Herbicidi u soji

Moja je imala poštene ožegotine nakon tretmana Bentazonom u dozi od 2l/ha bez upotrebe okvašivača.Na jednoj parceli imam 12 redova koji su dobili Dikambu od komšijinog prskanja kukuruza.Tu neće biti ništa od prinosa,vidno zaostaje za ostatkom parcele,ne miče se bukvalno.
 
Jel bih hteo da idem s Fusilade i dodam u isto vreme i neku folijarnu prihranu - 'plan je razmočiti ureu? koliko bih uree smeo dodati po kj, ako ide fusilade?
poz
 
Jel bih hteo da idem s Fusilade i dodam u isto vreme i neku folijarnu prihranu - 'plan je razmočiti ureu? koliko bih uree smeo dodati po kj, ako ide fusilade?
poz
[FONT=&quot]Sto se tice herbicida i njihovog delovanja,samo bih dopunio Ivana(koga pozdravljam) da na svakom ima upustvo koje jaz sa kojim djubrivima moze da se mesa ili pak da nesme nikako da ide u kombinaciju sa folijarnom prihrano.Jedan od njih je Galant Super,Fjuzilejd forte i dr.,,ovo sam ti prekopiro sadrugog foruma.,,,,[/FONT]
 
Kod mene Yara Bortrac sa Fokusom Ultra ali pre toga Isabion i Bioplant Flora
 
Flupisor vs Agil - ove godine sam zadovoljniji sa FLupisorom. I jedan i drugi su preporucene doze za rizomski sirak Flu-1.3l odnosno Ag-1l/ha. Prskano je u 2 dana, sirak u istoj fazi uzrasta. Sada je 8-9 dana od tretmana, videcemo konacnu ocenu posle 20 dana i u spartanju.
 
Pazite se falsifikata Corum-a! Mom ćaletu su u jednoj uglednoj firmi uvalili teški falsifikat sa falš deklaracijom bez datuma pakovanja. Sve to sa urednim fiskalnim računom. Boca je svetlije nijanse u odnosu na original i nema knižicu koja se odlepljuje sa deklaracije. Problem je primećen tek posle neuspelog prskanja. Na sreću radi se samo o jednom litru koji je zafalio da se prskanje završi. Soja se ne vidi od korova ali je ugledna firma zaradila 3000 din.
 
Znam kako zvuči kada piše "jedna firma" i veruj mi da bih ovog momenta u afektu to napisao ali prvo ću da razgovaram sa njima. Moguće je da je radnik brljao i ne mogu odmah da optužim čitavu firmu zbog dela pojedinca. Za sada samo hoću da upozorim forumaše da obrate pažnju šta kupuju a postaviću i sliku falš boce.
 
Nego recite mi : corum je : bentazon plus imazamoks (pulsar ) ali bentazon 480 g/l a imazamoks 22.4g/l dok je Pulsar imazamoks 40g/l . Sad ako nemamo original Corum , nego kombinujemo neki Bentazon i Pulsar (ili Ikarus npr ) a hoćemo da idemo split pola-pola (za Corum to je 1l/ha jednokratno ) koliko onda ići npr Galbenona a koliko Pulsara ??
 
Nazad
Vrh