Herbicidi u soji

Poprskali su sa tim ruskim govnom 200kj soje i napravili žešće sranje...ne znam da li se izvukla.

Ima njegov ćale jednu parcelu pored moje. Sejali su dosta rano, njihova je nicala kad sam ja sejao. Posle prskanja u njivi više nema ni jedne travke, ali je i soja izgledala jako jadno. Sad se oporavlja ali je jako zaostala. Moja je sad 2-3 puta veće od njihove. Mada, ne znam tačno sa čim su prskali, ali znam po iskustvu mog komšije sa ukrajinskim Harmonijem da ako se on pojača (išao je sa 10gr/ha) isto znatno zaustavi soju. To je slučajno otkrio kad je na jednoj njivi koristi Piano i zafalilo mu je za zadnju prskalicu. Ta zadnja prskalica se jasno ocrtala u manjoj soji (ostatk hemije je bio isti). E sad ako su po istom principu pojačali i Pulsar onda...

A što se tiče te priče o preparatima "iz inostranstva", kanda sam i ja loše prošao, ali ne radi se o Pulsaru već o Pivotu. Nije napravio nikakvu štetu soji, ali kanda ni korovu. Doduše, ne mogu da tvrdim ali se rezultati ovogodišnjeg prskanja znatno razlikuju od ranijih godina sa istom kombinacijom otrova. Baš zbog te kombinacije ne mogu tvrdim da je do Pivota ali mi je sumnjiv dosta...
 
Ukrajinski Harmony koristim 2 godine nikakav problem nemam. Ono sto primecujem da Pepeljuge rastutura, posto je jako agresivan koristim ga celu dozu u prvom splitu u prvoj trosliski.
 
Jel ste poceli sa nabavkom hemije? Ja danas dobio Pivot i Harmony.Ice Pivot 0.25l/kj,harmony 8gr/1.5kj i naj verovatnije oxon 80gr/1.5kj :ppozdrav:
 
Nismo ni posejali, a gde je hemija. Imam nesto od lane Coruma, dokupicu isti preparat + Harmony original + Flupisor za sirak.
 
U majku mu,nije jeftin.Flupisor nije kao što je bio u preporučenoj dozi već mora mnogo veća da bi baš ubio rizom a to onda više nema ekonomske opravdanosti.Ostaje onda Agil ili original Fusilade.
 
Flupisor nije loš,ali original Fuzilade je ipak original...Agil je odličan...
 
Користио га пре две године. Ништа горе и ништа бољи резултати у односу на рецимо Флуписор. Једини разлог зашто сам га користио је препорука јер сам касно прскао а он је кажу "најпитомији" за употребу кад је соја већ у цвету.
 
Danas sam slučajno pogledao hemiju koja mi je preostala od prskanja. Nalazi se u jednoj zatvorenoj ali negrejanoj prostoriji (garaža). I vidim da u balonu (10l) Pivota ima leda, dok ga u flašama druge hemije nema. Da li neko zna može li to smrzavanje da našteti hemiji i zbog čega je samo Pivot smrzao a druga hemija nije? Pivot sam uzeo na crno, mislim da je ukrajinski ili tako nešto (mogu pogledati) pa mi je sad na umu da nije kršten možda sa vodom i sl. Prošle godine sam ga koristio (i trebalo bi još za 2-3 godine da ga imam) i koristio sam ga u dozama koje sam koristio i ranije, ali je rezultat bio malo slabiji nego ranijih godina, pa mi je sad sumnja samo još veća...
 
Dobar je flupisor i svi ostali preparati samo nas da izvinete je.e vreme primene .Nije samo hemija kriva i mi pravimo velike greške prilikom primene, vremenski uslovi su jako bitni prilikom primene preparata a još više utiče vreme posle primene tojest vremenski uslovi, naprimer duže zahlađenje posle primene preparata ali mi tu nekad nemožemo da utičemo.
 
Nije samo problem zahlađenje nego i višednevne viske temperature praćene malom vlažnošću vazduha, no ipak je manje zlo od zahlađenja, naprimer prošla godina je bila dobra za uništavanje sirka u soji i mislim da sam to i pisao letos, treba malo da se poklope više faķtora da bi uspelo prskanje a to će nam biti sve teže ubuduće, normaĺno ima i do rezistentnosti i sve više će biti pošto novih aktivnih materija nema.
 
Meni je samo jako krivo što iz godine u godinu kupujemo sve razblaženiju hemiju po dobrim cenama.Pratim stanje redovno godinama i zaključci su razni.Uglavnom loši po nas.
 
Nazad
Vrh