Herbicidi u soji

Кломазон...Рампа Калиф,Комерсант...
 
Sta Rampa i Bentazon mogu u bilo kom uzrastu? Posto su mi neke parcele bas podivljale sa travom, i morao sam spartačem rešavati... Suncokret je bio skoro sprzen, pa se regenerisao.
Prskao sa 1l/ha imazamoks, 1,6-1,9l/ha Bentazona I 10g/ha Simphony, negde I duplirao gde je bilo suncokreta u jednoj parceli, i oporavio se hteo odraditi korekciju, ali sam se plašio posto je velika, da je ne sprzim.
 
2l Basagrama i 0.25 Kalifa po ha.Isao na njivu nakon dva dana i nisam vidio ucinak i odem danas tj.nakon sedam dana.Soja je zutnila a ambrozija skoro nestala sva se osusi.Cicak isto.Soja treci trolist .Sad je jedini problem sto tu mislim sijati psenicu na jesen .Sta ce biti vidjeti cemo a mislim ici gruberom pa rotodrljacom.
 
Ja bih rekao da je to mali poponac koji je dobio po tamburi ali ima šanse da se oporavi. Juče sa sinovima kopali pet sati soju, propisno se umorili, ima još jedno dva sata.Led malo otresao liske ali je stablo ostalo čitavo pa će se normalno nastaviti razvijati. Po neki poponac se lepo razvio i pored dubinskog prskanja ali mu je motika došla glave, tačnije lakše i bolje mi je kad ga lepo rukom obavijem i počupam sa sve korenom. Već je bio velik i raširio se na dva susedna reda.
 
Evo sta je ostalo od ambrozije mamicu joj bezobraznu :osmeh: inace jedna mala njiva, soja treca godina za redom a ambrozija svake godine luduje,ovde sam samo prskao totalom pre nicanja jer mi je ponestalo maxa 51 ,a mrzelo me ici da kupujem i eto belaja :osmeh: a sa cime sam prskao posle nicanja bolje ne pitajte :haha:

oj.jpg
ojs.jpg

I evo kako izgleda soja posle dobrog koktela smrti :haha:

ojsa.jpg
 
Prvo prskanje ,soja prva troliska 0,45-0,5 l/ha komersanta (isto sto i kalif ) + 2,4 l/ha bentazona + 8gr/ha simfoni ovo sam prskao dok su bili oni kisni dani a ambrozija je poludela i uspeo sam jedno popodne da oprskam i onda je usledilo 5,6 hladnih dana sa kisom i naravno to hladno i kisno se odrazilo da nije bas najsjanije odradila hemija , i nisam mogao da cekam da vidim sta ce ispasti od toga i isao sam onda soja treca troliska 1,2l/ha nekog imazamoksa + 2,4 l/ha zupinog bentazona + 0,1 % okvasivaca , i da ovo je sprzilo i samonikli suncokret visine 15-20 cm al sam zaboravio da slikam
 
Poslednja izmena:
Od sve te hemije jedino komersant 0.4-0.5l/ha mora da je soja 7 dana bila bela, ali preboli i tera dalje. Neki kazu da se odrazi na rod neki ne.
 
Nazad
Vrh