili je dodavao i imazamoks, i jos nesto? I koje doze?
Prošle godine smo prskali sa Bentmark 1,6l/ha + Listego plus 1,6l/ha + Simfony 10g/ha + Fargo 1l/ha + Dash njiva je bila cisto nakon toga. Kasnije se javila po koja tatula, I po neka sitna travčica koju je rešio spartač. Pa me zanima dal ostati pri ovo kombinaciji, ili menjati.
 
Poslednja izmena:
Jel koristio neko samo dynox+symohony u soji, ili je dodavao i imazamoks, i jos nesto? I koje doze?
Prošle godine smo prskali sa Bentmark 1,6l/ha + Listego plus 1,6l/ha + Simfony 10g/ha + Fargo 1l/ha + Dash njiva je bila cisto nakon toga. Kasnije se javila po koja tatula, I po neka sitna travčica koju je rešio spartač. Pa me zanima dal ostati pri ovo kombinaciji, ili menjati.
Listego plus si koristio u kojoj sorti soje?Imam ga na lageru ali ga nisam probao u soji.Pola ljudi kaze može u soji a pola kaže nikako.Da li je sve bilo ok sa tom sojom.Nije bila zakržljala ili bila šlogirana?
 
Nazad
Vrh