Herbicidi u soji

Zato ja idem po njivi i čupam,mada u pitanju su 2 ha pa to mogu ali da imam veći posed,e tu onda mora dobra hemija,a sve što je dobro obično bude i skupo.
 
Moja je njiva čista i samo ima malo u prva tri četiri reda do komšije.Tako da uspem sve da očistim dobro.Kad odem leti u obilazak i vidim da neki na polanjive štrči,ja u redove pa preskači,pa zapnem i nekad padnem i povaljam koji kvadrat ali ga moram iščupati,nervira me jako kad ga vidim.
 
bio sad na predavanju bayera znaju da kad se seje soja posle kukuruza a soja se prska pulsarom a kukuruz monsunom da se stir ne unisti verovatno je ista materija i on postaje rezistan nece reci da je do njih ali to znaju tako da monsun skoro i nisu spominjali nego su ubacili capreno koji ima sastojak iz laudisa bojceticu da nelupas glavu to je tembrioton
 
Nije to do njih. Pulsar je BASF, Monsun jeste Bayer. Vise je po meni do soje, jer smo soju radili godinama sa kombinacijama Pulsar + Harmony ili Oxon + Harmony. Svi navedeni preparati imaju identican mehanizam delovanja. Capreno je skup kao otrov. Ima jeftinijih a nista losijih resenja. Oni problem rese tako sto smuckaju 2 preparata i to debelo naplate.
 
hteo sam da ti ukazem da su oni to znali a hoces kasti da stir ne prezivi monsun u kukuruzu
 
Uzmem lepo motiku,prođem dva puta kroz soju i ne razmišljam jel ima dve ili tri aktivne materije.Još ako ima koje pivo u tašni,kakav BASF,Bayer!
jA VAM KAŽEM KAKO TREBA,A VI RADITE KAKO HOĆETE.
 
hteo sam da ti ukazem da su oni to znali a hoces kasti da stir ne prezivi monsun u kukuruzu

Monsun je isto ALS inhibitor obe aktivne materije u njemu. Stir prezivi i Monsun i u soji sve sem Basagrana ili kopija. Senkor i kopije nose stir i ambroziju dosta dobro pre nicanja soje u dozi 0.35-0.4kg/ha.
 
O čemu Ti pričaš,ljudi rade na desetine hektara soje a Ti im savetuješ da kopaju.Stvarno nemam reči.Pitao bih te da uzmeš državnu zemlju i poseješ soju kad bi je okopao.

Nemoj se žestiti komšo.Ja kažem kako radim sa 2 ha soje,a da imam 20 ili 200 ha - video bih kako bi ,da li samo motika ili bih morao sa hemijom.Još kad bih mogao ove državne činovnike angažovati,a ja kao pravi gazda da sedim pod dudom ili džanarikom i samo nadgledam.

Bojčetiću,jel puno 0,5 senkora po ha i šta je najbolja kombinacija uz njega za prskanje na crno.Ranije sam koristio acetohlor,a sad ...terbis,telus?
 
Gamit + senkor 0.4+0.4 po hektaru je dobra kombinacija pre nicanja ali je i skupa. Ja to ne radim, radim iskljucivo posle nicanja. Gledam ambroziju i prskam spram nje. U ogledima PSS soju rade kada ima razvijena samo prvi par kotiledona i nemaju umanjnje prinosa. Doza je naravno maksimalno pola pune doze.

U soji dobra taktika je sto sam maznuo od kolega iz Juznog Banata. Rana priprema i malko kasnija setva. Pre nicanja soje uradim totalom sa 3l/ha, 150l/ha vode tj 2% rastvorom. Posle toga se provucem sa pola doze Coruma + Harmony (original iskljucivo koristim) i sa punom dozom Fuzilejda ili kopije.
 
Nazad
Vrh