Herbicidi u soji

Ideš 0.5-0.6-lit/kj Pulsara i Bentazona od 1lit/kj do 1.6-1.7lit/kj doza bentazona ide spram korova. Ako su prisutne ambrozija i palamide ide puna doza i to sve ponoviš još jednom. Nije loše na sve to dodati i malo Dasha,mada ne preporučuju kad ide Bentazon ja stavljam 0.3lit/kj.
 
Miksovao sam u zavisnosti od korova 0.3-0.4l/ha Kvazar + Savazon 1l/ha. Negde sam ponovio istu dozu jos jednom, a na jednoj njivi i nisam (pre nicanja soje isao total i uradio pogodak). Coruma idem 0.5l/kj x 2.
 
Da li dodati nesto uz Corum i Harmony u drugom splitu ako ima koja prezivela palamida i ambrozija iz prvog splita? I kod mene je na nekim njivama total pre nicanja odradio posao samo takav. Posle toga sam isao sa pola doze Corum+Harmony a posle paranja verovatno necu vise prskati siroki list, samo uski pa sta joj Bog da.
 
Pazite se falsifikata Corum-a! Mom ćaletu su u jednoj uglednoj firmi uvalili teški falsifikat sa falš deklaracijom bez datuma pakovanja. Sve to sa urednim fiskalnim računom. Boca je svetlije nijanse u odnosu na original i nema knižicu koja se odlepljuje sa deklaracije. Problem je primećen tek posle neuspelog prskanja. Na sreću radi se samo o jednom litru koji je zafalio da se prskanje završi. Soja se ne vidi od korova ali je ugledna firma zaradila 3000 din.

Obavezno slikaj i okaci na forum, treba uvek sacuvati fiskalni racun, ja sam imao problem sa fals equip-om, samo nisam sacuvao racun. Ako ti firma u kojoj si nabavio ne nadoknafi stetu nazovi BASF Srbija i pokusaj da ih oni pritisnu.
 
Evo slika koje sam obećao:

pmHZ6h8Vp

Falsifikovana boca bez datuma proizvodnje

poEpVnHAp

Originalna boca sa datumom proizvodnje

plKfII3ij

Originalna nalepnica sa katalogom

plTmdLcYp

Falsifikovana nalepnica bez kataloga

Postaviću i razliku izmedju parcela prskanim originalom i falsifikatom. Na prvim gotovo da nema korova a na drugim džungla.
 
Imo sam loših iskustava sa falsifikatima ranije , inače kupljeno kao povoljnije u Srbiji tj Vojvodini . Ako može pomoći (nemora da bude pravilo ali često je tako ) : falš naljepnice na flaši obično zbrze i da budu jeftinije ne budu plastificirane ili budu nekvalitetno plastificirane . Obično su da tako kažem od običnog papira samoljepljivog a ne od specijalne folije . Lako se briše boja sa naljepnica i nakon transporta i manipulacija budu nekako "musave " . Površina flaše bude grublja jer je alat vjerovatno slabije ispoliran . Postoji još jedna fora po kojoj mogu da se pretpostave falš pvc ambalaže ali duža priča . Uglavnom se radi u "bermudskom trouglu" Indjija-Pazova-Ruma.
 
Momo problem je što ovo uopšte nije kupljeno "kao povoljnije" već u regularnoj maloprodaji po redovnoj ceni uz fiskalni račun. Kada ti neko ponudi jeftiniju trange frange robu onda je na tebi da rizikuješ ili ne. Za folije i nalepnice nemoj da brineš napreduju takve stvari ali još uvek nisu u rangu originala.
 
Poslednja izmena:
Jel koristio neko ruski puljsar,to isto izbegavajte nije džabe jeftin ,kod nas ima ko se gadno opeko s njim
 
Poprskali su sa tim ruskim govnom 200kj soje i napravili žešće sranje...ne znam da li se izvukla.
 
I ja sam mislio da se to kod nas ne moze desiti. Medjutim prosle godine sam primetio na jednom delu atara samo, a sada ga ima svugde. Ima soja koje se ne vide od stira.
 
Oćeš čiko da ti kaže gde ima najviše štira???Gde je soja monokultura više godina i stalno te istim herbicidima duvana.Ja ipak poštujem neki plodored.:ppozdrav:
 
Postujem i ja plodored kao i 95% proivodjaca. Kada se desi rezistencija, jedna biljka baci nekoliko stotina semenki, koje potom opet to urade. Vetar raznosi seme i napravi problem u celom ataru. Rezitencija u potesu Tatos izmedju Stapara, Brestovca i Sivca nije tu nastala, jer soju niko ne seje u monokulturi, cak se soja i malo seje tu. Obicno su kukuruzi/repa. Ove godine sam soju svu radio sa Basagranovim kopijama zbog te prokletinje.
 
Nazad
Vrh