Herbicidi u soji

Šta kažete na ambroziju ove godine, gledam po njivama strašno je puno ima u soji ništa je ne dotiče. Kod mene na jednoj parceli prskano odjedared Corum 1lit/kj i Savazon 0.5lit/kj baš zbog nje, oprskano na vreme kad je bila 2-3cm kao da nisam ni prskao:sta:

Baš tako kao da nije ni osetila prskanje, biće čupazona samo tako.
 
Šta kažete na ambroziju ove godine, gledam po njivama strašno je puno ima u soji ništa je ne dotiče. Kod mene na jednoj parceli prskano odjedared Corum 1lit/kj i Savazon 0.5lit/kj baš zbog nje, oprskano na vreme kad je bila 2-3cm kao da nisam ni prskao:sta:
Moje je mišljenje da bez dubinskog prskanja proizvodnja soje je nesigurna rabota
 
Kod nas ko je radio dubinski pola nije uspelo a druga polovina dobila i soja po tamburi.Ja mislim da plodored i motika još uvek mogu što šta.:ppozdrav:
 
slike.php
slike.php
[/URL][/IMG]Fuzilejd pre par dana
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
 
Imam jednu parcelu koja je kasnije pripremana i sejana samim tim i kasnije krenuo sirak, da li je Flupisoru dovoljna doza od 1.3 l/ha i dve nedelje da bi potpuno unistio rizom posto tu parcelu nisam spartao ili mi je pametnije da izostavim spartanje na toj parceli.
 
Ošpartaćeš i za 2nedelje
Hteo sam da cujem i tvoje iskustvo, da li mu je dve nedelje dosta da se spusti na rizom i potpuno ga unisti, jel se to meni cini ili je preporucena maksimalna doza povecana, jel ranije bilo 1.2l/ha? Nesto nisam bio zadovoljan prosle godine dejstvom, jesi radio i sa dozom vecom od 1.3l/ha ili licno smatras da nema potrebe?
 
Hteo sam da cujem i tvoje iskustvo, da li mu je dve nedelje dosta da se spusti na rizom i potpuno ga unisti, jel se to meni cini ili je preporucena maksimalna doza povecana, jel ranije bilo 1.2l/ha? Nesto nisam bio zadovoljan prosle godine dejstvom, jesi radio i sa dozom vecom od 1.3l/ha ili licno smatras da nema potrebe?

Registrovan je Fusilade do 2.5l/ha u soji za zubaču
 
Registrovan je Fusilade do 2.5l/ha u soji za zubaču
Diplomatski odgovor, ;) hvala u svakom slucaju.
Na sajtu agrosave stoji : Efekti delovanja na korove su vidljivi u roku 7-10 dana, a potpuno propadanje nastaje nakon 14-21 dana, što se manifestuje crvenkastom bojom od prisustva antocijana.
Dog na sajtu syngente:
Brlo brzo korovske biljke prstaju da rastu i razvijaju se, ali vidljivi efekti delovanja u vidu početne promene boje nastupaju nakon 7-10 dana, dok potpuno propadanje korova u vidu intenzivne crveno-ljubičaste boje nastupa nakon 12-14 dana.
 
Poslednja izmena:
Evo,opširno,Fusilade forte (150g/l fluazifop-P-butil) uskolisni korovi iz semena 0.6-0.8l/ha; divlji sirak iz rizoma 1.8-2l/ha;pirevina,zubača,trska 2.6-2.8l/ha od 2008.e pa ovamo
A mi od 1.3l/ha Flupisora očekujemo konačnu smrt
 
Fuzilejda za zubacu 2l/ha ne vredi, uspesno je lednjom sa zalivanjem zubace tamo gde je ima. Nisam probao sa 2.6-2.8l/ha jer je nerentabilno sa cenom Fuzilejda od 3000din/l.

Ja sam danas radio sa njime (Flupisorom) njivu koji sam skoro kupio i koja ima sirka toliko da se ne vide redovi soje. Setva bila 25.5. sada ima 2 troliske i nadam se da cu sa 2l/ha resiti se sirka i zubacu zaustaviti, pa flekovati sa jos 2l/ha tamo gde ima samo zubaca.
 
Evo,opširno,Fusilade forte (150g/l fluazifop-P-butil) uskolisni korovi iz semena 0.6-0.8l/ha; divlji sirak iz rizoma 1.8-2l/ha;pirevina,zubača,trska 2.6-2.8l/ha od 2008.e pa ovamo
A mi od 1.3l/ha Flupisora očekujemo konačnu smrt
Kao sto sam rekao prosle godine nisam bio potpuno zadovoljan dejstvom, mada bila je susna godina i to sam procitao da odmaze na sajtu syngente, sad i to malo duze potpuno propadanje od 21 dan koje pominju ovi iz Agrosave, mozda samo nisam dovoljno dugo sacekao. Uglavnom ja posle skidanja soje odradio totalom brate mili ove godine u kukuruzu jednog rizoma nema. Sad da li je od flupisora, da li je od totala a bice da je od oba po malo. Ide ove godine na soju 1.3l, pored komsije cu povecati na 1.5l pa cemo uporediti rezultate.
 
Mindjusar, odakle ti podatak da fusilade deluje na trsku? ako je to tacno ima da je prskam i sa 5 litara po kj!
 
Zato i ja pitam, imam neke ogumke koji me godinama muce. vec sam mislio da istotalisem taj deo jer i tako soje nema kad trska izraste
 
Ja sam prskao sirak u soji 31.05. sa 1.3 l/ha Flupisora. Sam spoj njive sa lenijom je potpuno u zubači (izgleda kao gusti travnjak, ne vidi se zemlja), dakle traka do 1m širine zubače. Taj deo sam prskao 3 puta (idem traktorom po leniji i sa jednim krilom prskam (cela krila su 8m), što znači da je ta traka dobila skoro 4l/ha Flupisora. Neću parati sigurno do narednog vikenda (znači proće 17 dana od prskanja) pa ću baš videti da li može zubača da se odnese (bila je u dobrom uzrastu za prskanje) i da li će biti posledica za soju. Jedini problem može biti što sam tretman širokolisnih korova radio 7 dana pre uskolisnog prskanja kombinacijom Pivota, Savazona i Piana (0.35 l/ha Pivot + 2.1 l/ha Savazon + 8 gr/ha Piano + lepak Inex), pa da zbog Pivota uskolisna trava nije baš dobro usvojila Flupisor.

Inače, nisam baš zadovoljan učinkom ove kombinacije za širokolisnu travu. Doduše, trebalo je prskati možda nekoliko dana ranije (zbog porasta korova) ali sad se više ni ne sećam zašto nisam - dal zbog kiše ili vetra, no i tako je najveći broj korova bio u uzrastu 2-4 lista. Oni malo veći mi se čini da su preživeli, nisam ostavio kontrolu pa sad nisam baš siguran, al' nit' crkava nit' nešto baš buja, al' ko da mi se čini da malo raste. Slikaću sutra ako budem išao do njive...
 
Imam jedno pitanje. Soja prskana flojdom(fuzilajd)pre dve nedelje, doza 1,3l/h, sme li se ponoviti istom aktivnom materijom i sa kojom dozom?
 
Ja sam prskao flupisorom u dozi 1,55lit/ha, i zubača je baš požutela... Na trsci se vidi da je dobila šamar, ali će ga preživeti, sirku i zubači nema spasa!
 
Nazad
Vrh