Herbicidi u soji

Posle 0,25-0,3 lit./kj. Pulsara nema nikakve posledice.:ppozdrav:
 
Ja sam prskao 0,55 l savazona i 0,35 l pulsara po jutru, soja je tek izašla u kotiledonima, i nema nikakvih problema za soju, a sve živo je suzbilo, pogotovo čičak kojeg je bilo u izobilju.

@kris80 kakav je to koktel, tj koliko čega stavljaš?
 
Shale Планираш још један пут да идеш истом комбинацијом или је то то? Нешто ми мала доза Савазона а можда и Пулсара за једнократно. Одрадило је посао јер су корови мали али то вероватно значи да ће још да изникне.
Ово питам јер и ја ових дана преиспитујем и прерачунавам шта ћу. Да ли овако неку комбинацију или пробати са Корумом.
У пуним дозама Корум испадне повољнија варијанта (нов је па је врло могуће да је ове године нека промо цена па ако заживи догодине ће то бити другачије, зато мислим да не поступају лоше они који су се одлучили за овај хербицид бар са финансијске стране, учинак ће се видети).
Међутим, ако ова комбинација у овим дозама ради комплет посао онда се већ размишљам али сумњам у то.
 
Bravo shale tako treba , nečekati ako ima korova , kakve troliske , kakvi bakrači .Jedino neznam dal je bolje da korovi dobiju pravi list , neko reče da se lakše ubijaju ako imaju list nego da su u kotiledonim , sad jel to zbog manje šanse da kap padne na njih il ima nešto ?
 
Ja sam hteo da radim Corum-om, ali sam morao da uzmem suncokret sa paketom, pa sam dobio pulsar pa ću ga iskoristiti. Zvao sam Aleksandra Stajića iz BASF-a da ga pitam šta i kako da radim, i on mi je rekao da u 1 litri Coruma ima 1 l Basagrana i 0,6 l Pulsara. Pošto sam ja Pulsar imao, a baš Basagran nisam mogao da nađem uzeo sam Savazon, koji je po njegovim rečima najbolja zamena za Basagran, i sam sam napravio Corum. Da bi dobio po jutru pomnožio sam sa 0,57 , e sad nije baš ispala idealna mera ali radilo je i ovo.

Corum se preporučuje 2x po 0,9 l, tako da bi ovu dozu trebalo ponovito, stim da ću zvati prvo gospodina Stajića da dođe i pogleda njive pa da mi onda kaže šta da radim i kako, da ne bi ja mnogo mozgao, jer sam vrlo neiskusan u zaštiti soje, a ne bi baš mnogo sebi život da komplikujem, kad ima još uvek stručnjaka koji hoće da pomognu.

Neke njive smo radili totalom pre nicanja, jer je bilo palamide, da i ostalo što je izašlo je dobilo.

I naravno složiću se da ipak treba gledati koliki su korovi, i na osnovu toga "bućkati" hemiju.
 
Bravo shale tako treba , nečekati ako ima korova , kakve troliske , kakvi bakrači .Jedino neznam dal je bolje da korovi dobiju pravi list , neko reče da se lakše ubijaju ako imaju list nego da su u kotiledonim , sad jel to zbog manje šanse da kap padne na njih il ima nešto ?

Neki to znaju bolje,i satim treba da se čovek pomiri,i od njih neko zna bolje
 
Nije šija nego vrat. Ako ta 0,04 nešto preteraju e onda više nikad neću sejati soju. :osmeh:

Nisi mi odgovorio za tvoje špecije?
 
Grunt Која је јефтинија варијанта а да ми уради кереће грожђе? Баш тражим али немам среће. ::namigivanje::
 
@mindjušar

SPEKTAR DELOVANjA

- Harmony® 75 WG dobro suzbija sledeće korove:

  • lipica teofrastova (Abutilon theophrasti)
  • štir bljutavi (Amaranthus blitoides)
  • štir obični (Amaranthus retroflexus)
  • vidovčica crvena (Anagalis arvensis)
  • prstenak poljski(Anthemis arvensis)
  • hoću-neću (Capsela bursa-pastoris)
  • pepeljuga obična (Chenopodium album)
  • pepeljuga srcolisna (Ch. hybridum)
  • pepeljuga mnogocvetna (Ch. polyspermum)
  • konica obična (Galinsoga parviflora)
  • lubeničarka njivska (Hibiscus trionum)
  • mrtva kopriva crvena ( Lamium purpureum)
  • kamilica prava (Matricaria chamomilla)
  • mala bokvica (Plantago lanceolata)
  • dvornik ptičiji (Polygonum aviculare)
  • ljutić njivski (Ranunculus arvensis)
  • gorušica poljska (Sinapis arvensis)
  • obična gorčika (Sonchus oleraceus)
  • čistac jednogodišnji (Stachys annua)
  • mišjakinja(Stellaria media)
  • persijska čestoslavica (Veronica persica)
- Zadovoljavajuće suzbija jednogodišnje širokolisne korove:

  • samonikli suncokret (Helianthus annuus)
  • dvornik veliki (Polygonum lapathifolium)
  • dvornik obični (Polygonum persicaria)
 
Nazad
Vrh